• Reklama

Porównanie telefonów tych samych modeli.

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Porównanie telefonów tych samych modeli.

Postprzez Wujek » 20 mar 2016, o 17:51

Cześć.
Dochodzę powoli do wniosku, że wszelkie porównania telefonów, a szczególnie ich ekranów czy głośników są bez sensu. Miałem wiele chińskich telefonów w rękach, między innymi te same modele jednocześnie. Zastanawia mnie jak to jest, że producent dopuszcza takich różnic między tymi samymi modelami.

Przykład? Aktualny - teraz mam w rękach dwa teoretycznie nowe xiaomi mi note pro. Niby te same telefony...ale. Ekrany się mocno różnią - jeden ma chłodną biel, drugi jest totalnie "ciepły". Czerń, kolory inne. Jeden ma delikatną żółtą plamke na ekranie oraz tak jakby jakiś paproch na diodzie powiadomień(wada fabryczna, w środku diody jest mały czarny punkt, jakby coś było pod szkłem - mam nadzieję, że zrozumiecie :p). Głośniki też się różnią. Jeden gra...ok, bez niskich tonów, bez syczących wysokich, po prostu w porządku. Drugi natomiast gra jak prawdziwe chińskie budżetówki - świszczy, gra jakby był przesterowany. Podświetlenie przycisków inne. Jeden ma nie równomierne mocne, drugi równomierne trochę słabsze - barwa podświetlanych przyciskow też różna. :shock: moze pominę fakt, że w jednym mi note pro odchodzi delikatnie na dole ekran...flagowiec, hehe. /edit : dodam jeszcze różne diody LED od aparatu. Jedna świeci na chłodną biel, druga na ciepłą biel. Oczywiście chodzi o porównanie dwóch telefonów, wiem że to są dwutonowe diody :p w jednym poprostu bardziej dominuje ta ciepła dioda, w drugim dominuje ta chłodna. Zapomniałem też o antenie wifi, jeden note pro znajduje więcej routerów. GPS już wolę nie sprawdzać...

To samo miałem z mi3, mi4, Lenovo a766, q705u. Inne ekrany, inaczej grające głośniki, inne mniejsze lub większe różnice. Od razu powiem - testowane na tych samych oprogramowaniach, również bawiłem się ustawieniami ekranu w miui.

Do czego zmierzam. Chciałbym znać waszą opinie, może też spotkaliście się z takimi różnicami między pozornie tymi samymi modelami? Może znacie producenta, który nie dopuszcza, aż takich różnic (głównie chodzi mi tu o najważniejszy składnik telefonu czyli ekran)? Mega drogi Apple, Samsung? Może których z chińskich producentów?
Za ewentualne błędy przepraszam, piszę z telefonu :)

Dział mam nadzieję dobry, nie znalazłem lepszego :p w razie czego, nie usuwajcie wątku, tylko przenieście. Myślę, że wątek jest na tyle ciekawy, że nie ma sensu go usuwać.

Zapraszam do dyskusji. ;-)
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, o 18:56 przez Wujek, łącznie edytowano 2 razy
Wujek

Pochwały: 7

Reklama

Re: Porównanie telefonów tych samych modeli.

Postprzez fake4r » 20 mar 2016, o 18:17

To chyba wynika z ogromnego zapotrzebowania w produkcji na części do danego modelu. Wydaje mi się że np. tak jak to z wyświetlaczami w xiaomi: producent A dostarcza 500tyś sztuk ekranów bo więcej nie da rady zrobić czy z innego powodu nie ma, więc xiaomi jako że potrzebuje np. 3 miliony takich wyświetlaczy to równocześnie składa zamówienie w firmie B, C... na takie wyświetlacze, które mimo że parametry techniczne mają na papierze takie same to w rzeczywistości różnią się bo były produkowane w różnych fabrykach, z różnych surowców, trochę innymi metodami itd. itd. i stąd te różnice między nimi. To tylko moja teoria. Chyba że ktoś ma lepszą to niech napisze ;)
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez ra-vau » 20 mar 2016, o 18:40

Raczej prawidlowa.
Jak mozna poczytać, juz w sprawie ekranów i montażu dwóch różnych firm wyswietlaczy, bylo pisane... O ile takie cos jest zrozumiale, o tyle slaba kontrola jakości, niskiej jakosci pozostałe elementy, jak glosniki, mikrofony, anteny wifi, itp to niezla przeginka. Rozumiem takie akcje w telefonach za 50-100$, ale powyzej 200/300$ to juz troche robienie klientów w balona. Czlowiek sugeruje sie opiniami, recenzjami, a tu okazuje sie ze pierwsza partia byla swietnie spasowana, na dobrych komponentach, my ogladamy/czytamy relacje... a nasz egzemplarz zbudowany jest czesciowo z innych części... w dodatku kontrola juz nie jest tak dokladna jak na poczatku gdy tasma z nowym modelem ruszyła :-)

Ja malo opinii nt NUBIA negatywnych widzialem, a sam tez mialem powiedzmy ze co porownac i tutaj wyglada to jak dla mnie bardzo dobrze (np z7 mini, Z7 max, Z9...) Ale pewnosci nie mam czy wszystkie sa na takim poziomie :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 112

Postprzez marx » 21 mar 2016, o 00:05

Zgadzam się z przedmówcami, różnice sa spotykane, różne telefony mają różne błędy, słaby GPS u jednych, kiepskie wiFi u drugich, trzeszczące obudowy itp. O ile wyświetlacze w telefonach Xiaomi nigdy mnie nie zachwycały, ale montazu elementów można dopilnować, a widać że to też leży. Nie chce tu źle wróżyć, ale wydaje mi się że Xiaomi w tym roku nie powtórzy sprzedaży z 2015r. Już w drugiej połowie 2015 odnotowali gwałtowny spadek sprzedaży i nawet nowy flagowiec może nie zmienić tego trendu.
marx
Administrator

Pochwały: 206

Powrót do Porównania telefonów