• Reklama

Problem po wykonaniu płatności

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Problem po wykonaniu płatności

Postprzez albatroz » 25 paź 2014, o 14:21

Witajcie,
pierwszy raz kupiłem coś na Aliexpress płacąc kartą debetową T-Mobile usługi bankowe.
Po dniu na maila przyszła mi wiadomość zatytułowana: Your order No. 6xxxxxxxxxxxx has been closed.
O treści:

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Żądają wysłania dokumentów. W jakim celu, dlaczego tak jest o co chodzi... Przeglądając różne fora coraz więcej ludzi się z tym spotyka.
albatroz

Telefon:: Xperia j

Reklama

Re: Problem po wykonaniu płatności

Postprzez wacie72 » 25 paź 2014, o 14:25

Zrobiłeś pierwszy zakup ?
Ta rzecz jest droga ?
Ktoś tutaj miał podobny przypadek , musiał pierwszy zakup zrobić na drobną kwotę , kilka $ i następna płatność wyższa mu poszła gładko.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez albatroz » 25 paź 2014, o 14:53

To
wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ta rzecz kosztowała ~$8 czyli drobna kwota. :-/
albatroz

Postprzez albatroz » 6 lis 2014, o 00:12

Podbijam.
Doradzcie coś, co robić?
albatroz

Postprzez wacie72 » 6 lis 2014, o 00:26

Spróbuj coś kupić za dolara , jakąś folie , etui , sprawdzisz wtedy czy płatność przejdzie.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez existe » 6 lis 2014, o 01:02

albatroz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

moja opinia - nic nie wysylaj !
zaloz dispute cancel co tam masz do dyspozycji tylko nic nie wysylaj

jakis miesiac czy moze juz dwa temu, na aliexpress byla tzw awaria - nie mozna sie bylo zalogowac - a niby zeby tego dokonac - zadano wlasnie skanow dokumentow roznych
w necie bylo mase informacji o przejeciu ich DNS'a - w srkorcie - aliexpress przepraszalo pozniej za klopoty i nieporozumienia, a sprawa byla bardzo smierdzaca i prawdopodobnie byl to efekt hakerskiego dzialania
moze opisalem to chaotycznie - ale nie chce mi sie zbyt drobiazgowo o tym pisac ze wzgledu na pore - moja rada - NIGDY w takiej sytuacji nie wysylac zadnych dokumentow - to NIE jest w zwyczaju i zawsze smierdzi oszustwem, nigdy paypal czy ebay itp itd nie zadal takich potwierdzen
zwyczajem jest, ze w przypadku podejzen o oszustwo - dokonuje sie blokady tranzakcji (czyli normalnie zwrotu kasy)
rownie dobrze mozesz miec wirusa - pecha, ze trafilas/es na luke w bezpieczenstwie - nie sadze by to zadanie bylo faktycznie wyslane przez aliexpress

edit
a i jeszcze jedno - potrafisz sprawdzic z jakiego adresu IP wyslano te wiadomosc ? we wlasciwosciach wiadomosci - wiem, ze nie zawsze jest to mozliwe

Autor postu otrzymał pochwałę
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez albatroz » 6 lis 2014, o 02:24

aliexpress po kliknięciu w zwrot, przekierowuje na nieszyfrowaną stronę alibaba. Tam chcą skany dowodu. Śmierdzi to bardzo, nie spodziewałem się. Podam szczegóły w dzień.
albatroz

Re: Odp: Problem po wykonaniu płatności

Postprzez swiezak82 » 6 lis 2014, o 02:50

Miałem dokładnie taki sam problem. Kontaktowałeś się w tej sprawie z aliexpress?
Proponuję rozmowę na czacie albo wysłać im maila z zapytaniem. Ja wysłałem im to co chcieli. Tak mi odpisali :
Dear Marek P,

We have completed a review of your account. You can pay by this card now.

Since your previous orders have been cancelled, please reorder for what you need. We apologize for the inconvenience it may bring.

Thank you for your understanding and cooperation in this matter.

If you have any further questions, please visit our Help Center at http://help.aliexpress.com

Sincerely
AliExpress Order Verification Team
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez albatroz » 6 lis 2014, o 12:19

Napisałem do nich maila. Zobaczymy co powiedzą.
Skoro wysłałeś do nich to co chcieli i odpisali pozytywnie/odblokowali płatności to wykluczałoby ingerencję stron trzecich... Zobaczymy. :)
albatroz

Postprzez existe » 6 lis 2014, o 12:40

albatroz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nikt nie napisal ze cos wyslal "to co chcieli"
proponuje ci wyczyscic cache przegladarki bo mozesz miec wirusa - sprawdzic czy to samo bedzie ci sie dzialo na innym komputerze
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez marx » 6 lis 2014, o 14:50

Najczęściej dane karty traci się w taki właśnie sposób, fałszywa strona która często ma też certyfikat z tym ze wystawiony na kogoś innego.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Re: Odp: Problem po wykonaniu płatności

Postprzez swiezak82 » 6 lis 2014, o 16:25

No dobra to pytanie z innej beczki bo trochę się tego obawiam. Szwagierka założyła konto, zdobyła kupon i chce zamówić telefon. Nie ma karty walutowej i będę płacił swoją. Będą jakieś problemy ze strony Ali? Bo nie chciałbym żeby w ten właśnie sposób straciła kupony jak płatność nie zostanie zaakceptowana. Płacił ktoś kiedyś swoją karta na innym koncie?
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI