• Reklama

Porada co do Aliexpress :)

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Porada co do Aliexpress :)

Postprzez skorpion9938 » 23 paź 2013, o 18:54

Witam! Jestem niepełnoletni. Rodzice nie założą mi konta bankowego. Nie mają wglądu przez internet. A więc pozostaje mi iść tylko do normalnego banku,wpłacić kasę,przelać ją... I teraz chce wiedzieć czy jako osoba niepełnoletnia mogę im wpłacić. Gdybym tak np. wyciągnął 10 tysięcy zł i poprosił o zmianę walut a następnie wpłatę na konto. To co wtedy? :) I lepiej wymienić w banku czy w kantorze? Jeśli dolar będzie kosztował równe 3zł. To ile będę musiał im doliczyć, żeby dali mi tego jednego dolca? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam :)
skorpion9938

Telefon:: Lenovo

Reklama

Re: Porada co do Aliexpress :)

Postprzez zriel » 23 paź 2013, o 22:13

Nikt Ci tak dużej kwoty nie wymieni. Obowiązuje nas prawo i nawet osoby dorosłem przy transakcjach powyżej bodajże 1000zł muszą okazać się dokumentem tożsamości i te transakcje są rejestrowane(zarówno wymiana w kantorze jak i wpłata w banku), wypłacić też bez dokumentu nie możesz. W banku nie opłaca się wymieniać bo stracisz, a żeby wpłacić dolary musisz mieć konto walutowe w dolarach właśnie.Co do kursów walut - w każdym kantorze mają swój, kurs też możesz sprawdzić na bieżąco w walutomacie jeśli będziesz korzystał z tego serwisu - bardzo łatwo sobie wtedy policzyć wszystko. Podsumowując : poproś rodziców niech wymienią w kantorze/walutomacie i wpłacą to na swoje konto walutowe(jeśli takie mają).Jeśłi planujesz np. zbiórkę wśród znajomych i zakup dla nich telefonów, lub na sprzedaż to zapomnij. Bez konta i dokumentu tożsamości niewiele zdziałasz. Alternatywą jest otwarcie dla Ciebie przez twoich rodziców subkonta w swoim koncie z jakimś limitem i wyrobienie do niego wirtualnej karty płatniczej - wtedy nawet nie będzie trzeba wymieniać kasy. Bank sam wymieni przy płatności, aczkolwiek nie będzie to rewelacyjny kurs. Inna opcja to poprosić rodziców aby przelali to komuś dorosłemu z kontem PayPal - na pandawill można korzystać z płatności Paypal, ale tam też trochę stracisz w porównaniu do wymiany w kantorze/walutomacie.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez Bazinga » 23 paź 2013, o 22:20

I jeszcze jedna opcja - allegro. Niestety jest to opcja najdroższa ale możesz wtedy po prostu przelać kasę na poczcie.
Bazinga

Pochwały: 1
Telefon:: Szukam

Postprzez resmiki » 24 paź 2013, o 09:21

skorpion9938 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mojemu niepelnoletniemu synowi zlozylem konto w Alior Sync - prowadzenie i karta za darmo. Mam do niego wgląd, chyba ze w Twoim przypadku problemem jest generalnie dostep do internetu przez rodziców albo brak woli z ich strony.
Ja mam rowniez konto w Syncu, wystepuje jako opiekun konta mojego syna, taki jest warunek zeby osoba dorosła posiadala konto i wystepowala jako opiekun. Czy to musi byc koniecznie rodzic ? Nie wiem, moze starszy brat, siostra, wujek, ciotka wystarczy. Wszystko zalatwilem bez ruszania sie sprzed komputera.
Syn nie potrzebuje konta walutowego bo takie sprawy zalatwiam za niego kiedy mi po wie ze potrzebuje, ale moglby sobie zalozyc sam konto walutowe i wyrobic karte do niego. W Syncu to jest za darmo.
Majac konto w Syncu mozna kupic dolary np. w walutomat.pl (dzis po 3.03) przelac na swoje konto walutowe i placic kartą. Nie ma wtedy zadnych dodatkowych oplat. Z konta schodzi tyle $ ile placisz sprzedawcy i ani centa wiecej.
resmiki

Pochwały: 3

Postprzez tacim » 25 paź 2013, o 00:33

Ło mój panie ja już stary jestem i jak pomyślę, że moje dziecko ma tyle kasy to chyba nie chcę wiedzieć ile i skąd. Sorki za OT.
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI