• Reklama

Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Xiaomi

Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Postprzez nick » niedziela, 19 czerwca 2016, 20:07

Witam, kupiłem Mi 4S i jest zasyfiony chińskimi apkami. Nie znam się kompletnie na tym, nie wiem co szpiegują i ile neta zużywają - potrzebuję jakiejś dobrej duszy, najlepiej ze Szczecina ale mogę tel wysłać by wgrać mu czystego Androida, jakiś CM czy inne "cuś" z językiem polskim tak, żeby wszystko działało. Oczywiście za odpowiednią gratyfikacją, do ustalenia ;-)
nick

Pochwały: 3

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Postprzez valdimar » środa, 22 czerwca 2016, 18:52

Nie na temat ale nie mogę uzyskać nigdzie odpowiedzi konkretnej a widzę że zdecydowałeś się na ten model .Mam prośbę do Ciebie:czy mógłbyś odpowiedzieć na moje pytania przed ewentualnym zakupem (będę naprawdę wdzięczny : :lol: :lol: :lol:
1 Czy ten telefon naprawde tak się grzeje?
2 Jak działa GPS?
3 Jak z baterią
Pozdrawiam i liczę na Twoją opinię , czy kupiłbyś go jeszcze raz?
valdimar

Postprzez Flyagaric » środa, 22 czerwca 2016, 21:55

Dobrze, że drążysz temat, ale wg. opinii w necie, to nie jest problemem jego straszne grzanie, a throttling. Czyli nagrzewa się szybko i na krótko, a potem jest drastycznie dławiony.
Z chęcią sam bym się dowiedział jak to wygląda - może kolega napisze przy okazji.

Dodatkowo, kupując ten telefon należy się liczyć z problemami jakie ma autor wątku.Telefon zwyczajnie jest podejrzanie mało popularny, jak na to co oferuje.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez nick » czwartek, 23 czerwca 2016, 01:40

Sorry za opóźnienie w odpowiadaniu.

Owszem, tel grzeje się podczas ładowania ale nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego grzania się w innych okolicznościach ani tym bardziej jakiegokolwiek dławienia. Samo ładowanie bardzo szybkie, po ok pół godzinie przybywa ok 50% baterii.
Bateria trzyma mi 2 dni ale mało korzystam z tela. Nie mam FB więc nie mam neta włączonego na stałe, nie gram ani nie oglądam filmów na telefonie. W porównaniu do Ioceana X7 trzyma dwa razy dłużej, tamtego musiałem ładować codziennie, 4S co dwa dni.

GPS działa naprawdę szybko, po kilku sek łapie fixa ale nie miałem za bardzo okazji do przetestowania go w trasie - zrobiłem tylko trasę do Świnoujścia i z powrotem, część tak blisko granicy że włączał się roaming i Yanosik się darł że utracono kontakt z serwerem. Po mieście jeżdżę bez Yanosika = bez GPSa.

Kupiłbym go ponownie. Oprócz chińskiego softu jedyne wady (a jednocześnie powody zakupu) to czytnik linii papilarnych, który ewidentnie ma kłopot z moim palcem i muszę korzystać z wzorku na ekranie oraz szklany tył, który jest kur.... śliski i telefon zsuwa się z niemal każdej niepoziomej powierzchni.
nick

Postprzez valdimar » czwartek, 23 czerwca 2016, 05:42

Baaaardzo Wielkie Dzięki to jest właśnie info z pierwszej ręki. :-D
Gdzieś w internecie znalazłem wpis że owszem grzeje się ale tylko przy ładowaniu, tak jak u Ciebie. Pozdrawiam.
valdimar

Postprzez nick » niedziela, 26 czerwca 2016, 19:30

A jak w temacie - nikt nie może pomóc laikowi?
nick

Postprzez Boomszakalaka » niedziela, 26 czerwca 2016, 20:07

Co z bootloaderem? Składałeś podanie o odblokowanie? Jeśli chcesz mieć dobry ROM to warto to zrobić, potem wystarczy wgrać soft, tu jest poradnik: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (fajnie napisany, nawet laik powinien dać radę, sprawdź).

Zacznij od tego podania, nawet jeśli stwierdzisz że sam nie dasz rady wgrać to potem łatwo znajdziesz kogoś kto Ci to zrobi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez bartazzz » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 16:43

minus z tym zlecaniem komuś jest to że tak strasznie długo się czeka na odblokowanie i ten telefon musi u kogoś leżeć doi czasu kiedy przyjdzie SMS.
kiedyś wgrywanie romu to był max jeden wieczór
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Gravis » poniedziałek, 27 czerwca 2016, 16:54

Konto MI możesz założyć już teraz i złożyć wniosek. Robiłem to ostatnio i zgoda złożona w piątek koło 9 przyszła w niedzielę przed 5 rano także ekspresowo ;)
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez bartazzz » wtorek, 28 czerwca 2016, 11:39

tak czy siak część pracy musisz wykonać sam. Chyba ze jest taka sama metoda jak na mi4c gdzie można odblokowac bez zgody
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez nick » wtorek, 28 czerwca 2016, 23:24

Dzięki za odpowiedzi :)

Boomszakalaka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ano nie napisałem podania o odblokowanie, usiłowałem to zrobić w oparciu o http://www.download.net.pl/xiaomi-jak-odblokowac-bootloader-w-nowych-modelach/n/8000/ ale Chińczycy chyba zmienili układ strony bo wygląda nieco inaczej.
Dodatkowo "Po przejściu na powyższą stronę musimy zalogować się na swoje konto Mi Account..." udało się, ale "Gdy już się zalogujemy i przejdziemy do formularza, to naszym oczom ukaże się coś takiego:" i jest screen z formularza. Kuźwa, JAK PRZEJŚĆ DO FORMULARZA????????? :(
Klikałem w różne "domki" na stronie głównej i wszędzie gdzie się dało i nie pojawiło się nic podobnego do tego ze screena - królestwo za link bezpośredni do formularza :)
nick

Postprzez Boomszakalaka » środa, 29 czerwca 2016, 00:48

Tu masz normalny poradnik, a w nim link do formularza w języku angielskim, spróbuj za jego pomocą, jak coś dalej będzie nie tak daj znać.

https://miuipolska.pl/forum/topic/9218- ... -poradnik/

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro

Autor postu otrzymał pochwałę
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Następna strona

Powrót do Pomoc techniczna