• Reklama

Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Xiaomi

Re: Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Postprzez Boomszakalaka » niedziela, 3 lipca 2016, 17:16

Czyli do TWRP nie możesz już wejść? A co gdybyś spróbował przez Power i Volume+?

Root rozumiem masz dobrze zainstalowany, sprawdzałeś Root Checkerem?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Reklama

Postprzez nick » niedziela, 3 lipca 2016, 17:31

Power i Volume+ nic nie daje, tel włącza się normalnie.
Root Checker pokazał "Sorry, Root accessis not properly instaled..." Dziwne, przecież ROM dev china z http://www.miui.com/download-314.html
miał zapewniać roota. Co tera?
nick

Pochwały: 3

Postprzez Boomszakalaka » niedziela, 3 lipca 2016, 17:33

Kingoroot albo SuperSU, jakoś musisz go zrootować najpierw.

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez nick » niedziela, 3 lipca 2016, 18:57

Kingroot 4.9.0 "Root strategy unavailable"
SuperSU 2.74 "there is no SU binary installed, and SU cannot instal it"
Kombinuję żeby zainstalować jeszcze raz ROM stąd http://en.miui.com/download-300.html czy to dobry trop? Jak wypieprzyć wszystkie aplikacje i zostawić CZYSTEGO androida?
Ku.wa - ściągnąłem ten cholerny ROM, przy pomocy UPdatera wybieram go, instaluję i mam nadal wszystkie apki.
nick

Postprzez Boomszakalaka » niedziela, 3 lipca 2016, 19:08

Możesz spróbować. Jakoś musisz dostęp do ROOTa mieć. Z tego co patrzyłem na angielskim forum MIUI jest nieoficjalne chińskie TWRP w wersji 3.0.0 chyba na mi4s, może warto by spróbować to wgrać w dalszej kolejności?

Czysty android... Jest Cyanogen Mod, sprawdź jak to wygląda.

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez nick » poniedziałek, 4 lipca 2016, 01:51

Jeeeeeżu, udało się... Mam tel po polsku, bez tapety z Chińczykiem z różą itp gówien
Najpierw wgrałem TWRP z https://www.androidfilehost.com/?fid=24549084345926404
Ściągnąłem na tel zipa z MIUIPolska stąd https://www.androidfilehost.com/?w=file-thanks&fid=24591000424943711&mid=100&download_id=vngjpg4c3m9m026qalif9ehda0&tid=1467585854&hc=8fba4d54198181b9d4fb2beda366eae691806ccd53fa1140d9d0faa4870819c5
Wyłączyłem, wcisnąłem Power i Volume+, tel pięknie wszedł w TWRP, wybrałem Wipe, odpaliło się MIUI8, w którym ustawiłem Wifi, kartę SIM do rozmów tel itp.
Ponownie wyłączyłem tel, znów Power i Volume +, w TWRP wybrałem plik .zip z MIUIPolska i slidnąłem install.
Pojawiły się jakieś napisy a'la DOS i na ekranie pojawiło się logo Mi, z którym przez dłuższy czas nic się nie działo, już się bałem że ucegliłem telefon ale po dłuuuuugiej chwili pojawił się pasek postępu i gdy dobrnął do końca był reset itp.
Teraz mam Androida 5.1.1 LMY47V
MIUI8 by xiaomi.eu 6.6.30 (rozwojowa)
i mam nadzieję, że to już ku.wa koniec tej wyboistej drogi ;)

Jak widać, przez jedno jakieś niedociągnięcie z TWRP w starej wersji i niemożność wejścia do niego przez Power i Volume + mam 2 dni nerwów, wątek na 4 strony i kilka siwych włosów. NEVER AGAIN, żadnych rootów, wipów TWRPów i innego stuffu - nie nadaję się do tego.

Boomszakalaka - wielkie dzięki za pomoc, cierpliwość i tłumaczenie jak dziecku, jakbyś kiedyś potrzebował nerki (tfu tfu tfu) to ju noł ;)
nick

Postprzez Boomszakalaka » poniedziałek, 4 lipca 2016, 02:30

Zapamiętam i gdyby coś (tfu tfu tfu) nie omieszkam się przypomnieć :-D

A mówiąc poważnie dobrze że koniec końców się udało i masz normalny soft. Cały urok chińczyka, nie ma tak jak w jakimś japku, że wyjmuję z pudełka, włączam i koniec - co to za zabawa jak nie można sobie w telefonie pogrzebać? ;-)

Tu niestety trochę jeszcze Cię zmartwię, musisz jeszcze być czujny, nie ma żadnej gwarancji że teraz już wszystko będzie cacy. MIUI jest fajne ale niestety potrafi sprawiać na niektórych telefonach problemy i dopiero po pewnym czasie będziesz wiedział czy na aktualnej wersji wszystko śmiga czy trzeba spróbować innej. Nie demonizuję jednak i życzę żeby u Ciebie było tak jak ma być :-)

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez nick » poniedziałek, 4 lipca 2016, 15:45

Mam dość, póki coś niczego nie zauważyłem i mam nadzieję że już niczego nie będę musiał zmieniać :)
Jeszcze raz dziękuję :)
nick

Postprzez valdimar » poniedziałek, 7 listopada 2016, 10:08

Ostatni wpis był już jakiś czas temu ale teraz ja trochę pociągnę temat tego poniekąd fajnego telefonu.
Zaczynam szykować się do przejścia na MIUI 8 POLSKA, telefon kupiłem u polskiego sprzedawcy w takim stanie ( z takim softem jak na screenach)http://www3.zippyshare.com/v/KIFAB0WN/file.html, zainstalowane TWRP v2.8.7.0 en., mam tego jak to opsał kolega pieska w ruskiej czapie.
Na MIUI PL wyczytałem (nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem) że mogę na moją wersję od razu instalować 8-kę- czy to prawda?
Czy jeżeli mogę to czy tą operację mogę wykonać za pomocą mojego TWRP i jak to ma prawidłowo wyglądać.
Co do obecnej wersji to znaczy 7.3.2.0 nie narzekam , nawet działa bez problemowo a wyczytałem na Miui.en że ta wersja ma najmniej błędów i chyba to prawda bo od kiedy posiadam ten telefon brak jakichkolwiek problemów.
Ostatnie pytanie ma ktoś sprawdzone stery do XP-ka , bo pomimo różnych kombinacji ze sterownikami, zmianami portów w Menagerze ciągle przy USB Device mam żółty znak zapytania natomiast Androd Phone mam;
Android ADB Interface
Android Composite ADB Interface
Android Composite MDB Interface
Znalazłem na MIUI EN opis instalacji sterowników ale przy wyborze sterów nie mam ich we wskazanym folderze(XP, SP3,32bit-wiem że flashować za pomocą tego kompa nie mogę ,mam drugiego z 7-ką a na tym "wiekowym" chciałbym przesyłać duże pliki, do małych używam MyPhoneExplorer(Polecam)
Pozdrawiam.
valdimar

Poprzednia strona

Powrót do Pomoc techniczna