• Reklama

Pomysł na konkurs

Propozycje zmian na forum?

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez Libero » 3 sie 2014, o 08:45

Widzę że zdania są podzielone.

@AntelifePoland ten telefon co zaproponowałeś nie ma WCDMA 900 więc zaraz był by płacz i zgrzyt zębów, ale bardzo dziękujemy za propozycje.

@mrerige no ja tam nie wnikam czy strona przynosi dochód czy nie. Chciałem zorganizować jakiś konkurs ale nie stać mnie na sponsoring, więc zaproponowałem "wpisowe". Nie koniecznie musiał by iść ten tel do recenzji, po prostu taka propozycja żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Zapraszam do dalszej dyskusji.


Pozdrawiam.

Libero
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Reklama

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez marx » 3 sie 2014, o 16:16

Tak jak wcześniej pisałem, wpłaty nie wchodzą w grę, jak juz to ja lub któryś ze sklepów może zasponsorować telefon.
Osobiście bym wolał aby konkurs promował to forum a nie sklepy.

Co do reklamy na górze, to dałem ja w ramach pewnego eksperymentu, to teoretycznie najlepsze miejsce na reklamę. Przez 2 miesiące tylko 1 osoba wypełniła wniosek, więc reklama ta zniknie bo mi sie też nie podoba jak reklam jest dużo na forach.
co do dochodów to owszem od tego roku forum zarabia na swoje utrzymanie ( domena, serwer, pozycjonowanie) ale nie sa to wielkie kwoty jak się niektórym wydaje, Forum jest jeszcze za mało popularne aby było poważnym żródłem dochodu, to nie największe forum androida gdze wchodzi 30x wiecej ludzi niz tu. Jedyny pewny zysk to odnosniki z adkontekst, średnio na tysiąc wyświetleń jest jedno kliknięcie werte ok 10 groszy, w dobry dzień idzie zarobić ponad 1 zł. A pozostałe to o dupe rozbić w czasach kampanii anty ciasteczkowej. W obecnych czasach zarabia się na artykułach sponsorowanych, jak zaczne pisać ze pojawił się nowy model overmaxa, pentagrama lub innego Kruggera to znaczy że w ten sposób dorabiam.
Dodam tylko ze w tym roku znikły dwa duże kiedyś fora o telefonach, a wiele ledwo przędzie. Za taka sytuacje odpowiadaja duże fora kiedyś nastawione na komputery i elektronikę a teraz w dużej części poświęcone smartfonom i tabletom.
Na tym kończymy dyskusje o Reklamach i dochodach z nic

Wracamy do konkursu.
Moja propozycja to prosty konkurs polegający na promocji tego forum.
Z wymogów to polubienie profilu na Facebooku i poinformowaniu o tym konkursie lub o naszym forum za pomocą linka do jakiegoś tematu na innym Forum, blogu, stronie.
Warunkiem było by nie usunięcie tego linka przez minimum miesiąc, czyli nie spamujemy tylko link od telchina ma być pomocny w dyskusji tam prowadzonej tak aby tamtejsza administracja go nie skasowała.
Taka promocja pozwoli nam uniknąć losu niektórych for, a ponadto skupi w jednym miejscu więcej osób zainteresowanych chińskimi telefonami, dzięki czemu łatwiej rozwiązać jakis problem z chinska słuchawką.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez basa » 3 sie 2014, o 18:44

Marxxx , wszystko okej ale nie zgodze sie z jedną twoją propozycją , chodzi o cytuje: "poinformowaniu o tym konkursie lub o naszym forum za pomocą linka do jakiegoś tematu na innym Forum, blogu, stronie." mam wątpliwości co do tej kwestii ponieważ:

- informacja o konkursie z linkiem do twojego forum moze nie spodobac sie adminom czy moderatorom innych forów którzy moga np uznac to za promowanie konkurencji - Ty sam pewnie nie lubisz jak ktos daje linki tutaj w tematach do polskich innych forow o androidzie czy telefonach , nawet coś kojarze jakas grozbe nie pamietam czy Twoja czy moderatora do jakiegos uzytkownika jak wkleil taki link. Dziala to wiec w druga strone a nikt nie chce dostac bana na jakims forum na ktorym uczestniczy tylko dlatego ze zareklamowal konkurs.

- wiekszosc użytkownikow a podejrzewam ze nawet 95% z tego forum nie prowadzi zadnych blogow ani nie ma dostepu do stron gdzie moglby zareklamowac konkurs czy wkleic linka , oczywiscie mozna na sile zalozyc na szybko bloga i tam wkleic linka ale chyba nie o taka reklame chodzi :)

Proponowałbym w zamian inny sposob promocji , oprocz polubienia profilu na facebooku poprostu albo uzytkownik musi zrobic public share linka z konkursu z facebooka lub poprostu napisanie na swojej osi czasu czy jak to sie zwie krotkiego anounca z linkiem do konkursu. Mysle ze wiekszosc ludzi uzywa facebooka , ma dodanych znajomych a ci znajomi napewno czesciej czytaja co sie dzieje na fb niz wchodza na czyjes blogi czy strony.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez KarlosW » 3 sie 2014, o 18:57

Ja np fejsa nie mam i nie zamierzam mieć więc nie dyskryminujmy. Nikt z moich znajomych nie ma żeby nie było że dziwny jestem.. ;)
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez marx » 3 sie 2014, o 19:04

Ja dobrze wiem ze nie jest to łatwe, tu akurat nie kasujemy linków do innych stron nawet konkurencyjnych, ale na innych forach tak się często dzieje.
Wielu z nas udziela się na różnych forach o innej tematyce , np GRY, zakupy, informacyjne, hobbystyczne itp
Gdzie o telefonach dyskutuje się sporadycznie ale się zdarza.

Można zrobić mix czyli albo na fejsie z udostępnieniem linka albo na stronie WWW
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Pomysł na konkurs

Postprzez ddr » 3 sie 2014, o 19:26

A co do losowania liczb: http://www.random.org/ :).
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Poprzednia strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama