• Reklama

Prawie jak tablet do 150$ :)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Prawie jak tablet do 150$ :)

Postprzez Marcel » 1 sie 2014, o 23:01

Szukam telefonu.
Dużo jeżdżę wiec wtedy używam smartfona jako GPS.
Do tego często korzystam jak z komputera (www, zdalne łączenie z komputerami etc)

W związku z tym moje potrzeby to:
- ekran 5 - 5,5 (większy chyba nie, bo będzie nieporęczny)
- aby nie przegrzewał się na szybie samochodu - może biały kolor pomoże?
- szybki (brać octa czy quad wystarczy)
- ram - sam nie wiem - z tego co piszecie z innym wątku - można w tej cenie zapomnieć o 2GB poza newmanem)
- jestem sierota, mój obecny samsung i9001 spal mi jakieś 40 razy przez dwa lata, obudowa tylna się delikatnie popękała i nadłamała - to tak żeby telefon nie rozpadł się po pierwszym upadku na ziemię - musi mieć jakąś podstawową wytrzymałość.
- lampa LED
- dual sim - byłoby super.
- wytrzymała bateria ale tutaj bez ciśnienia - jak będzie standardowa to też będzie dobrze :) - już się przyzwyczaiłem do codziennego ładowania baterii
I chyba tyle.

Chcę wydać raczej do 500zł czyli jakies 160 dolarów.
Z góry wielkie dzięki
Marcel

Telefon:: samsung
ROM: 1

Reklama

Re: Prawie jak tablet do 150$ :)

Postprzez D4k3d » 2 sie 2014, o 01:02

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

gps lapie dobrze, ekran 5,5 cala wiec nada sie na gps telefon co tylko chcesz, z odpowiednim romem 1gb wystarcza.
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Postprzez ddr » 2 sie 2014, o 02:15

No i rzecz jasna biały kolor pomoże jeśli chodzi o temperaturę. I to bardzo.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez mrergie » 2 sie 2014, o 02:48

W jaki sposób biały kolor ma pomagać przy temperaturach? Może to coś zmienić tylko w sytuacji gdyby na element telefonu z danym kolorem padało ostre światło słoneczne, już nie wymyślajcie na siłę głupich porad że kolor coś zmieni :lol: Oddawanie ciepła jest identyczne w każdym cm2 danego materiału niezależnie od jego koloru. Biały po prostu odbija lepiej światło słoneczne podczas gry czarny je pochłania, a telefon i tak jest zbyt mały aby zrobiło mu to jakąś różnicę.

Biorąc pod uwagę że potrzebny jest dobry GPS bo będzie często używany jak i solidność samego telefonu to polecam Redmi 1S. Większość telefonów odpadać będzie z propozycji ze względu na ważność GPSa, a Redmi radzi sobie z nim raczej bardzo dobrze i dodatkowo ma wsparcie radzieckiego systemu nawigacji - GLONASS.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ddr » 2 sie 2014, o 03:38

Może i znajomość termodynamiki nie jest moją mocną stroną to wiem z doświadczenia iż czarne przedmioty szybciej się nagrzeją od białych. Ma to o tyle takie znaczenie, że przy czarnej klapce stosunek pochłoniętej energii do oddanej jest większy niż przy białej klapce. Co za tym idzie, biała klapka wolniej się nagrzewa. Jeżeli dalej twierdzisz inaczej to mogę poszukać twierdzeń i doświadczeń fizycznych bo możliwe że i ja się mylę ;).
Niestety ale telefon odczuwa moc słońca, według mnie temp. na baterii może spokojnie sięgać 70 stopni, ale pewnie osiąga jeszcze większe wyniki. Jak nietrudno się domyśleć może to mieć złe skutki. Na pewno zmniejszy to jej żywotność.

Rr 1s jest trochę ponad budżet. Przy zakupach z chin trzeba być pesymistą i doliczać vat. U mnie rr 1s kiepsko się sprawdził jako gps. Na maksymalnej jasności ledwo co było widać, a bez dopięcia zasilania trzyma 2 godziny. Tutaj pewnie dobrze sprawdziłby się ten Twój honor 3c ;).

Z całkiem dobrym wyświetlaczem jest jiayu G4, ale za mały i kiepski gps. Motorola xt296 ma super amoleda, ale też mała i single sim.

