• Reklama

Poniżej 5" z możliwie dobrym aparatem i baterią

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Poniżej 5" z możliwie dobrym aparatem i baterią

Postprzez tropas » piątek, 5 sierpnia 2016, 00:37

Cena (bez VAT): najlepiej ok 60-80$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: poniżej 5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1GB/jeśli ze slotem na kartę to może być 8, jeśli nie to 16GB/procesor - nie znam się, powiedzmy odpowiedni do reszty parametrów
Dual/Single sim: tak
Preferowane marki: bez znaczenia, ważne żeby miał dobre opinie użytkowników
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): w miarę przyzwoity aparat i bateria
Opis: Jak dotąd opierałem się rękami i nogami przed smartfonem, ale chyba dojrzałem w końcu :)
Poczytałem trochę forum i widzę że poniżej 5'' ciężko o coś co by ceną i parametrami było zbliżone do 5'' i jak nie znajdę to pewnie kupię któreś 5'' z tematu "AKTUALNE PROMOCJE TELEFONÓW", ale postanowiłem zapytać, może coś doradzicie. Nie potrzebuję tel do gier, nie używam serwisów społecznościowych. Fajnie żeby fotki i filmy były na możliwie przyzwoitym poziomie i bateria trzymała z 2 dni (słabszą baterię przeżyję - gównianego aparatu nie). Poza pstrykaniem tel będzie używany do przeglądania allegro, olx, fora itp. Może czasem pdf czy xls. Podsumowując: jeśli będzie dobry aparat to mogę zrzec się wydajniejszych bebechów na rzecz mniejszych gabarytów.
tropas

Reklama

Re: Poniżej 5" z możliwie dobrym aparatem i baterią

Postprzez clorox » piątek, 5 sierpnia 2016, 11:18

80$ i przyzwoity aparat... Te dwie rzeczy się raczej wykluczają. Poniżej 5" nie bardzo jest co wybrać z chińskich telefonów. Pomyśl może o zwiększeniu budżetu. Tutaj masz zestawienie telefonów wg twoich wymagań: http://www.kimovil.com/en/compare-smart ... reenSize.5
clorox
AKTYWNY

Pochwały: 38

Postprzez tropas » piątek, 5 sierpnia 2016, 12:45

Wiem że za te pieniądze nie będzie wypasu, chodzi mi że chciałbym żeby aparat był na poziomie pięciocalowca w tych cenach ale żeby gabaryt był nieco mniejszy. Zdaję sobie sprawę że raczej jestem skazany na 5'' ale może ktoś coś...
tropas

Postprzez tpawel » piątek, 5 sierpnia 2016, 13:14

Bez szans praktycznie
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez tropas » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 11:36

Co myślicie o tym: Leagoo Elite 8 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-leagoo-elite-8 ?
tropas

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 13:54

Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Herezja » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 14:09

Z tego zestawienia co podał kolega @Clorox wynika, że jedyne warte uwagi telefony do 80 dolarów to Uhans S1 (presell z 3 Giga ram i 32 rom) lub Uhans U100 (z 2 Giga ram i 16 rom już opisywany na tym forum). Kolego @Tropas W ogóle w dzisiejszych czasach zastanawiasz się w ogóle nad telefonami z 512 mega ram? Masochistą jesteś czy coś w ten deseń? ];P

ps. Uhans U100 to komórka 4,7 cala więc odrobinę mniejsza od 5 cali i ponoć solidnie wykonana. uhans-u100-tani-4-7-calowy-telefon-t22853.html?hilit=Uhans%20U100
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez clorox » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 16:05

Herezja napisał(a):ps. Uhans U100 to komórka 4,7 cala więc odrobinę mniejsza od 5 cali i ponoć solidnie wykonana.

Niestety, ale to nie prawda. Pomimo mniejszego ekranu wymiar telefonu jest większy niż np 5" Meizu M2! Źródło: http://www.kimovil.com/en/compare/meizu-m2,uhans-u100
clorox
AKTYWNY

Postprzez Herezja » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 16:36

Tylko cena m2 jest sporo wyższa od U100
Herezja
AKTYWNY

Postprzez clorox » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 17:03

To był tylko przykład na to, że sam rozmiar ekranu nie świadczy o wielkości telefonu. ;-)
clorox
AKTYWNY

Postprzez Herezja » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 19:52

Wracajmy do tematu. Moim zdaniem nie można chyba lepszej konfiguracji za ta cenę kupić niż te dwa produkty Uhans-a
Herezja
AKTYWNY

Postprzez tropas » poniedziałek, 8 sierpnia 2016, 20:59

Dzięki za odpowiedzi, ja dziś dla siebie kupiłem verne thora w promo na igogo.es, ale temat mniejszego tel nadal aktualny, bo jeszcze coś dla żony szukamy.
Żona używa tel tylko do dzwonienia i fotek, ale za nic nie chce 5". Czy 512Mb ramu przy androidzie 5.1 oznacza że tel będzie mulił już przy poruszaniu się po menu, czy żeby mulił trzeba uruchomić jakąś aplikację?
tropas

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?