• Reklama

Porządny, mocny tablet do 8" z dual OS

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Re: Porządny, mocny tablet do 8" z dual OS

Postprzez dracsirk » niedziela, 7 czerwca 2015, 12:12

Cube Iwork 8 dual os który kupilem nie ma GPS. Pisalem o nim kilka postów wczesniej. Poza tym tablet super dziala.
Geekbuying nie polecam próbują mi wmowic ze tablet nigdy w opisie nie miał GPS. Będę szukał kolejnego 8" z GPS więc ten będzie za chwilę na sprzedaż.
dracsirk

Pochwały: 1

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez jarekm95 » niedziela, 7 czerwca 2015, 12:22

Na intelu będzie ciężko znaleźć.Możesz kupić GPS na bluetooth albo usb, albo udostępniać gps z telefonu z androidem.
jarekm95

Pochwały: 3

Postprzez dracsirk » niedziela, 7 czerwca 2015, 14:11

jarekm95 napisał(a):Na intelu będzie ciężko znaleźć.Możesz kupić GPS na bluetooth albo usb, albo udostępniać gps z telefonu z androidem.

10" na Intelu maja GPS i 3g ( np teclast x98 air 3g) więc pewnie 8" mogą także mieć. Szukam od jutra ( dzisiaj jeszcze ostatki weekendu)
dracsirk

Pochwały: 1

Postprzez ddr » niedziela, 7 czerwca 2015, 16:05

Moduł GPS kosztuje, więc logiczne że będzie trzeba kilkadziesiąt $ dopłacić.
Za to sprawdziłem te udostępnianie z telefonu przez BT. Do testu wykorzystałem apkę Bluetooth GPS Output.
Połączenie z laptopem poszło bez problemów, ot raz sparować i dodać port, w automapie ustawić na jakim porcie jest GPS i śmiga wszystko.
W przypadku tabletu z andkiem bez GPS trzeba pobrać apkę do odbierania, np. Bluetooth GPS i w ustawieniach deweloperskich zaznaczyć pozorowanie lokalizacji.
Tak więc, jeżeli masz fona z gps możesz rozważyć opcję kupna tabletu bez tego modułu.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez jarekm95 » niedziela, 7 czerwca 2015, 19:00

Dokładnie o tym pisałem :) Z tego co gdzieś czytałem mobilne układy androida (qualcommy, mediateki) jakośtam wspierają czy też mają wbudowane funkcje gps, bt, wifi itd. Jak układ nie ma "wsparcia" (myślę że tak właśnie jest z intelem) to producent musi dołożyć swoje rozwiązanie (np dodać gps na usb, oczywiście wlutowany już w środku tabletu). Tak samo jest np z tym, że większości mediateków nie ma kompasu - za to qualcommy taki kompas mają praktycznie zawsze.

Oczywiście jak chcesz to szukaj, może znajdziesz, ja nie jestem kierowcą i z gps rzadko korzystam, toteż nie dopłaciłbym większej kwoty do tego udogodnienia.
jarekm95

Postprzez ska » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 15:55

jarekm95 napisał(a):Na intelu będzie ciężko znaleźć.Możesz kupić GPS na bluetooth albo usb, albo udostępniać gps z telefonu z androidem.

Mam Colorfly i898a na intelu i ma GPS I działa ;)
ska

Pochwały: 6

Postprzez MarMac » wtorek, 9 czerwca 2015, 01:10

MarMac

Postprzez TLasky » wtorek, 9 czerwca 2015, 01:56

Milutko :-) 5 dni po tym jak kupiłem MiPad-a... a to właśnie jest to, o co mi chodziło. Jakby jeszcze miał GPS (i nawet nieco więcej kosztował) to bym mimo MiPada brał jak rolnik dotacje :-D a na razie sobie wezmę na wstrzymanie i najwyżej poszukam opcji wymiany MiPada na Shielda LTE z sensowną dopłatą :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez ddr » wtorek, 9 czerwca 2015, 02:22

No, bardzo fajny tablet. Kolor paskudny, ale w tej cenie, ba nawet wyżej nic mocniejszego nie znajdziesz. Pewnie sam też zamówię, oby wyświetlacz mnie nie rozczarował. Obecny modecom to jakaś kpina.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez TLasky » wtorek, 9 czerwca 2015, 10:50

Szkoda, że bez HDMI, bo akurat w Vi8 Dual Boot był to strzał w 10-tkę i jest to funkcja, której często używamy.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez ddr » wtorek, 9 czerwca 2015, 12:32

Jak się uprzeć to można streamować.
Nie wyobrażam sobie podpinania tabletu pod telewizor, jestem zbyt wygodny.

Łapcie kupon.
Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
ddr
VIP

Postprzez jarekm95 » wtorek, 9 czerwca 2015, 14:54

Na aliexpress niektórzy piszą że ma GPS. Trochę szkoda że bez HDMI. No i trochę bez sensu że baterię mniejszą tam wsadzili.
Ostatnio edytowano wtorek, 9 czerwca 2015, 15:18 przez jarekm95, łącznie edytowano 1 raz
jarekm95

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TABLETY