• Reklama

Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Postprzez jacek666b » 14 wrz 2014, o 13:28

Witam,
Po wpisaniu cudownego telefonu do Goldiego w gogle, wyskakuje mi użytkownik allegro sklepegrzes http://allegro.pl/my_page.php?uid=19995034

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Proszę o wszelkie opinie związane z tym "pośrednikiem"-czy można bawić się w coś takiego? Przecież skoro on pośredniczy, to nawet nie odprowadza podatków...
jacek666b

Pochwały: 6
Telefon:: Nokia Asha 302
ROM: stock

Reklama

Re: Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Postprzez Ryboos » 14 wrz 2014, o 15:01

Jeżeli odprowadzałby podatki od zysku to tak.
Ryboos

Telefon:: HTC

Postprzez jacek666b » 14 wrz 2014, o 15:07

No tak tylko chinol wystawia mu fakturę za sam zysk? Z tego co wiem, samo uzyskanie faktury na cokolwiek od chinola jest mało prawdopodobne...
jacek666b

Postprzez szymi » 14 wrz 2014, o 15:37

z tego co wiem to dropshoping na allegro jest zakazany, ale janusze biznesu jakoś to obchodzą + allegro ma profit od sprzedaży to też się jakoś nie wyrywa, w tym przypadku to pół biedy bo mowa o oryginalnym sprzęcie, a co np. w sytuacji jak jakiś gibus kupuje nike na allegro opisane jako orginal 1000% :mrgreen: , a to wysyłeczka z chin, kontrola na cle, towar podrabiany i w razie kary kto odpowie? :mrgreen:
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez jacek666b » 14 wrz 2014, o 16:18

właśnie, a kto zabuli za taki telefon z chin cło? Skoro koleś tylko pośredniczy to umywa rączki, aczkolwiek z drugiej strony ktoś kto kupuje, już zapłacił i na dodatkowe koszty nie może być narażony...
Jak ja kocham nasz cudowny kraj!
jacek666b

Postprzez INTseed » 14 wrz 2014, o 17:49

Ten co odbiera telefon zabuli. Mnie bardziej wkurzają aukcje z 100% oryginałami, a to zwykłe podròbki.

Wysłane z mojego ZOPO ZP990+
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez leoxxx » 14 wrz 2014, o 19:35

Może sobie w opisie pisać co chce. Zawieram umowę ze sprzedającym i wadliwy towar wyśle jemu a nie chińczykowi.

Polecam reportować go. Kto już kliknęło zgłoś naruszenie zasad?

jacek666b napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Za cło zapłaci.... sprzedający. Cena na allegro jest ostateczna poza doliczeniem przesyłki, nie zapłacisz nic więcej. Dlatego płacisz cło i żadasz zwrotu od sprzedającego :)
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez existe » 14 wrz 2014, o 20:07

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

po mojemu nielogiczne - gdyby sprzedajacy mial placic za clo - to powinien go placic on do UC a nie jako zwrot - ja kupujacy zaplaci - to moze jedynie po sadach gonic,a w te sady to ja juz nie wierze
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez rm_125 » 14 wrz 2014, o 22:35

Ale z drugiej strony w opisach aukcji macie że VAT pokrywa kupujący a sprzedawca pomoże.
Więc jak ktoś się na to nie zgadza to nie kupuje i sprawa załatwiona. Sztuka założyć konto walutowe i kupić u chińczyka? NIE
Ale są lenie Bogdany to sprzedawca Janusz wkracza na rynek. Tez komuś mogę kupić za flaszkę. Oczywiści Jacka
rm_125
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: k800i=>RR 1S

Postprzez leoxxx » 14 wrz 2014, o 22:47

rm_125 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Cena dla klienta to 120zł. + 19zł wysyłka. I ani gorsz więcej. Na allegro nie można ukrywać kosztów bo jest to sprzeczne z regulaminem. Z takimi sprzedawcami jest taki problem, że aby odzyskać swoje trzeba się nadenerwować, a nie każdemu chce się walczyć o swoje.
Zresztą darwinizm szybko wyłączy go z rynku. od 20 sieprnia 4 negatywy, w takim tempie powinien szybko zniknąć z rynku, wysyłając e-mail do allegro na pewno pomożemy.

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

po mojemu nielogiczne - gdyby sprzedajacy mial placic za clo - to powinien go placic on do UC a nie jako zwrot - ja kupujacy zaplaci - to moze jedynie po sadach gonic,a w te sady to ja juz nie wierze

Masz racje. Najpierw kupujący musi zapłacić, bo nie dostanie towaru. A potem w sądzie odzyskać ;/
leoxxx
AKTYWNY

Postprzez filozof71 » 15 wrz 2014, o 03:54

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Za cło zapłaci.... sprzedający. Cena na allegro jest ostateczna poza doliczeniem przesyłki, nie zapłacisz nic więcej. Dlatego płacisz cło i żadasz zwrotu od sprzedającego :)

Nie zapłaci. Co cwańsi mają już na stronie o mnie opis " aukcja jest usługą zamówienia telefonu". Tylko, że Allegro pozwala wystawiać przedmioty, które są usługą to już wałek i Allegro na tym zarabia i oferuje ochronę kupujących.

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez leoxxx » 15 wrz 2014, o 04:42

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może sobie napisać w "o mnie", że jest bogiem i nie obchodzi go nic, jednak obowiązuje go regulamin allegro, które nie dopuszcza sprzedawania usług zamówienia telefonu. Poza tym to chyba podrabiane telefony?
leoxxx
AKTYWNY

Następna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić