• Reklama

Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Postprzez marx » 5 paź 2013, o 09:44

proszę się nie obrażać nawzajem.

a autor niech może zaproponuje chińczykowi 80% ceny telefonu, sprzeda po kosztach.
A mówienie ze chińczykowi się żyje lepiej niż nam jest niestosowne.
paczki pakuje i wysyła zapewne zwykły pracownik za marne grosze, i 250$ to dla niego kwota ogromna.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Reklama

Postprzez ebola1972 » 5 paź 2013, o 10:26

sprzedaż po kosztach to bardzo dobry pomysł
no i możliwość uzyskania rabatów na przyszłość
no i spokojny sen właściciela telefonu
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez zriel » 5 paź 2013, o 11:25

Odpowiem i ja w temacie : Mój szef jest chińczykiem(takim prawdziwym z Chin), i wiele od niego się dowiedziałem o tym kraju. Niby żyje im się coraz lepiej i koszty życia małe ale... Oprócz ogromnych problemów demograficznych mają tam też i inne - niby uzyskali jakąś swobodę tyle że ich życie społeczne i towarzyskie(o politycznym nie ma nawet co wspominać) jest pod stałym nadzorem oraz permanentną inwigilacją, mój szef dopiero w polsce założył konto na prawdziwym FB i mimo że nie lubię portali społecznościowych to rozumiem jego radość. O ile miasta czy rejony gdzie wybudowano fabryki są bogate i nowoczesne(nowocześniejsze nawet niż w polsce) to cała reszta kraju to jeszcze głębokie średniowiecze(nawet prądu nie mają).I tu właśnie pojawiają się problemy demograficzne - wszyscy młodzi uciekają do miast, rząd próbuje to ograniczać żeby rolnictwo im się nie załamało ale ciężko nad tym zapanować. Owszem, taki chińczyk zarabia w przeliczeniu na PLN jakieś 2300-2700zł(na linii w fabryce), tyle że nie może się tym cieszyć - przeludnienie w miastach jest tak ogromne że za "klatkę" (obudowane kratami miejsce w 3-4 piętrowej pryczy) trzeba płacić nawet równowartość 800-1000 pln, do tego nawet jak ma w miarę tanie lokum to i tak wysyła zazwyczaj pieniądze rodzinie na wsi, do tego dochodzi brak systemu emerytalnego i skandaliczne działanie systemu opieki zdrowotnej - nietrudno się domyśleć że i na to chińczyk musi oszczędzać. W rezultacie przeciętnemu chińczykowi nie żyję się tak lekko i kolorowo jak inni uważają. Także taki telefon za 250$ może oznaczać że ten sprzedawca straci dach nad głową lub nie wyśle rodzinie(głównie starym schorowanym ludziom) na wsi pieniędzy. Nawet jeśli to jego sklep to fakt że dopiero się pojawił i wysyła towar od ręki może świadczyć że to młoda firma która chce zdobyć zaufanie klientów - a założenie firmy w chinach to nie jest prosta rzecz, może być tak że to kilku znajomych oszczędzało pracując dla kogoś aby otworzyć biznes(kupić parędziesiąt telefonów i sprzedać je) tak startuje wiele firm w chinach.
Podsumowując : ja bym napisał do Chińczyka i powiedział że wysłał mi telefon którego nie chciałem więc mogę mu ponieważ nie mam za bardzo gotówki zapłacić za ten telefon po kosztach jego zakupu. W ten sposób chińczyk nie straci(chociaż nie zarobi) a Ty będziesz mógł np. telefon z zyskiem odsprzedać w polsce.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Postprzez Kasiunieczka » 5 paź 2013, o 13:15

Cieszę się, że są jeszcze ludzie którzy potrafią myśleć trzeźwym okiem. Nie rozumiem, dlaczego niewiele młodsi ludzie są aż tak bardzo nastawieni na wzbogacanie się poprzez ludzką krzywdę. Nie bez powodu młodsze roczniki nazywane są pokoleniem gimbazy. Nikogo nie chcę obrażać, śmiem twierdzić że im młodsi ludzie, tym bardziej nastawieni na brak empatii i cudze nieszczęścia.

Co do Ciebie macieklm - już na niejeden post natrafiłam Twojego autorstwa - i wszystkie są przesiąknięte jadem i roszczeniami. Zastanów się może nad sobą, bo Twoje niektóre posty są delikatnie niestosowne.

KAŚKA
Obrazek
Kasiunieczka

Pochwały: 2

Postprzez KingdomPL » 30 paź 2013, o 10:48

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rozumiem,że etap edukacji masz już DAAAWNO za sobą.Jesteś taka dorosła.
Ile masz lat ? 60? Więc nie pitol tu o gimbazie bo jeszcze sama masz mleko pod nosem.

Przeczytałem cały wątek.

I dziwi mnie to jak łatwo oceniasz innych,narzucasz im swoje postępowanie.
Autor tylko zapytał co zrobić a ty wyjeżdżasz z lekcjami moralnymi.
Wypisujesz jak ktoś może tak bezczelnie brać czyjąś własność,kiedy to ty postępujesz również lekko mówiąc naginając prawo. VATu nie chcesz płacić i modlisz się o jego brak.Każesz autorowi wysłać telefon z powrotem do Chin,równie dobrze ja nakazuję Ci byś każdą paczkę,na którą nie został nałożony VAT zgłosiła w UC i zapłaciła 23% VATu,również byś wysyłała do Chińczyka wiadomości by nie kłamał,że jest to gift lecz by napisał prawdziwą wartość telefonu itp.
To ty z prawnego punktu widzenia popełniasz większe zło niż kolega,który przywłaszczy sobie telefon.

Ja autorowi mogę podsunąć pomysł by napisał do chińczyka i poczekać na rozwój wydarzeń

Pozdrawiam
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
KingdomPL
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Postprzez KingdomPL » 30 paź 2013, o 10:50

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rozumiem,że etap edukacji masz już DAAAWNO za sobą.Jesteś taka dorosła.
Ile masz lat ? 60? Więc nie pitol tu o gimbazie bo jeszcze sama masz mleko pod nosem.

Przeczytałem cały wątek.

I dziwi mnie to jak łatwo oceniasz innych,narzucasz im swoje postępowanie.
Autor tylko zapytał co zrobić a ty wyjeżdżasz z lekcjami moralnymi.
Wypisujesz jak ktoś może tak bezczelnie brać czyjąś własność,kiedy to ty postępujesz lekko mówiąc naginając prawo. VATu nie chcesz płacić i modlisz się o jego brak.Każesz autorowi wysłać telefon z powrotem do Chin,równie dobrze ja nakazuję Ci byś każdą paczkę,na którą nie został nałożony VAT zgłosiła w UC i zapłaciła 23% VATu,również byś wysyłała do Chińczyka wiadomości by nie kłamał,że jest to gift lecz by napisał prawdziwą wartość telefonu itp.
To ty z prawnego punktu widzenia popełniasz większe zło niż kolega,który przywłaszczy sobie telefon.

Ja autorowi mogę podsunąć pomysł by napisał do chińczyka i poczekać na rozwój wydarzeń

Pozdrawiam
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
KingdomPL
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Postprzez pirzol » 4 lis 2013, o 11:41

Czytam wątek i o zgrozo widzę, że część userwów wyznaje zasade
"jak Kali ukraść krowę - to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to źle"

jeżeli oczekujemy aby nikt nas nie oszukał podczas zakupów,
postępujmy uczciwie, wymagamy uczciwosci od sprzedawcy też bądzmy uczciwi

co to za dywagacje czy oddać / czy napisać ?
uczciwy człowiek wie jak postąpić.

Pochwały przyznane za posta: 2
http://www.fpvdrones.pl
Szkolenia dla pilotów dronów na licencje VLOS. Udostępniamy sprzęt na egzamin do 25kg !
pirzol

Pochwały: 3
Telefon:: HTC
ROM: 5.1

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI