• Reklama

Pomoc w wyborze telefonu - pierwszy telefon z Chin :)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomoc w wyborze telefonu - pierwszy telefon z Chin :)

Postprzez 4egis » sobota, 9 maja 2015, 15:44

Witam, jak w tytule - planuję w najbliższym czasie zakup telefonu z chin i nie mam jeszcze za bardzo osobistych doświadczeń. Sporo telefonów przejrzałem i wybrałem wstępnie. Jednak najpierw napiszę według szablonu co mnie interesuje:
Cena (bez VAT): najlepiej by było tak do 500-600 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: przynajmniej 5 cali, wystarczy 1280/720, ale FHD też nie pogardzę :)
Ilość RAM/ROM/Procesor: przynajmniej 2gb ram/8-16gb/za słabo się znam żeby podać dokładnie jaki procesor mnie interesuje - czym wydajniejszy, tym lepszy :)
Dual/Single sim: przyda mi się dual sim, ale przeżyję bez
Preferowane marki: dowolnie, ale żeby mieć pewność jakości
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): przydałaby się bateria z 3000 mAh, aparat minimum 8Mpx ale prawie wszystkie telefony co rpzeglądałem miały już 13 Mpx co mi się bardzo podoba, LTE, dobry Gps

Dobrze więc tak, co możecie mi powiedzieć o tych telefonach:
1. Mlais M52 Red Note:
- nie za bardzo znam tą markę, więc martwię się jak wygląda u nich sprawa gwarancji, naprawy itp
- z tego co przeczytałem ludzie narzekają trochę na aparat i baterię, ale nie były to aż tak duże problemy, żeby mnie zniechęcić
- bardzo dobre osiągi na antutu
- na stronie http://www.kimovil.com/ jest słaba ocena za materiały z których jest wykonany telefon, a jest to mianowicie plastik
- bardzo niska cena jak za taki telefon, co zarazem mnie bardzo cieszy, jak i martwi, bo musi mieć jakieś większe wady
2. Elephone p7000 - już chyba za 2 dni wchodzi do sprzedaży, a teraz jest przedsprzedaż
- chętnie kupię elephone ponieważ, mój brat cioteczny ma telefon tej firmy i jest bardzo zadowolony, z tego co wiem jest to pewna firma
- dziwne, że taki telefon kosztuje tylko 160$...
- telefon ma 3gb ramu i 1920/1080 rozdzielczość, co nie wiem czy jest mi jakoś bardzo potrzebne, a martwi mnie, że znacznie szybciej będzie się rozładowywała bateria
- ogólnie bardzo mi się podoba, ale nie wiem czy powinno się kupować telefony z Chin w przedsprzedaży...?
3. Elephone p6000
- z tego co się orientuję jest to porządny telefon, w cenie która mi odpowiada, ale ma jednak słabsze parametry od M52 i p7000

Jeśli ma ktoś jakieś kody promocyjne, to też poproszę.
Z góry dziękuję, za każdą pomoc :)
4egis

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Pomoc w wyborze telefonu - pierwszy telefon z Chin :)

Postprzez shayk » sobota, 9 maja 2015, 16:22

Gionee elife e7, K3 note, m52 słaby aparat, p6000 dużo niżej niż e7
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez Jakub.G » niedziela, 10 maja 2015, 00:07

Zalezy do czego ten telefon bedzie glownie uzywany, kupilem sobie ostatnio p6000 tylko ze wzgledu na pramaetry pozwalajace grac w Asphalt 8 airborne i jestem bardzo zadowolony. telefon ma bardoz dobre osiągi, nic sie nie scina, moge grając w asphalta pisac z kims na messengerze po czym odtworzyc jakis film na YT po czym wyjsc z YT spowrotem do gry poneiwaz 2 GB pozwala na operacje tego typu, telefon ma bardzo dobry aprarat jak na tą cene, focus bardzo ladnie minimalizuje rozmycie nawet kiedy trzesą sie dlonei podczas robeinia zdjecia, fajny przycisk Home ktory pulsuje niebieskim swiatlem kiedy dostajesz smsa/masz nie odebrane polaczenie, dobre i mocne wibracje ktore czuc w kieszeni i nawet sluchac jak telefon wibruje w drugim pokoju, obsluguje tez aero 2 (chociaz nie mam potrzeby korzystac). za takie pinieuadze jezeli nie jest Ci potrzebne nie wiadomo ile ramu i nie planujesz grac w najwnowsze produkcje w jakosciach HD to nie ma sensu przeplacac, p6000 to dobry wybór pod wzgledem estetyki bo ladnie wyglada jedyne co to tylnia obudowa wykonana ze zwyklego plastiku na polysk co sprawia ze spocona dlon ma problem z utrzymaniem bo po prostu moze sie wyslizgnąc, a reszta tak jak opisalem, za cene ~500zl to bardzo dobry wybor bo 2 GB to juz sporo a procek tez jest juz raczej nie najgorszy dodatkowo wbudowana pamiec 16 GB to juz i tak calkiem sporo jak za taką cene :) na temat innych tel sie nie wypowiem bo elephone to moj pierwszy telefon z chinskiego rynku.
Jakub.G

Postprzez lukastrance » niedziela, 10 maja 2015, 07:38

P7000 to ciekawa opcja ale ta cena którą podałeś to tylko cena promocyjna w przedsprzedaży, do tego w tej cenie będzie zapewne tylko kilka sztuk telefonu na sklep a reszte będą sprzedawać w regularnych cenach około 220$. Chyba najlepszą opcją będzie Gionee E7
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez 4egis » niedziela, 10 maja 2015, 13:04

Wydaje mi się, że Gionee E7 to średnio telefon dla mnie, ponieważ nie ma LTE, ma słabsze wyniki w antutu, ale za to ma aparat 16 Mpx, którego ja nie potrzebuję, wolałbym mieć lepsze osiągi lub baterię...
4egis

Postprzez lukastrance » niedziela, 10 maja 2015, 16:20

Słabsze od czego? Fakt, LTE nie ma...

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Postprzez shayk » niedziela, 10 maja 2015, 17:35

4egis napisał(a):Wydaje mi się, że Gionee E7 to średnio telefon dla mnie, ponieważ nie ma LTE, ma słabsze wyniki w antutu, ale za to ma aparat 16 Mpx, którego ja nie potrzebuję, wolałbym mieć lepsze osiągi lub baterię...

Antutu to faktycznie masz porównanie wydajności smartfona.. I wierzyć w baterię w P7000 to mądre bardzo.. Równie dobrze mogą tam dać to połowę mniejszą, i nikt z tym nic nie zrobi.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41

Postprzez lukastrance » niedziela, 10 maja 2015, 18:17

No przecież lepiej mieć kilka pkt więcej w antutu niż np. dodatkowo 1GB RAM więcej xD :-P

Poza tym autor wątku chce wydać do 600zl a w tej cenie p7000 nie kupi chyba że ogromnym fartem załapie się na tą promocje w przedsprzedaży...

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Postprzez igor_x » niedziela, 10 maja 2015, 21:20

Mlaiz m52.
Dobry telefon z kilkoma wadami:
-beznadziejny aparat, ale i tak lepszy od tego co mam w zopo 820
-ładowarka padła po 2 tygodniach
-słabawa bateria
Plusy:
-bardzo szybki
-naprawdę szybki
-lte
Nie sprawdzałem jeszcze nawigacji.
P6000 ma słaby aparat. Ci co nie mają do porównania możliwości innych słuchawek, mogą twierdzić inaczej.
Mogę wrzucić do porównania zdjęcia z m52, p5000, p6000, coolpad f1.
Zdjęcia od najlepszych:
-coolpad f1
-p5000
-p6000
-m52
Wszystkie robione na automacie przy dziennym oświetleniu.
Zdjęcie cukierniczki i ziarenek cukru rozłożyło 3 słuchawki na łopatki.
Coolpad f1 zrobił każde ziarenko. Reszta aparatów praktycznie leży. P5000 jedynie pokazał, że istnieją ziarenka. Tyle w temacie.
Przy sztucznym oświetleniu trochę słabszym od dziennego, nie ma w zasadzie różnicy pomiędzy P5000, P6000 a m52.
Coolpad jest trochę lepszy.
Znajdę czas, zamieszczę zdjęcia na forum.
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?