• Reklama

Porządny, mocny tablet do 8" z dual OS

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Porządny, mocny tablet do 8" z dual OS

Postprzez penetratore » piątek, 3 lipca 2015, 15:13

od tygodnia testuje Cube iwork8 Dual OS 3G ... przyjemny tablecik .. NIe ma GPS bo nie było to nigdy wymaganiem ale tu akurat skusił mnie osobny port do ładowania, tak ze micro USB jest wolne na podłączenie np dysku przez OTG. Dzisiaj może bede miał kabel mini-HDMI wiec przetestuje windowsa z całym majdanem (klawiatura/mysz + dysk zewnętrzny)

Jak na razie jest ok :) fabryczne etui zamówione wiec na razie w foliach :)
penetratore

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez Wdhiz » niedziela, 12 lipca 2015, 05:28

penetratore napisał(a):od tygodnia testuje Cube iwork8 Dual OS 3G

Napisz jak wrażenia. Da się na tym pracować?
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez swiezak82 » niedziela, 12 lipca 2015, 09:17

A co sądzicie o pipo w6s. Za 150$ warto go kupić?
swiezak82
VIP

Pochwały: 36

Postprzez yusuf » poniedziałek, 13 lipca 2015, 16:39

Wdhiz napisał(a):

Może ja odpowiem, od kilku dni mam taki u siebie, na początku był problem z Google play, bo nie widział sieci, po aktualizacji romu z poziomu tabletu, problemy znikły. Walczę z aero, bo nie mogę uruchomić i mam problem z rootem, o ile w ogóle da się go zrobić. Poza tym fajny, szybki, oba systemy działają bardzo sprawnie. 3g też sobie dobrze radzi.
yusuf

Pochwały: 3

Postprzez penetratore » niedziela, 19 lipca 2015, 18:27

Wdhiz napisał(a):

no testuje i testuje ... ogólne wrażenie ok ... wykonanie spoko ale do tabletów np Dell-a czy asus-a to jeszcze trochę brakuje
HDMI działa - oczekiwałem ze pod windowsem da się zmienić rozdzielczość na wiekszą ale niestety nie da rade
OTG działą - klawiatura / pendrive ... niestety dyski zew. (nawet te nisko prądowe) nie działają
osobne wejście do ładowania na "bolca" to super rozwiązanie bo port mUSB jest dalej wolny
tablet nie zamula ... 2GB RAM to jest to
32 GB - pam. wew. Niestety lwią cześć zabiera windows i dla androida zostaje około 4GB ...
3G u mnie działało .. wsadziłem kartę / ustawiłem APN / wpisałem capcha i hulało.

Niestety moja wersja miała jeden feler .. przy wpisywaniu czy graniu co 5-6 dotknięcie było podwójne .. wiec poleciał do chin.
W zamian kupiłem Dell Venue 7. Niestety mam tylko 1 GB ramu ... i trochę zamula ...

taka moja krótka historia...
penetratore

Postprzez ddr » niedziela, 19 lipca 2015, 19:17

Ja mogę coś naskrobać o hi8.
Ogólnie tablet mi się podoba. Wykonanie takie jak w galaxy tab lite.
Podzespoły są ok, prędkość pamięci nie powala, ale też nie ma tragedii.
Aktualnie wywaliłem androida, skompresowałem folder winsxs, więc nawet pamięci mam sporo.
Bateria trzyma nawet przyzwoicie.
Sprzęt spełnia swoje zadanie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez yusuf » wtorek, 21 lipca 2015, 11:31

U siebie w Cube Iwork8 też zauważyłem problem z dotykiem, czasem podwójne dotyki i przerywanie przy przeciąganiu palcem, usunięcie fabrycznej folii zdecydowanie pomogło. Ta ostatnia mocno łapała odciski palców i być może zatłuszczenie to powoduje.
yusuf

Pochwały: 3

Postprzez ddr » wtorek, 21 lipca 2015, 17:47

I taka uwaga, jeżeli kupujecie tablet z myślą o korzystaniu z windowsa to tylko single os 32gb w górę + karta (andka trzeba wywalić, o dual os można myśleć dopiero od 128 gb).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Yobesomdieki » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 14:32

Czyli z Windą i Andkiem ciężko?? nie da się zrootować i potem instalować pod andkiem i windą na karcie?? A przez ciekawość, jaką kartę udźwignie ten ch***? Da radę 64 albo nawet 128???
Yobesomdieki

Postprzez ddr » poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 15:24

64 uciągnie, chyba też. Andek nawet jak go skastrujesz to zabiera za dużo miejsca, windows po aktualizacjach, nawet skompresowanych zabiera od ciula miejsca. W moim chuwi po kompresji aktualizacji, wywaleniu andka i przeniesieniu wszystkiego co się dało na kartę miałem z 7 GB wolnego miejsca, czyli prawie nic.
Ogólnie bardzo mi się spodobał ten chuwi. Dobry procek, rewelacyjny ekran (niestety dotyk z pleksy, ale jak ktoś dba i korzysta z folii to ujdzie), prędkość pamięci akceptowalna. Niestety mój się zjarał po podłączeniu pendrive przez otg...
Teraz będę brał voyo winpad a1 mini, zobaczymy co to za cudo. Będzie mi brakować tego ekranu w chuwi.
ddr
VIP

Postprzez Wdhiz » niedziela, 6 września 2015, 02:09

swiezak82 napisał(a):A co sądzicie o pipo w6s. Za 150$ warto go kupić?

Wydaje się być idealny ale - nie ma wyjścia HDMI!!! Nie wiem jak z miracast.
Niestety firmę Pipo trzeba omijać szerokim łukiem. Z tego co widziałem w necie, firma specjalizuje się w wypuszczaniu niedoróbek i pozostawianiu klientów bez supportu. Zajrzyj na ich stronę na fejsie i zobacz jak ludzie narzekają.
Miałem ich tablet przez jakiś czas. Całkiem fajny, ale miał wadę która do dyskwalifikowała - rozładowywał się do zera w czasie, kiedy był wyłączony. Trzeba go było ładować parę godzin przed każdym użyciem, bez względu na to ile pracował przed wyłączeniem.
Teoretycznie miał super wyświetlacz - rozdzielczość 2500 cośtam. Niestety kolorki były dość wyblakłe.
Wdhiz
AKTYWNY

Postprzez BzyQ » niedziela, 6 września 2015, 18:24

A ja mam pytanie jaka jest różnica między windowsem 8.1 i 10, i który lepiej się nadaje do tableta 8"?
BzyQ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY