• Reklama

porownanie iocean x7s i hongmi 1s

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

porownanie iocean x7s i hongmi 1s

Postprzez igoor1983 » 30 lip 2014, o 17:59

witam, musze to wkoncu napisac bo nie daje mi to spokoju: porownuje 1s z telefonem prawie 2 razy drozszym: x7s uzytkuje od 2 miechor 1s od 2 tygodni:

wykowanie - oba bardzo ladnie wykonane 1:1

ekran - x7s troh zywsze kolory ale za to nierowne podswietlanie wieczorem denerwuje - rozdzielzosc w obu zadowalajaca czyli 720p na 4,7 cala i 1080p na 5 cali 2:2

aparat - oba zdjecia i filmy robia bardzo ladne ale wieczorem to 1s pokazuje pazurki i x7s zostaje daleko w tyle 3:2. o przednim nie ma nawet co mowic xo x7s to chyba jest jakas zabawka z pepco za 5 zl

system - no i tu iocean lezy i kwiczy lagi lagi wszedzie lagi, smutny czysty andek niedopracowany dotyk heh miui to jednak potega, zaczalem uzywac i sie zakochalem, chodzi piekielnie szybko, dotyk zajebisty i wszystko jest po prostu bardzo ladne i przyjemnie w korzystaniu. no i wsparcie wsparcie i jeszcze raz wsparcie. za to 2 punkty dia xiaomi (choc powinno byc 3) 5:2

bateria - no i tu oczywiscie xiaomi znow wygrywa, u mnie trzyma prawie 2 razy dluzej (jednak ekran 5cali 1080p pozera) 6:2

procesor - heh 8 niewykorzystywanych bateriozernych chinskich rdzeni kontra 4 wystarczajace do tego ekranu - x7s daleko w tyle 7:2 (dla mnie chinskie mediateki juz nie istnieja sa 2 klasy z tylu pod wzgledem gpsa i zuzycia energii, moze za pare lat na nie spojrze)

karta graficzna - no i znow punkcik dla 1s bo tam gry chodza po prostu lepiej 8:2

gps - 9:2 dla 1s ze wzgledu na glonass, tak wiec przewaga wedlug mnie ogromna

czyjniki - i czujnik swiatla, ktory w x7s jest tandetny i czujnik magnetyzny w 1s sa po prostu lepsze 10:2

ram - tutaj xiaomi ustepuje bo ma tylko 1 gb ale po zastowaniu swapa jest tak samo dobrze 10:3
podsumowanie - nie chce mi sie wiecej rzeczy wyszukiwac bo naprawde praktycznie w kazdym wzgledzie xiaomi za polowe ceny pokazuje swoja wielkosc (wedlug mnie prawie idealny stosunek jakosci do ceny i procesora i karty grafiznej do wielkosci ekranu) a w miui sie zakochalem , czysty andek i nakladki innych producentow daleko w tyle. cos mi sie wydaje ze xiaomi 1s to taki czarny konik tego roku, gdzie wszyscy bija sie o cyferki ktore nic nie daja a xiaomi wypuszcza takie taniutkiego sredniaczka o idealnie wspolgrajacych ukladach - dla mnie telefon roku

ps. spry za wszelkie bledy i literowki.
igoor1983

Telefon:: niestety x7s

Reklama

Re: porownanie iocean x7s i hongmi 1s

Postprzez majkel_94 » 30 lip 2014, o 19:39

Hahaha, rozwalasz system :D

"ram - tutaj xiaomi ustepuje bo ma tylko 1 gb ale po zastowaniu swapa jest tak samo dobrze"

Masz ultra-pro-elo kartę SD, która jest tak szybka i ma tak dobre czasy dostępu jak RAM :D
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez ddr » 30 lip 2014, o 20:29

Trochę dziwne porównanie.
Procek mediateka pod względem mocy jest znacznie mocniejszy od qualcomma, to aż widać. Sęk tym że parowanie takiego proca z gónwem typu Mali 450mp4 to porażka.
Biorąc pod uwagę dużą moc proca i duży ekran to nie dziwne że i bateria wymięka.

Cyferki są ważne, cyferki są bardzo ważne. Tylko nie patrzy się na tą pierwszą cyferkę w antutu, a na całą resztę.
A miui wcale nie jest takie super. Ładnie wygląda, optymalizacja też jest ok, nawet fajne dodatki są, ale wprowadzić modyfikację? Powodzenia.
Są też inne nakładki które aż tak nie ustępują miui, a zaryzykowałbym nawet stwierdzeniem że są po prostu lepsze.

Na koniec weź pod uwagę że iocean nie jest warty swojej ceny.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Maltis » 30 lip 2014, o 21:56

Ja zawsze mówię, że lepsze cztery rdzenie Quallcoma niż 8 Mediateka.

