• Reklama

Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Xiaomi

Re: Potrzebna pomoc przy zmianie ROMu na MI 4S

Postprzez swiezak82 » środa, 29 czerwca 2016, 01:14

No niby można tak samo jak w mi4c
http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html
swiezak82
VIP

Pochwały: 36

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez nick » środa, 29 czerwca 2016, 17:20

Boomszakalaka napisał(a):Tu masz normalny poradnik, a w nim link do formularza w języku angielskim, spróbuj za jego pomocą, jak coś dalej będzie nie tak daj znać.

https://miuipolska.pl/forum/topic/9218- ... -poradnik/

DZIĘKI WIELKIE :) Podanie złożone :)
nick

Pochwały: 3

Postprzez nick » piątek, 1 lipca 2016, 17:08

Dostałem zgodę na odblokowanie, pobrałem program, loguję się, włączam Fastboota, pojawia się jakiś... pies w ruskiej czapie i nic więcej, po podłączeniu tel do USB Mi Unlock sprawdza urządzenie i po 50% wyrzuca komunikat, "Couldn't verify device" i przerywa pracę.
Sztuczka z TunnelBear przerobiona, bez efektów
nick

Postprzez Boomszakalaka » piątek, 1 lipca 2016, 17:44

Musisz pobrać chińską wersję Mi PC Suite, dzięki niej zaktualizuje się Twój obecny ROM do najnowszej wersji. Wtedy będziesz mógł pobrać wersję dev (tylko na wersji dev zadziała program do odblokowania bootloadera). Tu masz link do posta na forum MIUI:

https://miuipolska.pl/forum/topic/10511 ... ent-160608

Wysłane z mojego Redmi Note 3 Pro
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 14

Postprzez nick » piątek, 1 lipca 2016, 19:05

Dzięki za łopatologiczne tłumaczenie, niestety strona z chińskim Mi PC Suite podana na forum nie działa :(
nick

Postprzez Boomszakalaka » piątek, 1 lipca 2016, 19:20

Tu masz link do programu https://app.box.com/s/1buzm0sx0r9t7kttrbw11h0iyqtipqlo

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez valdimar » piątek, 1 lipca 2016, 20:33

Koledzy , jakie i gdzie mogę znależć sterowniki usb pod Windows XP,testowałem parę z netu ale nic z tego.Program MiPC Suite 3.2.1.3111 działa mogę przeglądac zawartość telefonu ale nie widzę go jako Pamięc USB
A teraz drugie pytanie czy ktoś w końcu instalował na tym modelu Xposed Installer?- brakuje mi tego jeżeli dobrze przeczytałem to ta wersja jest na Mi4S-xposed-v85-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160609.zip
valdimar

Postprzez nick » piątek, 1 lipca 2016, 21:52

Dobra. Po wielu nerwach udało się zainstalować chińskie Mi PC Suite i mam MIUI 7.5 (cokolwiek to oznacza ;) )
Boomszakalaka napisał(a):Wtedy będziesz mógł pobrać wersję dev (tylko na wersji dev zadziała program do odblokowania bootloadera). Tu masz link do posta na forum MIUI:

No i kolejny problem - skąd wersja dev w jakimkolwiek języku poza chińskim żebym choć w przybliżeniu wiedział co robię? Nienawidzę robić czegoś na czym się kompletnie nie znam - najpierw wgrywam jakieś najnowsze cuś, co się samo ściągnęło na tel żeby potem wgrać jakąś wersję dev żeby potem wgrać bliżej mi nieznane MIUIPolska. JPRDL :/
nick

Postprzez Boomszakalaka » piątek, 1 lipca 2016, 22:16

Już jesteś blisko, trochę to uciążliwe ale potem już będziesz miał spokój.

Z tego linku http://www.miui.com/getrom-314.html?m=yes&mobile=2 ściągasz wersję 6.6.30 (ta cięższa), najlepiej ściągnij to przez przeglądarkę w telefonie. Potem w narzędziach na pulpicie masz aplikację "Updater/Aktualizacje", górny prawy róg, tam klikasz "zainstaluj z pliku. zip" i wybierasz ściągnięty ROM. Jak już się to zainstaluje odpalasz program i odblokowujesz bootloader. Dalej postępuj zgodnie z poradnikiem który w poście #7 podałem.

Autor postu otrzymał pochwałę
Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez nick » sobota, 2 lipca 2016, 01:41

No i oczywiście mam problem...
Wgrałem ten soft z linka, odblokowałem bootloadera, pobrałem TWRP dla aqua i MIUIPolska z https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
Odpaliłem wiersz poleceń i wszystko pięknie szło do momentu pt "Przechodzenie do recovery. Naciśnij dowolny klawisz" Na ekranie pojawia się telefon z podłączonym kabelkiem i dalej nic się nie dzieje ani na telefonie, ani w wierszu poleceń. Co robię źle?
nick

Postprzez Boomszakalaka » sobota, 2 lipca 2016, 02:34

Coś mi świta, że miałem taki sam problem. Z tego co pamiętam nie wgrało się TWRP dobrze gdy próbowałem przez wiersz poleceń. Pobrałem podobny program do tego w poradniku, wrzuciłem plik img i odpaliłem program. bat i wtedy poszło, niestety nie go mam nigdzie zapisanego i już nie pamiętam co to dokładnie było...

Tak szukam teraz i za cholerę nie mogę znaleźć, że też tego nie zapisałem... Zobaczę, może coś znajdę, chociaż nie obiecuję nic bo też tam sporo kombinowałem.

edit: próbowałeś instalacji alternatywnej recovery?

Boomszakalaka
AKTYWNY

Postprzez nick » sobota, 2 lipca 2016, 12:38

Boomszakalaka napisał(a):edit: próbowałeś instalacji alternatywnej recovery?

Zakładałem że to ja coś naknociłem, było późno i nie próbowałem.
Dziś to zrobiłem, doszedłem do końcowego Reboot Now, tel się zresetował i pojawiło się coś nowego - u góry pasek niebieski z napisem "Team Win Recovery Project" a pod spodem menu z chińskich krzaczków i ikonek. Zanim znalazłem w kompie kartę z tutorialem tel się zablokował i... i kur.wa nie umiem odblokować ekranu.
Leży wyświetlając mi menu tego programu, kłódeczkę i jakieś chińskie domki zapewne wyjaśniające, co mam zrobić żeby odblokować ekran. Żadne slidy w lewo, prawo i wszelkie inne kierunki nie działają.

edit: Wyłączyłem i zrobiłem całą procedurę od nowa
Na kompie w googla wrzuciłem "TWRP" i wybrałem Images, widzę screeny z innej wersji TWRP- na analogię ze screenami z googla, znam rozkład mojego chińskiego menu po ikonkach

edit2: Może Wipe wybieram prawidłowo ale Wipe factory reset na pewno nie - tel się wyłącza i włącza się ze świeżym MIUI 8 pytając mnie znów o język, WiFi i karty SIM

edit3: Olałem pkt 1 z instrukcji (Wipe) i od razu przeszedłem do Install. Niestety TWRP nie widzi pliku boot.img, w ogóle nie widzi żadnego pliku, same katalogi
nick

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc techniczna