Jutro coś poszukam, może się znajdzie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Marcel » 2 sie 2014, o 06:29

mrergie - ale problem polega właśnie na tym, ze telefon przypięty do uchwytu na szybie dostaje dużą dawkę energii słonecznej...

Co do coolpada - fajny, tylko nie widzę białych :)))

Biały znalazłem taki:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 6.html?s=p
Dobry?
Marcel

Postprzez prestigever » 2 sie 2014, o 08:54

Kup coolpada 7320 i bialy hardcase. :)
prestigever

Telefon:: Samsung

Postprzez Marcel » 2 sie 2014, o 11:15

prestigever napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mówisz o dokupieniu drugiej obudowy?
Wiesz, to pewnie znowu będzie kilka dolarów, wolałbym od razu kupić to co potrzebuje :)))
Marcel

Postprzez prestigever » 2 sie 2014, o 13:33

http://www.aliexpress.com/item/Luxury-O ... 92640.html
Mowie o takim czyms, kolor bialy.

Ja kupilem za 5$, a to i tak "trzeba" kupić. Telefon sie tak latwo nie zniszczy.
prestigever

Telefon:: Samsung

Postprzez Marcel » 2 sie 2014, o 14:29

Rozumiem, ze to jest taka dodatkowa nakładka?
Mówisz, ze trzeba kupić... Ja do swojego kiedys kupiłem i wyrzuciłem bo miałem wrażenie że telefon od tego się bardziej grzeje. Pytanie czy biąły kolor bardziej schłodzi niz dodatkowa obudowa nagrzeje...
Marcel

Postprzez Michas303 » 2 sie 2014, o 14:35

@up

W sumie to masz rację. Jak to jest z nakładką silikonową na telefon? Czy przez nią telefon nie powinien się bardziej grzać? Byłbym wdzięczny za jakąś fachową odpowiedź.
Michas303
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: Lenovo ZUK Z2 Pro
ROM: LOS 14.1 by cosmedd

Postprzez mrergie » 2 sie 2014, o 14:57

Ludzie którzy twierdzą że kolor ma wpływ na oddawanie ciepła powinni poczytać chociażby podstawy termoregulacji, konwekcji i promieniowana cieplnego. Kolor ma wpływ jedynie na ilość pochłanianej energii cieplnej ze światła, tzw. ciało doskonale czarne oraz pochodne zjawiska. Kolor nie ma natomiast znaczenia na ilość energii która jest oddawana do otoczenia, tutaj ważny jest materiał który tą energię w sobie gromadzi.
Inna sprawa to taka o której już wspomniałem wyżej: powierzchnia telefonu jest zbyt mała aby pochłaniana ilość energii z fotonów zrobiła jakąkolwiek odczuwalną różnicę. A dodatkowo plastik nie jest materiałem który pochłania ciepło w jakimś nadzwyczajnym stopniu, obawy byłyby uzasadnione w przypadku telefonu z metalową obudową. A przecież chyba wszyscy dobrze wiemy jak bardzo naświetlony metal potrafi się nagrzać w ciągu lata.

Do czego to doszło. Omawianie podstawowych zjawisk fizycznych na forum o chińskich telefonach :-D

Ale nawet jeśli telefon będzie się nagrzewał, to skoro będzie podczepiony do szyby to w czym to przeszkadza? Skoro nie trzyma się go w rękach to niech się grzeje. Tyle że w rękach telefon grzeje się jeszcze bardziej ponieważ skóra jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, zwłaszcza mocno ukrwione dłonie.
Jaką temperaturę telefon osiagnie z włączonym GPSem, internetem 3G i podłączony do ładowania? 50°? To jeszcze nie groźne. Wpływ na baterię myślę że i tak jest pomijalny, choć w jakimś stopniu pewnie i ma to na nią wpływ. Chyba że bateria Li-Po, to i 50 uznawane jest jeszcze za bezpieczną temperaturę.

Kupuj telefon który zechcesz i nie rozpatruj jego temperatury względem koloru obudowy...
Samochodem też jeździsz białym bo się mniej nagrzewa? Tutaj to już ma sens bo duża powierzchnia, względnie zamknięta metalowa klatka oraz cała metalowa powierzchnia.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?