Chińczycy strasznie lubią te cyferki. Na prezentacjach nowych modeli dają screeny z antutu. Poważni światowi producenci nie chwała się screenami z antutu... Słabsze układy pokazują te osiem rdzeni i ich moc w benchmarkach a w życiu jest trochę inaczej...

wysłano z mojego Xiaomi Mi3
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez ddr » 30 lip 2014, o 22:00

To porównaj prędkości kompresji, dekompresji i szyfrowania, a zobaczysz jak Qualcomm (zrobiłeś ciekawą literówkę) światowego producenta mięknie w pojedynku z mtk. Problem leży w grafice, a nie w procesorze bo to on nabija takie wysokie wyniki w antutu :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Maltis » 30 lip 2014, o 22:20

Ależ ja wiem, że wyniki poszczególnych funkcji w sterylnych benchmarkowych środowiskach może mieć Mtk lepsze, ale proszę mi powiedzieć co z tego wynika dla użytkownika urządzenia z tym układem...? A no niestety niewiele..

Qualcomm mięknie..? Cmon men.. Nawet te nowe, mocarne osmiordzeniowe układy 6595 będą gorsze od 801.
LG miało to wkładać do g3 ale jak zwykle coś tam nie gra i wybrali układ tego "mieknacego" producenta.. ;)

wysłano z mojego Xiaomi Mi3
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez ddr » 30 lip 2014, o 23:11

Wynika choćby tyle że istnieją tacy użytkownicy którzy wykorzystują smartfony choćby do łamania haseł wifi lub innych dupereli wymagających dobrego procka, dla nich mtk będzie lepszym wyborem.

Oczywiście mówimy o prockach na tej samej półce cenowej.

A co do 6595 i 801, nie wiem o obu za wiele więc nie wypowiem się na ich temat.
Wiesz, bywały też takie chwile gdzie nvidia miała lepsze karty od amd. Nie wiadomo czy zaraz nie wejdzie jakiś kolejny super mocarny mtk i zje tego 801.
ddr
VIP

Postprzez igoor1983 » 31 lip 2014, o 03:24

jesli chodzi o ram, to przecie jak komus za wolna cd class 10 (wedlug mnie wystarczajaco szybka, ale ktos moze miec wieksze potrzeby) zawsze mozna swapa zrobic na wewnetrznej (chyba jest troche szybsza).
jesli chodzi o procki ok moze mtk jest wydajniesze w jakims tam przeliczeniach ale dla wyklego zjadaza chleba czyli dla mnie wazniejszy jest o wiele lepszy gps i zuzycie energii, a tu niestety mediatek dostaje kopa
recenzja napewno nie jest obiektywna bo zadna nie jest, ale dla mnie (jak pewnie i dla wielu) ten x7s wysiada
jesli chodzi o miui - moze i ktos tu ma racje ze sa lepsze systemy do modyfikacji ale tak powtarzam , nie kazdy ma ochote bawic sie w ciagl modyfikacje tylko chce po prostu systemu uzywac - chce zeby byl szybki ladny intuicyjny, a tu juz niestety te "lepsze systemy" wymiekaja
za to musze przyznac raje z ta grafika dosc wydajny procek i zaosne mali 450 jakos nie wspolgraja ze soba
a co do g3 to dla mnie kolejny przereklamowany flagowiec - slaba bateria, z dupy wyjeta rozdzielczosc 2k (po co to komu?) i cholernie lagujacy system- za 2000. zalosne
ps. ano jeszcze powinienem ocenic dzwiek ale nie ten z glosniczkow (kto na tym moze muzyki sluchac?) tylko ze sluchawek a mam piston v2. i tu rowniez 1s bije na glowe oceana 11:3 - nokaut
igoor1983

Telefon:: niestety x7s

Postprzez ddr » 31 lip 2014, o 03:59

Swap to zło. I nigdy na wewnętrznej, nigdy.
Mi nie zależy na ultra mocy proca dlatego biorę zenfona 5, ale jeśli chodzi o zużycie energii to 4 rdzeniowe mtk są oszczędniejsze od 4 rdzeniowych snapów. Gps zależy od wykonania anteny i jest porównywalny, ale snap obsługuje glonass, więc tu wygrywa.
Te "lepsze systemy" to choćby emotionUI czy zenUI. ZenUI nieźle drenuje ram tak jak miui, ale dostajesz prawie to samo co w miui, mało tego jest więcej przydatnych ficzerów których w miui nie uzyskasz.
Nie wiem jak z g3 bo mnie nie zainteresował.
Jeżeli chodzi o czas pracy to ciężko krytykować baterię. Taki zenfon 5 mimo 2,1Ah trzyma prawie tyle co G4S z 3Ah, a dzięki mniejszej baterii też szybciej się ładuje. Czas pracy zależy głównie od bebechów i ekranu. Moja nokia ma 0,85Ah i pewnie dłużej trzyma na chodzie niż taki g4s z 3Ah ;).
Ze snapem leci lepszy procesor dźwiękowy, więc musi być lepiej. Jestem ciekaw jak zenfone 5 wypadnie przy rr 1s pod tym względem. Może będę miał normalne wibracje, bo te z rr 1s wołają o pomstę.
ddr
VIP

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI