• Reklama

Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Postprzez tg91 » 3 paź 2013, o 23:01

Witam, mam pewien problem, dość kuriozalny, z którym jeszcze się nie spotkałem na tym forum. Pod koniec września zamówiłem na aliexpress Zopo C2, zapłaciłem od razu kartą. Po kilku dniach się jednak rozmyśliłem, anulowałem zamówienie, Chińczyk mnie jeszcze przepraszał, a po jakimś tygodniu dostałem zwrot kasy. Parę dni temu dostałem jednak paczkę, a w niej.. Zopo C2. Sytuacja wygląda tak, że mam teraz zarówno kasę jak i telefon, a Chińczyk zdaję się nie wiedzieć o swojej pomyłce, bo do tej pory się o nic nie upomniał. I tu moje pytanie, co zrobić w takiej sytuacji?

Z moralnego punktu widzenia oczywiście sprawa jest prosta - odesłać. Ale nie powiem że kusi mnie, by z tej pomyłki skorzytać. Czy ktoś kiedyś był w podobnym położeniu?
tg91

Telefon:: Zopo

Reklama

Re: Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Postprzez Kasiunieczka » 3 paź 2013, o 23:13

Szczerze Ci napisze, że na Twoim miejscu skontaktowałabym się ze sprzedającym.
Oni muszą ciężko pracować na to, żeby mieć co od garnka włożyć i za przeproszeniem zapier****** od świtu do nocy. Jeżeli sprzedawca tak szybko wysłał Ci przedmiot, to tylko świadczy o jego rzetelności w stosunku do Ciebie i pracy którą wykonuje. Oni się z tego utrzymują, a w tym momencie masz jego kolokwialną miskę ryżu.
Przywłaszczenie telefonu z moralnego punktu widzenia jest po prostu czystym chamstwem, już nie mówiąc o tym że w Polsce to przestępstwo.

Radzę Ci więc skontaktować się ze sprzedającym. Napisz jaką podjąłeś decyzja.

Kaśka

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 3 paź 2013, o 23:21 przez Kasiunieczka, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Kasiunieczka

Pochwały: 2

Postprzez inventus » 3 paź 2013, o 23:21

Się krótko wypowiem jeśli masz sumienie to dogadaj się z nim ja osobiście bym tak nie umiał jeśli by chodziło o jakaś drobna rzecz typu folia na ekran lub coś w tym stylu to pewnie odsyłać by nie było warto ale telefon albo bym zapłacił za niego albo odesłał
inventus

Pochwały: 1
Telefon:: Star S7589
ROM: 4.2.2

Postprzez ryhit » 3 paź 2013, o 23:38

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Heheh już się tak nie martw o nich, zapewniam Cię że dość sobie zarobią ze swoich marży. Sprawa jest prosta, piszecie tak bo zazdrościcie że Wam się takie coś przytrafiło, jakie przestępstwo, ludzie to chiny, w polsce odbyło się wszystko legalnie ;) Ja bym zostawił, tym bardziej że chińczyk się nie oddzywa, jeśli by się odezwał to inna sprawa;)
ryhit
AKTYWNY

Postprzez Kasiunieczka » 4 paź 2013, o 00:16

Zapewniam Cię drogi kolego, że stać mnie na każdy produkt który potrzebuję. Nikt nikomu nie zazdrości. Prędzej czy później ktoś się zorientuje, że telefonu nie ma i nikt inny, jak sprzedawca poniesie za to konsekwencje. Gdyby przytrafiłaby mi się taka sytuacja, to niezwłocznie skontaktowałabym się ze sprzedawcą i sądzę, że każdy UCZCIWY człowiek zrobiłby to samo.
Obrazek
Kasiunieczka

Pochwały: 2

Postprzez Corv » 4 paź 2013, o 00:22

No ciekawie. Szczerze powiedziawszy (a właściwie napisawszy) to sam nie wiem, co bym w takim przypadku zrobił. I zakładam z dużą dozą prawdopodobieństwa, że dotyczy to większości z zacnych forumowiczów.
Corv

Postprzez donaspl » 4 paź 2013, o 00:30

Ale teraz głupoty gadacie, że odesłać itp. Zobaczcie sobie na ceny wiekszości telefonów jakie mają sugerowane ceny w Chinach. Są to przeważnie o 20% niższe niż na aliexpress czyli taki chińczyk zarabia przyjamniej 20% na telefonie a w sumie na pewno więcej bo też nie kupuje ich po cenie sugerowanej tylko taniej wiec nie gadajcie że to jakaś mega strata dla niego. Ja bym nic mu nie pisał i zostawił telefon.
donaspl
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez ryhit » 4 paź 2013, o 00:31

Oczywiście, nie pytamy tutaj o to kogo na co stać, tylko ma teraz sprzęt za darmo- prawda ? Jeśli chińczyk się nie upomina to sprawa dla mnie jest prosta, możesz jeszcze poczekać aż się odezwie, wtedy można rozmyślać.

Gdzieś czytałem na tym forum że ktoś śledził SWOJĄ paczkę i doszła ona w całkiem inne miejsce w Polsce, co w takim przypadku pomijając bład poczty polskiej?
Zapewne ten kto to odebrał, udawał by że nie wie o co chodzi, a co zrobiłby sprzedający? Wysłał by Wam drugą sztukę na prawidłowy adres, zwrócił pieniądze? Szczerze wątpię.

donaspl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

OTÓŻ TO ! ;-)

Polać mu! :-)
ryhit
AKTYWNY

Postprzez Grech » 4 paź 2013, o 00:47

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, ludzie którzy handlują z całym światem i rozliczają się w dolarach nie mają co do garnka włożyć :) W sumie może tak być bo pewnie stołują się na mieście :D
Z moralnego punktu widzenia nie powinno się w ogóle handlować z Chińczykami. To kraj totalitarny, nie nieprzestrzegający praw człowieka i wielu innych zasad obowiązujących w cywilizowanym świecie. Nie warto być uczciwym i życzliwym. Z 2 lata temu na Allegro kopiłem kartę wifi. Facet moją kartę wysłał komuś innemu a tamtego mnie. Dostałem droższą kartę. Od razu napisałem co i jak. Dostałem krótka odpowiedź - Odeślij, wyślę jeszcze raz. Odesłałem na swój koszt a na swoją kartę czekałem ponad miesiąc. Ani razu się nie odezwał, ani razu nie podziękował, ani razu nie wspomniał o zwrocie kosztów odesłania karty. Każdy niech pilnuje siebie.

Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez donaspl » 4 paź 2013, o 01:04

ryhit napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

OTÓŻ TO ! ;-)

Polać mu! :-)

Noo to polewaj bo suszy :D :D :D Szkoda że Chińczyk się nigdy tak na moją korzyść nie pomyli. Taki Chińczyk pewnie kilkadziesiąt telefonów dziennie wysyła i już na pewno się nie skapnie :D

donaspl
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez ryhit » 4 paź 2013, o 01:36

Proste, zostawić. Jak będziesz za dobry to co mądrzejsi będą to wykorzystywać ;)
ryhit
AKTYWNY

Postprzez spink90 » 4 paź 2013, o 01:47

Nie odsyłaj ,przysporzysz mu tym więcej problemu niż on na tym straci.
Byłem w podobnej sytuacji ,z tańszym telefonem z tym że zamówiłem 3 sztuki a za 2 zapłaciłem ,oczywiście dotarły 3 rozmawiałem ze sprzedawcą po przez skype i dogadaliśmy się w sposób bardzo prosty "chcieć to odesłać ,ale ja woleć żeby ty się cieszyć i milczeć". Wnioskuje że przez taką pomyłkę i nawiązanie jakiejś dyskusji sprawa trafi do przełożonych i wtedy może kosztować go taka pomyłka znacznie więcej niż 250$.

Pozdrawiam i gratuluje "zdobyczy".
spink90

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI