• Reklama

Pomoc w zakończeniu sporu.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomoc w zakończeniu sporu.

Postprzez Pakulek » sobota, 22 listopada 2014, 00:06

Witam.
Zamówiłem podróbę LEVIS'ów na tej aukcji.
http://www.aliexpress.com/snapshot/6240131268.html
Dostałem takie spodnie ale bez oznaczeń jak w ofercie ( brak logo LEVIS, metek LEVIS, tylna duża wszywka na wysokości paska bez logo ).
Otworzyłem spór, na co dostałem taką odpowiedź od suportu:

of case: Case pending
What the buyer/seller needs to do now:
Buyer: Buyer must upload relevant evidence supporting other complaint
point within 3 days.

Thank you for contacting Alibaba. This is wb-zhouhuici from AliExpressOnline TradeSecurity Team.
With regard to your claim for the Order 63808302921497, you mentioned you have got a fake product, but after checking with our database, I noticed that actually the seller do not promise to sell any brand product in this order. The fact can be checked on the transaction details. I do apologize for the inconvenience caused.
To take your dispute more seriously, if you have other complaint points of this order, please upload relevant evidence within 3 days. Then this dispute will go into another process to cope with that complaint. If not, this dispute will be closed with payment released to seller.
Your understanding and cooperation will be appreciated. Should you have any questions, please feel free to Contact Us.

Best regards, 

Dziwne to, nie wiem co dalej. Zgłosiłem spór wskazując, że towar niezgodny z opisem. Dołączyłem zdjęcie i zarządałem zwrotu 10$,

Co dalej? Zostało mi 2 dni.
Pakulek

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Pomoc w zakończeniu sporu.

Postprzez blue_voyager » sobota, 22 listopada 2014, 00:12

Czy ja Cię dobrze rozumiem? Masz pretensje, że podróbka jest zbyt kiepsko podrobiona?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez wacie72 » sobota, 22 listopada 2014, 00:15

Jak chińczyk w ciągu dwóch dni nie odpisze i nie wniesie uwag do sporu to dostaniesz zwrot kasy o który wnioskowałeś.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 33

Postprzez Pakulek » sobota, 22 listopada 2014, 00:34

blue_voyager napisał(a):Czy ja Cię dobrze rozumiem? Masz pretensje, że podróbka jest zbyt kiepsko podrobiona?

Heh. Tym razem jest odwrotnie. Na aukcji jest towar z metkami LEVIS. Dostałem to co na aukcji ale z metkami Jeans, Made In China, China Jeans itd :)
Pakulek

Postprzez blue_voyager » sobota, 22 listopada 2014, 00:43

To prosta sprawa, spór założyłeś, jeśli sprzedawca nie zareaguje dostaniesz to co chciałeś, jeśli odrzuci twoje roszczenia eskalujesz spór, jako powód podajesz, że dostałeś co innego niż było na aukcji (jako dowód załącz zdjęcia. I tyle.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 205
Ostrzeżenia: -1

Postprzez existe » sobota, 22 listopada 2014, 00:47

Item Type: Jeans

nie przygladalem sie zbytnio, bo tam wszystko po chinsku jak dla mnie, ale w opisie jest jw jeans
byc moze aukcja zostala zmieniona i nie ma juz napisu "levis" ?
mnie sie zdazylo, ze po moim dispute sprzedawca pozmienial aukcje z kompletem opisow i tematem (wlasnie w temacie ktory nie jest archiwizowany, bylo to czego oczekiwalem), ale mialem screen i go zalaczylem i "wygralem"
masz screeny z oryginalu aukcji w ktorej sa oczekiwane przez ciebie wyrazy "levis" ? (nawet jesli ja ich nie widze) to zalacz je do dispute,
masz - zalaczasz wygrales
jesli nie - to przegrales
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez fake4r » sobota, 22 listopada 2014, 00:50

Wydaje mi się że to jest główny powód
Kod: Zaznacz cały
I noticed that actually the seller do not promise to sell any brand product in this order

A tak go interpretują
Kod: Zaznacz cały
Na tej aukcji sprzedawca nie oferuje żadnych markowych rzeczy

Chyba musisz wskazać głównie na metki że na zdjęciach są levisy a ty masz chinisy. Bo albo nie widzą tego albo nie chcą widzieć...
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez SeventyThree » sobota, 22 listopada 2014, 00:55

Tak to bywa, jak w życiu najważniejsza jest metka, a nie fason :-P
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez ebola1972 » sobota, 22 listopada 2014, 05:03

jeżeli o psach mowa to chyba zamówie pieskowi na zimę kurteczkę Adidog i też walnę spór, że miała być Adidasa :-D

wyszło z Nubia z7 mini

Autor postu otrzymał pochwałę
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez existe » sobota, 22 listopada 2014, 05:09

SeventyThree napisał(a):Tak to bywa, jak w życiu najważniejsza jest metka, a nie fason :-P

Obrazek
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez ebola1972 » sobota, 22 listopada 2014, 05:26

nie jest źle, koszule na wierzch się wypuści i będzie git. gorszy problem miał kolega, któremu buty NewBalansiki z odwróconym logo przyszły ;-)

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44

Postprzez SeventyThree » sobota, 22 listopada 2014, 17:42

Pociesz go, ze w lustrze bedzie dobrze wygladalo!
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI