• Reklama

problem z importem sms

problem z importem sms

Postprzez xsysiu » poniedziałek, 8 grudnia 2014, 22:14

Mam problem z przeniesieniem smsów z samsunga s3. Jak wiadomo w Kitkat program do exportu/importu smsów musi zmienić domyślną aplikację do sms. Nie wiem czemu moje mx4 nie reaguje po kliknięciu aby zmienił domyślną aplikację. Mam prawie 400 sms na której mi zależy. Exportował je ktoś z was?
xsysiu

Reklama

en.001phone.cn=

Re: problem z importem sms

Postprzez xsysiu » wtorek, 9 grudnia 2014, 03:19

Po 10 godzinach ślęczenia nad mx4 udało mi się w końcu zmienić domyślną aplikację sms i tym samym zaimportować sms-y. Dla potomnych dla zaoszczędzenia ich czasu, należy zainstalować upgrade Flyme do wersji minimum 4.1.1 (należy ściągnąć update.zip ze strony http://meizufans.eu/forum/category-meizu-mx4-firmware) uruchomić smarta w trybie bootloadera - podgłaśnianie + power- i dalej postępować zgodnie z informacjami. Upgrade nie narusza danych na telefonie oraz zapisanych w pamięci. Po tym zabiegu bez problemu można zmienić domyślną aplikację do sms-ów a tym samym jakakolwiek aplikacja do backup-u poradzi sobie bez problemu.
xsysiu

Postprzez miyagi00 » niedziela, 15 lutego 2015, 16:29

Są jakieś spolszczenia do wersji wyższej niż 4.0.4I? Mam ten sam problem, ale wolałbym zostać przy języku polskim lub angielskim.
miyagi00

Postprzez xsysiu » wtorek, 17 lutego 2015, 12:33

ja mam wersję 4.2.2A Jest oczywiście po polsku. Język wybierasz, jak masz teraz polski to automatycznie taki język będzie po aktualizacji. W Twoim przypadku pierwszą aktualizację musisz zrobić ręcznie. Następne będą już automatycznie znajdywane.
xsysiu

Postprzez miyagi00 » wtorek, 17 lutego 2015, 20:58

Upgrade zepsuł mi sklep Play, zainstalował w cholerę chińskich aplikacji, których nie mogę usunąć (a niektóre aplikacje dodały swoje opcje do aplikacji, które miałem wcześniej) i zrobił coś z czułością panelu dotykowego (czasem nie mogę czegoś przesunąć w bok, bo klika się 10 razy i uruchamia wszystko po drodze). A to tylko 5 min od upgrade'u... Da się zrobić downgrade?
miyagi00

Postprzez xsysiu » środa, 18 lutego 2015, 02:08

A jakiego launchera używasz? W moim przypadku w NovaLauncher nie ma żadnych problemów ze śmieciami. Z chińskich programów został mi tylko ichni sklep, który nie jest nachalny z aktualizacjami. Zainstaluj sobie GAPPS np. w wersji MICRO MODULAR PACKAGE http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942 i wszystko związane z androidem będzie śmigało jak należy (sklep play gmail itp). Na twoim miejscu zacząłbym od przywrócenia danych fabrycznych.
Co do downgradu przeglądnij http://meizufans.eu/forum/category-meizu-mx4
xsysiu

Postprzez miyagi00 » czwartek, 19 lutego 2015, 12:06

Launcher standardowy. No tak, tylko popsuły sie nie tylko aplikacje. Przy przytrzymaniu jakiejś ikony na pulpicie, żeby ją przesunąć, zwykle po prostu następowało kilkanaście tapnięć w tym miejscu (włączało aplikację i klikało po kolei we wszystko w tej aplikacji co w tym miejscu jest).
Na razie zostanę przy starej 4.0.4I, mimo ,że ta 4.2.2A jest niby stabilna...
miyagi00

Powrót do Pomoc techniczna