• Reklama

Poniżej 5" z możliwie dobrym aparatem i baterią

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Poniżej 5" z możliwie dobrym aparatem i baterią

Postprzez gta » 8 sie 2016, o 21:33

tropas napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może i mnie tu pognają za herezje, ale na takie potrzeby to moim zdaniem zdecydowanie lepiej się jakaś Lumia nada - nie zamuli (o ile zostaniesz przy WP8), bateria dłużej wytrzyma, jakość lepsza, niż niska półka chińskich smartfonów... do dzwonienia i fotek jak ulał.

Na allegro masz od groma Lumii 925 za 300PLN - AMOLED i świetny aparat. Zaręczam, że żona będzie zadowolona!
gta

Pochwały: 8
Telefon:: RN3P
ROM: global stable

Reklama

Postprzez Herezja » 8 sie 2016, o 21:42

Zgadzam się z przedmówcą.
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez tropas » 8 sie 2016, o 21:58

Dobry trop z Lumią :) - dzięki
Mogła by być, ale spojrzałem na rozmiar i szerokość 70.6mm to tyle co pięciocalówki, ale aparat 9.1 pkt na kimovil to brzmi nieźle :)
tropas

Telefon:: nokia

Postprzez clorox » 8 sie 2016, o 22:09

Ja też popieram kolegów. Lumia jest dobrą propozycją.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 87
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez Flyagaric » 9 sie 2016, o 01:53

Nie jest.
Moja żona używa (Lumia 925) i niby wszystko ok, ale appki nawet jak są, to zwykle w dużo starszych wersjach i wyglądają mocno inaczej niż na Andku/iOSie. Wsparcie programistów jest słabe. Moja już dojrzała do przesiadki, bo będzie coraz gorzej.
System fajny, ale jednak umiera. No, i do dziś nie bardzo sobie radzi z zarządzaniem energią. Bateria może dłużej wytrzyma w SoT, ale jakiekolwiek tryby oszczędzania niczego nie wnoszą.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez gta » 9 sie 2016, o 08:59

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bez urazy, ale mącisz.
Czytałeś, do czego ma być używany telefon? Do dzwonienia i foto - jakość rozmów jest w Lumiach wyśmienita, aparatu z optyczną stabilizacją też nie znajdziesz w androidach z tej półki.

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To już trochę temat na inną dyskusję, ale co mi tam - i tak czekam, aż się dzieciaki do szkoły zbiorą. :lol: Przez ostatnie 5 lat przebrnąłem przez 6 słuchawek z Windows Phone, więc system nie jest mi obcy.

Co z tego, że apki wyglądają inaczej, niż na innych OS' ach? Większość wpisuje się stylem w systemowe MetroUI, dzięki czemu całość jest bardziej spójną. Jeśli przesiadłeś się akurat z innego systemu, to OK - możesz czuć się nieswojo, ale to raczej kwestia gustu i przyzwyczajeń.
Zgadzam się w 100%, że system niestety umiera - wsparcie ze strony developerów maleje, Windows 10 Mobile kuleje i nie działa już tak płynnie, jak WP8.1, ale nie każdy jest Power-userem i odczuje te problemy.
WP8.1 jest dojrzały, stabilny, wygodny i szybki nawet na słabszych telefonach. System jest całkowicie wolny od wirusów a sporo mainstreamowych aplikacji ma swoje sprawnie działające odpowiedniki (nie wiem, czego się teraz używa, ale jest FB, instagram, whatsapp, etc. - snapchat niestety tylko w win10).
Nie wiem, o co Ci chodzi z tym zarządzaniem energią - ZTCP jedyne co można zrobić, to wejść w tryb oszczędny, gdzie wyłączona zostaje wszelka synchronizacja i zostaje pełnoprawny telefon żrący mniej prądu. Poza tym w trybie normalnym nieużywane aplikacje zostają zamrożone w tle i nie żrą zasobów, więc użytkownik nie musi się bawić w zamykanie, czy zwalnianie pamięci.

Jestem zdania, że Lumia to idealny pierwszy smartfon, o ile nie masz dużego budżetu i nie zamierzasz grać w popularne tytuły (np. Hearthstone, Pokemon Go). Jednym w zupełności wystarczy, inni poczują apetyt na więcej i z czasem wymienia na andka/iOSa.

Chętnych do polemiki zapraszam na PM, nie zaśmiecajmy wątku ;-)
gta

Pochwały: 8
Telefon:: RN3P
ROM: global stable

Postprzez Flyagaric » 9 sie 2016, o 13:19

gta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie zaśmiecamy wątku - pomagamy dokonać sensownego wyboru.
Nie napisałem, że to słaby fon, czy system, tylko, ze niekoniecznie jest dobrą propozycją.
Pełna zgoda z tym co piszesz. Uwaga o aparacie - jak najbardziej na miejscu, ale ... apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przyjdzie ten moment, że chce się coraz to czegoś, co widzieliśmy u innych i tutaj zaczynają się udziwnienia, lub nawet schody.

Jak pisałem - one nie tylko wyglądają inaczej - one najczęściej są kilka wersji do tyłu. To jest irytujące. Gierki, w które pomykaliśmy razem jak miała iPhone'a, są ledwie podobne na Windzie, to są prawie inne programy - pierdoła? Jednak irytuje.
Appek typu banking prawie nie ma, bo mało który bank sobie zawraca głowę mobilną Windą.

Pełna zgoda. Winda10 na ten model jest tylko w programie testowym - chodzi tragicznie. Windzie8.1 (jako sysowi) ciężko coś zarzucić. Idealnie jednak nie jest. Appka aparatu zaczyna świrować. Co jakiś czas zamiast obrazu zaczyna pokazywać sieczkę. Trzeba wtedy restartować fona. Zawiesił się już parę razy i pokazuje wtedy sieczkę/szum na ekranie - pomaga tylko siłowy restart. Musiałbym jej robić reset to factory defaults, co mi się na razie nie uśmiecha.

Moja żona nie jest power userem i słabe wsparcie zaczyna jej ciążyć. To daje mi do myślenia.
Nie mówię, że na 100% nie warto, ale trzeba sprawę baaardzo dokładnie przemyśleć. Jak pisałem - będzie coraz gorzej.

Odwieczna bolączka windy. Taka sytuacja:
- Jadę na urlop na totalne zadupie. Zasięg tylko 2G, o jakimkolwiek WiFi można pomarzyć, co robię? Wyłączam wszelkie transmisje i zbędne anteny (wifi, BT) i przełączam fona w 2G only. Android leży nie używany i pracuje co najmniej 3x dłużej niż zwykle pomiędzy ładowaniami. Robię to samo na Lumii ... i zyskuje może 2godz czasu między ładowaniami.
Warto mieć na uwadze.

Kolejny raz muszę się zgodzić. Zalecam jednak dalece posuniętą ostrożność i poważne przemyślenie tematu, bo imho, to są telefony tylko dla ludzi w pełni świadomych ograniczeń jakie ich czekają.
Inaczej można się potężnie zrazić.

W sumie, podobne dylematy czekają nas przy wyborze fona z Andkiem, tylko tu jest na odwrót: system (nakładka) może kuleć, a wsparcie aplikacji jest jednakowo dobre dla wszystkich.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tropas » 10 sie 2016, o 14:28

Widzę że dyskusja mocno rozgorzała, więc napiszę jakie zapadły decyzje :-)
Nie miała być używka ani refurb więc lumia 925 przekraczałaby założony budżet.
Ponieważ tel mniejszego gabarytami od 5'' z dobrym aparatem w założonym budżecie nie da się znaleźć właśnie zakupiłem przed chwilą za 56$ to:
http://www.aliexpress.com/item/Original-Doogee-Hitman-DG850-5-Inch-HD-IPS-Android-4-4-MTK6582-Quad-Core-3G-Smart/32247494279.html?spm=2114.13010608.0.52.QwvaKE

Jak na cenę to aparat w tym telefonie wygląda całkiem przyzwoicie (7.9 pkt na kimovil i na forum też znalazłem info że aparat jest w miarę O.K.) bateria też, a cena na tyle niska że w razie jeśli nie spełni oczekiwań nie będzie dużych strat. Potestujemy zobaczymy :-)
tropas

Telefon:: nokia

Postprzez Flyagaric » 10 sie 2016, o 15:34

Eee, to jesli chodzi o taką jakość aparatu, to większość Chińczyków spełnie teraz te kryteria. Ten telefon to już wiekowe urządzenie, ciekaw jestem, czy nie dostaniesz refurba.
Ja bym Doogee nie kupił, ale z drugiej strony w 200PLN ciężko wybrać sensownie.
Flyagaric
VIP

Postprzez Herezja » 10 sie 2016, o 16:19

Z ciekawości pytam. Czemu akurat telefon z 1 giga ram gdy w tym budżecie co podałeś mieści się dobry telefon jakim jest Uhans u100 lub wybierając małe ryzyko Uhans S1 z 3 giga ram a nie 1??
Lub jeśli już 1 giga ram to choć sprawdzonej i bardzo dobrej marki ZOPO a konkretnie ZOPO Hero 2 zopo-hero-2-za-275-zlotych-t29526.html#p290121. Za grosze będzie sprzedawany. http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-zopo-hero2. Tak wiem 5,5 cala ale choć znając ZOPO to będzie bardzo dobrze wykonany a nie bardzo prawdopodobne niedoróbki od firmy Doogee.

http://www.kimovil.com/en/compare/dooge ... zopo-hero2
Herezja
VIP

Postprzez clorox » 10 sie 2016, o 19:19

To Zoppo to niezła dachówka. To ma być telefon dla kobitki? :lol:
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 87
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez Herezja » 10 sie 2016, o 19:30

Ale choć dobrze wykonana dachówka a nie babol rodem z produkcji Doogee ];p Nie zmienia to faktu, że ja na miejscu kolegi @Tropas kupiłbym Uhans-a S1
Herezja
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?