• Reklama

POMOCY!!! problem z softem!!!

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez Michu » 5 paź 2013, o 09:21

Witam wszystkich.

Na początku chciałbym wszystkim z góry podziękować za potencjalne konstruktywną informację zwrotną.
Pół roku temu zakupiłem tel Amoi N828 i byłem bardzo zadowolony do wczoraj :(
Okazało się, że telefon samoczynnie mi się restartował po otwarciu książki kontaktów, a później wiadomości sms. Wydawało się, jakby problem się nasilał, prawdopodobnie po instalacji jakiejś app albo aktualizacji - teraz ciężko jest mi powiedzieć. Przypomniałem sobie, że naciskając przycisk włącz/wyłącz, tel pokazuje opcję "Recovery mode" i postanowiłem ją odpalić, żeby postawić system od nowa - takie miałem oczekiwania od tej funkcji (analogicznie do windowsa). I wtedy stało się, a mianowicie pokazało się menu w języku chińskim.
CAM00201.jpg
CAM00201.jpg (116.51 KiB) Przeglądane 838 razy

Przez przypadek (nie znając sterowania klawiszami) wcisnąłem opcję "adb sideload... i chińskie znaczki" (w załączniku fotka menu). Na ekrenie pokazało się : "Sideload ...chińskie znaczki... adb sideload <filename>..." i nic się nie ruszało, nie było też opcji cofnięcia procesu w związku z czym postanowiłem wyciagnąć baterię i włożyć raz jeszcze i odpalić tel, jednak wystem nie wstaje - pojawia się logo producenta i wisi :(

Wiem, że jest kilka opcji ratunku dla mnie, jednak kilka z nich odpada, ponieważ nie mam włączonej funkcji "debug mode" czy jakoś tak.

Pobrałem już kilka wersji ROM-ów do mojego tel i chciałem postępować jak opisane jest to na forum przez "east-import.pl"
wgrywamy-room-do-chinskiej-sluchawki-flash-tool-t2414.html

Problem jest taki, że nie mogę odnaleźć pliku scatter w ROMie oraz czy muszę mieć do tego jakiś specjalny kabelek, czy może być zwykły USB?

czy ktoś może ma jakiś pomysł na postawienie mojego systemu na nogi bez flasha? stracę wiele nowych kontaktów :(
Michu
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 13:39
Lokalizacja: Wrocław

Reklama

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez zriel » 5 paź 2013, o 10:30

Nie ma specjalnego kabelka do wgrywania softu - wystarczy zwykły usb od twojego telefonu. Ja bym sprawdził czy da się przeflashować cały soft i poszperał jeszcze na XDA Developers - powinna być możiwość przełączenia go w fastboot i wgrania softu na nowo.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez Michu » 5 paź 2013, o 10:54

I jeszcze jedno:
myślałem o załadowaniu flasha z programu sp_flash_tool i teraz pytanko: czy muszę mieć zainstalowane sterowniki do mojego procesora MTK?
Michu
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 13:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez zriel » 5 paź 2013, o 11:02

Michu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jeśłi chodzi o flashowanie MTK to wszystko znajdziesz na android.com.pl oraz xda developers łącznie ze sterownikami(ADB USB driver).
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez marx » 7 paź 2013, o 19:33

zriel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A chciałbym aby na tym forum tez wszystko dało się znaleźć, liczę że wsród czytelników telchina znajdzie się ktoś kto zrobi lub zaadoptuje na nasze potrzeby niezbędne poradniki.
W nagrodę ranga specjalna!!
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez zriel » 8 paź 2013, o 01:26

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A chciałbym aby na tym forum tez wszystko dało się znaleźć, liczę że wsród czytelników telchina znajdzie się ktoś kto zrobi lub zaadoptuje na nasze potrzeby niezbędne poradniki.
W nagrodę ranga specjalna!!

Wyzwanie podjęte, postaram się pozbierać co wiem i umieszczę na forum.
zriel
AKTYWNY
 
Posty: 609
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 13:37
Pochwały: 31

Re: POMOCY!!! problem z softem!!!

Postprzez LukC » 8 paź 2013, o 07:58

W kilku tematach takie skrócone coś zrobiłem, ale czasu za bardzo nie mam aby to zebrać do kupy i rozszerzyć, więc jak ktoś to pyknie chętnie wtrącę moje 2c :-P
Obrazek
TELEFON - Xiaomi MIX 3
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron