• Reklama

Poszukiwane aparaty fotograficzne

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Poszukiwane aparaty fotograficzne

Postprzez TLasky » wtorek, 3 marca 2015, 15:22

Witajcie forumowa społeczności :-) czy ktoś może mi doradzić gdzie można kupić jakieś wykonujące porządne zdjęcia, w miarę budżetowe aparaty? Potrzebuje kupić kilka sztuk do firmy, wiem już jak wciągnąć to w koszty, teraz tylko pozostaje znaleźć coś odpowiedniego. W temacie fotografii jestem niestety "zielony", więc bardzo proszę kogoś o poradę. Rozdzielczość nie jest priorytetem, wystarczy jeśli będzie koło 8 mPix, bardziej zależy mi na ostrości, dobrym doświetleniu zdjęć oraz jak najszerszym kącie obiektywu :-).

Z góry dzięki za pomoc
T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Reklama

Re: Poszukiwane aparaty fotograficzne

Postprzez blue_voyager » wtorek, 3 marca 2015, 15:45

I jak zwykle w takich pytaniach brak najważniejszych szczegółów pozwalających coś doradzić. Po pierwsze budżet, po drugie rodzaj aparatu - kompakt czy lustrzanka, obiektywy wymienne czy nie (teraz nawet kompakty miewają wymienne szkła). A tak w ogóle to firmowych aparatów (nie chińskich) tak jak i telefonów nie opłaca się sprowadzać z Chin. Osprzęt owszem, samych aparatów już nie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 207
Ostrzeżenia: -1

Postprzez existe » wtorek, 3 marca 2015, 15:50

jezeli nie musi miec lampy blyskowej - to polecam action cam np sj5000 lub nowosc xiaomi yi 100-140$ czyli seria gopro - reszta zalezy od budzetu

jezeli z lampa - to niestety nie ma zbyt duzych pewniakow w chinach i lepiej kupowac w eu
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez TLasky » wtorek, 3 marca 2015, 15:50

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Blue my bad! Poprawiam się natentychmiast. Budżet między 300 - 500 zł/szt., aparaty typu kompakt, obiektywy niewymienne (jakby było wymienne szkło to chyba dobrze nie? Nie spotkałem się z czymś takim, więc nie wiem :-D). Nie zależy mi na marce, tylko na jak najlepszym stosunku jakość zdjęć/cena. Chyba, że macie jakąś ciekawą poradę w zakresie krajowego rynku? Wiem, że sporo osób interesuje się tu fotografią i wszystkim co z nią związane, więc z chęcią zaczerpnę z krynicy Waszej wiedzy :-D.

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez leoxxx » wtorek, 3 marca 2015, 16:28

Idz do sklepu i kup aparaty za kwotę, która Cię interesuje. Kupisz na fakturę i odliczysz sobie od podatku. Jeżeli chodzi o aparaty to trudno kupić bubel.

Polecę Ci Samsung WB35F. Posiada WiFi, chyba dość przydatna funkcja w firmie. Nie trzeba szukać kabelka do aparatu.
Oraz każdy aparat se stajni Sony, Canon, Nikon, Olympus, Panasonic.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez menthal » wtorek, 3 marca 2015, 17:12

Krótko mówiąc to po prostu nie ma sensu.
Wbrew pozorom fotografia to bardzo skomplikowana sprawa. Trzeba zgrać, ze sobą materiały do wykonania body, optykę, matrycę i soft. Firmy takie jak nikon robią aparaty od dziesiątków lat i cały czas je poprawiają. Już sam fakt, że nie ma żadnej chińskiej marki fotograficznej, która podbijałaby świat tak jak np w przypadku telefonów pokazuje, że to dla nich zbyt trudne w tym momencie. A firmy typu nikon, canon czy nawet te bardziej z przeznaczeniem dla amatora jak sony, panasonic mają starsze sprawdzone rozwiązania, które dla chińczyków są i tak zbyt zaawansowane i te starsze rozwiązania mogą sprzedawać taniej.
Wg mnie w ostateczności lepiej już kupić nawet używanego panasonica tz10 niż szukać w Chinach wynalazków.
menthal

Pochwały: 1

Postprzez Frondax » wtorek, 3 marca 2015, 18:14

Dawno temu miałem jakiegoś chińczyka 8Mpix (chyba pod brandem ICAM) i niestety była to straszna miernota, zmieniłem na jakąś budżetówkę Samsunga 8Mpix. W porównaniu do stareńkiego wobec nich Sony 2 Mpix obydwa były cienkie jak dpa węża. Później kupiłem hybrydę Sony DSC10 a później już lustro Nikona. Moje spostrzeżenie? Wolę starszy/bidniejszy model markowy niż nowszy/z większymi cyferkami w ulotce bubel. Weź taki np. Sony DSC-W510 lub Canon IXUS 150 i będziesz zadowolony. Odpuść chińszczyznę.
Frondax

Postprzez ddr » wtorek, 3 marca 2015, 18:18

Przeglądałem aparaty u chińczyków i nie mają nic ciekawego własnego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez TLasky » czwartek, 5 marca 2015, 01:28

Panowie dziękuję za rzetelne podejście do tematu i konstruktywne podsumowanie. Zbadam zaproponowane tropy i lecę na zakupy :-).

T.

TLasky
VIP

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić