• Reklama

Problem z baterią w Lenovo P780.

Problem z baterią w Lenovo P780.

Postprzez dejf34 » piątek, 16 stycznia 2015, 01:43

Witam,zwracam się do forumowiczów z pomocą.

Otóż zakupiłem na Aliexpress Lenovo p780,jak dotarł do mnie był w 40% naładowany,troszkę się pobawiłem,sprawdzałem wszystkie ustawienia itp i czuło się gołym okiem że bateria bardzo ładnie trzyma,cięzko było go rozładować do nawet 10%.
Po pierwszym ladowaniu bateria trzymała mi 4 dni przy średnim używaniu tel natomiast już po drugim ładowaniu trochę się zaniepokoiłem bo wytrzymała mi tylko 3 dni (3h gier,ze 150sms,z 1,5h rozmów) i wlaśnie teraz na noc go podłączam do ładowania.

Nie orientuję się za bardzo w romach,nic nie zmieniałem w swoim Lenovo(mam też w menu chińskie krzaczki),zainstalowałem kilka apek i to wszystko.
Każdy zachwala te baterie w P780 a u mnie jakoś tak średnio trzyma,czy rom ma na to jakiś wpływ?
Co zrobić aby lepiej zaczęła trzymać bateria? Narazie przywróciłem tylko ustawienia fabryczne i zobaczę jak od jutra telefon będzie się zachowywał.

Słyszałem o romie Life z forum że ponoć jest najlepszy,może instalacja tego romu coś pomoże?

Czekam na wszelkie sugestie co zrobić aby tel jak najdłużej trzymał (na różnych forach się przechwalają że przy mocnym użytkowaniu trzyma im tel nawet 4 dni)
Ile w tym prawdy,nie wiem.

Pozdro i z góry dzięki za pomoc:)
dejf34

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Problem z baterią w Lenovo P780.

Postprzez blue_voyager » piątek, 16 stycznia 2015, 09:49

Nie oceniaj baterii po dwóch ładowaniach, powtórz cykl kilka razy, wtedy dopiero będziesz wiedział czy coś jest nie tak.
Zainstaluj Wakelock Detector, będziesz wiedział co i ile zużywa Ci baterii.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 209
Ostrzeżenia: -1

Postprzez dejf34 » piątek, 16 stycznia 2015, 14:09

blue_woyager dzięki za zainteresowanie problemem,tak też właśnie zrobię.
Jeśli nadal będzie tak trzymać co wtedy robić?
Może inni użytkownicy P780 mogliby coś powiedzieć o swoich bateriach,wtedy miałbym jakieś porównanie czy faktycznie u mnie słabo trzyma czy jest wszystko ok.

Pzdr.
dejf34

Postprzez bartazzz » piątek, 16 stycznia 2015, 16:59

potem będziesz musiał sprawdzić rożnymi narzędziami czy coś nie zżera Ci baterii np . blokując wchodzenie w tryb uśpienia
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez TLasky » piątek, 16 stycznia 2015, 17:50

Osobiście używam go bardzo intensywnie (odbieram i wykonuję dość dużo telefonów), mam cały czas włączone Wi-Fi i dane komórkowe, bawię się nim od czasu do czasu i przy takim użytkowaniu wytrzymuje mi 2 dni. Jest to pierwszy telefon, którego nie muszę ładować codziennie. Polecam ściągnąć CM Security i odpowiednio skonfigurować autostart manager, bo jak pierwszy raz go użyłem to okazało się, że przy starcie telefonu 19 aplikacji ładuje mi się w tle. Mam ROM Life by Xakep + JD Star (KK 4.4.2) i uważam, że jest świetny, póki co żadnej zwiechy, zazwyczaj ok. 300 - 350 MB wolne (w sensie RAMM), ale warto raz na czas po prostu go zrestartować, wtedy skacze do 400 - 450 MB. Baterię kalibrowałem swego czasu apką z Play Store, ale czy to coś dało to nie wiem :-D. Jak masz jakieś pytania to wal śmiało ;-). Może być też na priv.

Pzdr.
T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez dejf34 » sobota, 17 stycznia 2015, 00:55

Wywaliłem z autostartu kilka procesów za pomocą Start up manager,zainstalowałem cm security,średnia dostępna pamięc ram 300-400mb.
Teraz garść statystyk,średnie zużycie baterii to około 9% podczas średnio wymagającej gry na godzinę,6-7% podczas korzystania z wifi oraz podobnie,6-7% podczas godzinnej rozmowy.

W aplikacjach zżerających baterię raczej nie zauważyłem nic niepokojącego,standardowo najwięcej pobiera działanie systemu i sieć.
Mam chyba ze dwie apki w systemi od lenovo,może by tak je usunąc,może to one ciągnął prąd....

Sam nie wiem,nie mam żadnego pomysłu:(

ps.Nie wiem czy to ważne ale w moim P780 nie robiłem roota.
dejf34

Postprzez fake4r » sobota, 17 stycznia 2015, 01:01

Zainstaluj może wakelock detector i zobacz czy telefon przechodzi w deep sleep i co tam ewentualnie żeruje na baterii.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez dejf34 » sobota, 17 stycznia 2015, 01:17

Nie wiem czy to tak istotne ale wakelock detector pokazuje że też ciągnie sporo contact manager,apka systemowa tzn ksiązka telefoniczna z dialerem(często też prosi o uaktualnienie).

Jak sprawdzić tym programem czy przechodzi tel w deep sleep?
dejf34

Postprzez blue_voyager » sobota, 17 stycznia 2015, 01:23

Żeby cokolwiek powiedziały Ci te statystyki, musisz mieć dane chociaż z 2-3 dni a nie z kilku godzin. Do tego pewnie używasz go na okrągło jak to zawsze jest z nowym telefonem, jak więc te dane mają być wiarygodne? Powtórzę to co już raz napisałem, przejdź kilka cykli rozładowania, dopiero wtedy będziesz mógł wiedzieć co drenuje Ci baterię. Bo w tej chwili z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że to głównie Ty ją drenujesz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 209
Ostrzeżenia: -1

Postprzez fake4r » sobota, 17 stycznia 2015, 01:24

Zostaw przynajmniej na noc i jutro jakieś statystyki będą. Wkleisz ew screeny.
fake4r
VIP

Postprzez dejf34 » sobota, 17 stycznia 2015, 01:33

blue_voyager.

Z pewnością masz rację,też oczywiście sprawdzam,gram,dzownię,wi-fi itp ale nie przesadzajmy.
Dziś od 8.00 rano 100% baterii,3h gier,kilka esów,jakieś 50 minut rozmowy a w chwili obecnej 56% baterii...

Ok poczekam kilka dni,zostawię programy do monitorowania baterii i wtedy się okaże co i jak.
dejf34

Postprzez fake4r » sobota, 17 stycznia 2015, 01:38

Z tego co piszesz to nie wydaje mi się żeby Ci jakoś krócej trzymała niż powinna przy takim intensywnym użytkowaniu, ale...
Zobaczymy na statystyki.
fake4r
VIP

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo