• Reklama

Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Pomyłka Chińczyka na moją korzyść

Postprzez macieklm » 4 paź 2013, o 13:24

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Smieszne, jak ludzie, ktorzy chca kombinowac jak unikac cla, czy podatku i panicznie boja sie tych oplat, staraja sie uczyc moralnosci pozostałych :roll:

Autor postu otrzymał pochwałę
macieklm

Pochwały: 2

Reklama

Postprzez Kasiunieczka » 4 paź 2013, o 16:18

Zastanów się co Ty piszesz. Co ma piernik do wiatraka?? Cło i VAT to dodatkowa pensja dla polityków. Każdy z nas płaci wystarczająco dużo podatków - to haracz dla rządów Tuska; nie wydaje mi się aby ktokolwiek czuł się w powinności dawać jeszcze więcej pieniędzy za nic.
Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w tym przypadku. Każda osoba jest inna i podawanie przykładów od pana Zdzisia czy innego sprzedawcy jest absurdalna.

Nie wiem czy Wy naprawdę nie macie żadnych zasad, czy przemawia za Wami syndrom gimbazy. Jedno jest pewne: Nie każdy jest tak mocno niepoukładany by łasić i zadowalać się cudzą pomyłką. Jestem ciekawa czy wy chcielibyście być na miejscu tego chińczyka!!!
Obrazek
Kasiunieczka

Postprzez ryhit » 4 paź 2013, o 16:51

Kasiunieczka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak!! Mielibyśmy dostęp do tych wszystkich zabawek pewnie koło 20-50% taniej, do tego zarabiali byśmy na światowym handlu tymi zabawkami, i nie robiło bym nam to różnicy jeden telefon mniej czy więcej- za swoje błędy się płaci.
ryhit
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez Grech » 4 paź 2013, o 17:00

Ten pokrzywdzony Chińczyk zarabia pewnie tyle co nasza średnia krajowa a żyje w państwie tańszym niż my. Chciałbym być na miejscu tego Chińczyka chociaż w sumie wystarczyłaby mi znajomość chińskiego. :)
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez xpictianoc » 4 paź 2013, o 17:50

jeśli kolega ma moralny dylemat niech wpłaci jakąś część ceny tego zopo na jakąś organizację zajmującą się edukacją w Chinach lub prawami człowieka :) Co do zarobków to pewnie ali pobiera marżę za sprzedaż do tego dochodzi wysyłka także te ich zarobki na telefonie nie są oszałamiające choć z kolei ilość zamówień przesuwa przecinek w prawą stronę.
xpictianoc

Postprzez muf18 » 4 paź 2013, o 18:01

Nie ma to znaczenia, co zrobisz, bo sam już nie wyegzekwuję tego od Ciebie, możesz do niego napisać, że dostałeś, może skapnie Ci się, że sam zaoferuje coś "w bardzo promocyjnej cenie" za to, że odeślesz telefon.
Tylko nie gt540
muf18
AKTYWNY

Pochwały: 1

Postprzez macieklm » 4 paź 2013, o 18:02

Niestety obowiązuje demokracja, a demokracja wybrała to, do czego ja, czy Ty musimy się dostosowac. Podatki jakie są, takie są, ale Twoim zasr@nym obowiązkiem jest je płacic w takiej postaci, w jakiej aktualnie to obowiązuje. W sytuacji, kiedy stoisz na strazy moralnosci, a chcesz uniknąc placenia cla, czy podatku jak diabel swięconej wody, to cos tutaj jest nie halo z tą Twoją "moralnoscia" i na to zwrocilem uwagę. Hipokryzja wysokich lotów.

PS. Zeby nie bylo, ze pochwalam wysokosc podatków, opłat itp itd. Opisuję jak jest w tej sytuacji i jaką mamy rzeczywistosc, a mój post odnosi się do Pani, która płacze nad losem sprzedawcy i uczy jak byc dobrymi ludzmi innych forumowiczów ;-)
macieklm

Postprzez ebola1972 » 4 paź 2013, o 18:34

ponieważ lubię czasami pofantazjować widzę 6 możliwych scenariuszy :lol:
1. być może chińczyk zapomni o telefonie i nie będzie się dopominać o zwrot
2. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, przeprosi, zaoferuje rabat na telefon
3. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie, chińczyk odpuści
4. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie, wkurzy się, powiadomi ambasadę, ta prokuraturę, ta policję, ponieważ przywłaszczono mienie na terenie RP (w trakingu widać, że paczkę odebrano, a adresat jest znany)
5. j.w. tylko nie wiadomo co odebrano, bo chińczyk przecież wysłał gift o wartości 25$ a więc na pewno nie ZOPO C2
6. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie (w trakingu widać, że paczkę odebrano, a adresat jest znany) wkurzy się,powiadomi swoich chińskich ziomków, będą oni przez miesiąc po nocach śpiewać po chińsku "łoddaj zopo jełopo"
Ostatnio edytowano 4 paź 2013, o 18:39 przez ebola1972, łącznie edytowano 1 raz
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez ebola1972 » 4 paź 2013, o 18:36

ponieważ lubię czasami pofantazjować widzę 6 możliwych scenariuszy :lol:
1. być może chińczyk zapomni o telefonie i nie będzie się dopominać o zwrot
2. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, przeprosi, zaoferuje rabat na telefon
3. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie, chińczyk odpuści
4. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie, wkurzy się, powiadomi ambasadę, ta prokuraturę, ta policję, ponieważ przywłaszczono mienie na terenie RP (w trakingu widać, że paczkę odebrano, a adresat jest znany)
5. j.w. tylko nie wiadomo co odebrano, bo chińczyk przecież wysłał gift o wartości 25$ a więc na pewno nie ZOPO C2
6. chińczyk się pokapuje, poprosi o zwrot, zwrotu nie będzie (w trakingu widać, że paczkę odebrano, a adresat jest znany) wkurzy się,powiadomi swoich chińskich ziomków, będą oni przez miesiąc zakłócać ciszę nocną wyśpiewując po chińsku "łoddaj zopo jełopo"
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Kasiunieczka » 4 paź 2013, o 23:21

Przywłaszczenie mienia podlega penalizacji, a próba ominięcia podatku jest wykroczeniem skarbowym. Więc zastanówcie się z dwojga złego, jeżeli tak mamy dywagować - które z tych dwóch czynów jest BARDZIEJ SZKODLIWE SPOŁECZNIE. Dla mnie ludzie którzy łaszą się poprzez cudzą krzywdę są obrzydliwi. Zawsze przyjdzie kryska na matyska :!:
Obrazek
Kasiunieczka

Postprzez macieklm » 4 paź 2013, o 23:54

Skoncz, bo sie osmieszasz. Stosujesz jakies wlasne kategorie moralne w stylu - to co robie ja nie jest, az takie szkodliwe, bo Panstwo i tak nas okrada, ale to co robisz Ty jest obrzydliwe, jestes zlodziejem i w ogole zlem wcielonym. Jestes hipokrytką i nic więcej.

Generalnie nie lubię tego typu sprzeczek, ale coś mnie trafia jak widzę taką sytuacje, gdy ktos na siłe stara się pouczac kogos i mowic mu co jest dobre, a co złe mając jednoczesnie swoje za uszami.

macieklm

Postprzez ruski99 » 5 paź 2013, o 09:20

Za kaczora nie było VAT-u? Podatków również?

ruski99

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI