• Reklama

Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Postprzez jacek666b » 15 wrz 2014, o 08:09

Albo refurbished... Z tych wszystkich kontraktowych chinoli znam tylko goldiego, więc trudno powiedzieć co to jest....
jacek666b

Pochwały: 6
Telefon:: Nokia Asha 302
ROM: stock

Reklama

Postprzez leoxxx » 16 wrz 2014, o 00:28

Dostałem odpowiedz od allegro. Okazuje się, że jednak maja CENZOR na takie praktyki. Dodatkowo ewentualne naliczone cło zapłaci nieświadomy kupujący ponieważ koleś wspomniał w zakładce "o mnie", że mogą zostać doliczone dodatkowe opłat.

Jednak pomimo tej odpowiedzi myślę, że nie jest tak do końca, ponieważ w tytule aukcji i opisie powinno być wyraźnie zaznaczone, że przedmiotem aukcji jest usługa, a nie telefon. Uważam, że w sądzie bez problemu wygrał by się taką sprawę.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez hellhammer » 16 wrz 2014, o 09:00

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I tu sie kolego mylisz, nawet na tym forum jest osoba ktora kupowala z allegro chinski tel, ktory lecial z chin, czyli kupil usluge kupna :) i zaplacil VAT!!!! i co zrobisz takeimu sprzedawcy? Skoro on operuje Twoja kasa? Po sadach bedziesz latal? allegro nie kiwnie w Twojej sprawie bo bedzie wszytsko legalnie!! Dla mnie poprostu glupota kupowac na allegro jesli mozna to zrobic samemu bez posrednikow prosto z chin, dosc ze taniej, to jak vat nas dopadnie to nie bedzie do nikogo pretensji. a tak dajemy zarobic cwaniakom z allegro!! Ani zadna to wygoda ani bezpieczenstwo, ale placimy za swoja glupte.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez leoxxx » 16 wrz 2014, o 12:10

TAk, allegro nie kiwnie palcem. Co do legalności to nie jestem tego taki pewien. Przede wszystkim zły dział. Powinien być w dziale usługi i cena tylko za usługę.
Zauważ, że wielu kupujących nie zastanawia się skąd ten towar. Po prostu chcą kupić telefon, a w razie reklamacji dowiedzą się, że zostali oszukani. Myślę, że większość kupujących nie ogrania co dzieje się na tej aukcji.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Postprzez hellhammer » 16 wrz 2014, o 13:25

leoxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo wiekszosc nie czyta co jest napisane w aukcji, co sie kupuje i na czym to polega, tylko zobacza tel :D wow i daja odrazu kupj a potem biadolenie ze zostali oszukani, 99% aukcji jakie widzialem jest dokladnie opisana, ale jak sie nie czyta co sie kupuje to juz nie problem sprzedawcy tak naprawde :) moj szwagier tak kupil, super telefon itp a dopiero po zakupie i oplaceniu przeczytal :D i czekal 3 tyg za tel z chin, gdzie ja mu moglem zamowic :) bez prowizji itp, jedyny taki plus ze vatu mu nie dowalili, bo musialby on placic.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez szymi » 16 wrz 2014, o 13:39

tyle że na allegro nie wolno sprzedawać towaru którego fizycznie się nie posiada, a tak to wygląda wystawiając aukcje z danym telefonem w danej kategorii który ściągany jest z chin, jeżeli janusz sprzedaje usługę sprowadzenia telefonu to niech umieści to w odpowiedniej kategorii ( bo w takim przypadku na pewno kategoria telefonu nie jest odpowiednia) z wyraźnym napisem czego aukcja dotyczy (usługa, a nie sprzedaż towaru)
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Odp: Pośrednik Aliexpress na Allegro-zgodne z prawem?

Postprzez arcadioush » 17 wrz 2014, o 02:28

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Byłem taki śpiący, ale Twoja głupia wypowiedź przegoniła Morfeusza.... Gdybym wiedział to zostawilbym to sobie do porannej gazety w której nic śmiesznego nie będzie.

Wysłałem z M8 Pro by Tapatalk Pro.
arcadioush

Pochwały: 4
Telefon:: xxx

Postprzez Grech » 17 wrz 2014, o 09:24

Jeśli ktoś umie składnie pisać nie skrobnie pisemko do UOKiK lub Federacji Konsumentów. Największy problem z pośrednikami na Allegro jest taki że swoje aukcje usług pośrednictwa umieszczają w "normalnych" telefonach. Na Allegro jest dział Usługi. Takie aukcje powinny tam lądować a nie zaśmiecać normalnej sprzedaży. Sprzedaż usługi w dziale z telefonami to wprowadzanie w błąd klienta.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez dominiss1990 » 17 wrz 2014, o 14:14

co jak co ale przynajmniej te oferty znajdujemy w działach dla odpowiednich modelów, np. tak nazwę "usługa sprowadzenia Lenovo A950" ktoś umieszcza w dziale Lenovo. A wiele aukcji można spotkać np. ofertę Sony a dziale Nokia, itp. itd. - wiele razy już się z tym spotkałem.
dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Jiayu G4S 2/16
ROM: 4.4.3 SPAOSP

Postprzez szymi » 17 wrz 2014, o 14:45

dominiss1990 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tylko chodzi o to że 99% nie masz nawet podanego słowa usługa sprowadzenia, dopiero gdzieś w zakładce o mnie
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez INTseed » 17 wrz 2014, o 19:14

A wpisywanie oryginalna ładowarka za 5zł to uczciwe.
Allegro to jedna wielka szopka.

Wysłane z mojego ZOPO ZP990+
INTseed
VIP

Pochwały: 18

Postprzez existe » 17 wrz 2014, o 19:28

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie bronie allegro (nic tam nie kupuje, ale bywalo) ale w czasie dokonywania zakupow internetowych trzeba mocno myslec
- podobno ponad 90% kupujacych nie oglada nic wiecej poza obrazkiem z towarem
- sam bylem juz oszukany nie raz, a dalej wpadam w pulapke - co ja kupilem/za co wlasciwie zaplacilem,
bo
- wszyscy jestesmy zakupoholikami ? albo cos w tym stylu :-))) pracuje wiec - "chce to mieć - najlepiej na wczoraj"
:-)
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić