• Reklama

Problem z China Post Air Mail

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem z China Post Air Mail

Postprzez DD50 » 20 paź 2012, o 13:13

Witam

Z tego co sie orientuje przez China Post Air Mail już nie będą mogły być dostarczane telefony i inne produkty z chin zawierające baterie. Kilka moich transakcji musiałem anulować (zostałem o to poproszony), a inne zostały wysłane albo Hongkong Post Air Mail albo DHL Global Mail.

Tez już coś o tym wiecie ? może ktoś jest lepiej poinformowany.
DD50

Reklama

Postprzez adamfon » 20 paź 2012, o 14:57

Pierwsze slysze. Jak do tej pory wszystko przychodzi China Post bez problemu. Podaj zrodlo tej informacji.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez DD50 » 20 paź 2012, o 15:35

friend,for your reference,before we alwasy send by china post for free shipping for your country,but now,we can't.
for your country,the package should be forwarded in Beijing post office,but now the Beijing post office is not allowed to export the package containing batteries now,it will be checked very strictly,the packages will be checked out and detained if we send by china post from now on.
for this order,as you have paid before,so we have made exception to send it by DHL Global Mail,the tracking no. is xxxxxxxxxxxxx.
after it's posted,you could track it here,
https://www.globalmail.dhl.com/web/port ... 8120319018
but,for the following orders to your country,we can't send by china post for free shipping again,we have to send by DHL Global Mail or HK post, but all would add the shipping freight.for example,it all should add $2 for one piece of package,add $4 for two pieces of packages,add $6 for three pieces of package......
i'm so sorry for the inconvenience that caused and thanks for your understanding in advance.

P.S.DHL Global Mail is not DHL Express.

nastepne:
Ping chen:
08:56 Oct 17,2012
China post forbid any products which contain battery now. :(

Jeszce mam pera takich gdzie sprzedawca albo tłumaczy ze wysłał czymś innym bo China post air mail już nie można niczego z bateria, albo prosi o anulowanie transakcji z tego samego powodu.
Wcześniej z china air post mail tez dostawałem paczki normalnie, coś w tym tygodniu musiało sie zminic
DD50

Postprzez adamfon » 20 paź 2012, o 18:38

Hmm ciekawe. Ale badz co badz inny sposob wysylki nie pownien byc znaczaco drozszy. ;)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez jjacek25 » 20 paź 2012, o 19:11

Hongkong Post Air Mail raczej tez nie można wysyłać baterii. Sprzedawca dlatego wysłał mi paczkę zamiast przez Hongkong Post Air Mail wysłał mi telefon usługą DHL Global Mail. Dodam że paczka szła tylko 12 dni.
jjacek25

Pochwały: 2

Postprzez adamfon » 20 paź 2012, o 20:29

Hmm może dlatego moja ostatnia paczka przyszła uszkodzona- otwierana w Chinach, a w Polsce powtórnie zapakowana. Na szczęście nie kupowałem nic z baterią. :D
adamfon
AKTYWNY

Postprzez luxess » 16 lis 2012, o 16:43

to jak teraz najlepiej wybrac przesylke przezz china czy przez hongkong post air?
luxess

Postprzez bumbum » 26 lis 2012, o 14:15

Najlepiej Singpost. Przed kupnem zawsze pytaj czy jest taka mozliwość.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI