• Reklama

Pomocy, dziwny problem tech. w Huawei P6s z dual sim

Pomocy, dziwny problem tech. w Huawei P6s z dual sim

Postprzez alketsrutra » sobota, 3 października 2015, 21:42

Może ktoś mi pomoże.

Mam tel. Huawei P6s z Chin.
Ocena generalnie pozytywna. Ale mam dziwny problem techniczny, którego nie mogę zrozumieć i rozwiązać.
Ten aparat to smartfon model Huawei P6 S-U06. Otóż jak wiadomo w tym telefonie są dwa gniazda na karty mikroSIM (funkcja dual-sim). W pierwszym mam kartę Orange a w drugim kartę T-mobile. Kiedy próbuję dzwonić z karty nr 1 (orange) na inne numery tel. kom. w sieci Orange to wówczas dźwięk sygnału połączenia i głos rozmowy jest zniekształcony. Trzeba przerwać połączenie i nawiązać nowe połączenie z tym samym numerem ale z karty T-mobile. Taka sama (identyczna) sytuacja jest z wykonywaniem połączeń z karty nr 2 (T-mobile) na nr tel. kom. w sieci T-mobile. Dźwięk i połączenie jest również zniekształcone. I trzeba wówczas wybierać połączenie na krzyż z karty Orange na numer T-mobile. Taka sama jest z sytuacja połączeniami przychodzącymi na mój aparat. Jak ktoś inny np. dzwoni z sieci Orange, Plus, Play na mój numer w T-mobile to połączenie jest doskonałe. Podobnie z połączeniami z T-mobile, Plus, Play na mój numer w Orange. Ale jak ktoś dzwoni z numeru tel. kom. w sieci na tą samą sieć (tj. z Orange na Orange, lub z T-mobile na T-mobile) to bardzo często połączenie jest zniekształcone i trzeba je przerwać. Próbowałem już zamieniać karty SIM w aparacie ale to nie przynosi efektu. Telefon wymusił już zmianę i aktualizację oprogramowania na najnowsze tj. P6S-U06V100R001C17B607 ale także bez pozytywnego skutku. Robiłem kilkakrotne przywracanie telefonu do ustawień fabrycznych i także bez efektu.
Czy mieliście styczność z podobnym problemem w tym lub innym modelu telefonu i czy wiecie jak usunąć tą usterkę. Podejrzewam, że może istnieć jakiś konflikt w oprogramowaniu telefonu.
Proszę o poradę co zrobić bo sam aparat oceniam jako bardzo udany, ponieważ działa szybko i nie zawiesza się.

Tylko te stałe problemy z połączeniami, tak jak opisałem.

pozdrawiam, :-)
alketsrutra

Reklama

Re: Pomocy, dziwny problem tech. w Huawei P6s z dual sim

Postprzez alketsrutra » niedziela, 4 października 2015, 14:31

Jeszcze w nawiązaniu do mojego wczorajszego postu. Myślę jak rozwiązać problem i napotkałem na opcję w menu ustawień połączeń pn. "Aktualizuj połączenia połączeń". Brzmi to jak masło maślane, ale za "Chiny" nie wiem o co chodzi. Można to aktualizować przez sieć komórkową lub poprzez Wifi.
Czy ktoś z Was spotkał się z taką opcją w telefonie z lub bez funkcji dual sim i do czego to służy??? Czy to może pomóc w kłopocie z zakłócaniem połączeń?
Ja uruchomiłem opcję automatycznej aktualizacji w trybie Wifi co 15 dni, a wcześniej zauktualizowałem dane ręcznie.
Kto wie niech coś napisze. Problem może dotyczyć też innych modeli.

Nie wiem czy się uda ale spróbowałem podłączyć zrzut ekranu.
alketsrutra

Powrót do Huawei