• Reklama

Pomoc w wyborze telefonu do 1600zł (podane modele)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomoc w wyborze telefonu do 1600zł (podane modele)

Postprzez andy01 » 20 sie 2016, o 20:15

Cena (bez VAT): do 1600zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5.7 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3-6gb
Dual/Single sim: Dual
Preferowane marki: LeTv (LeEco), Xiaomi, Sony, Zuk, Lenovo, OnePlus, Asus, Alcatel, LG, Meizu, ZTE, Motorola, UMI, Huawei
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska/Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Bardzo dobry aparat, bardzo dobra bateria, duży wyświetlacz, dobra rozdzielczość, wydajny, szybki, niedrogi w stosunku do specyfikacji.
Opis: Witam, chciałbym kupić sobie telefon do około 1600pln i zastanawiam się tak naprawdę nad czterema, ewentualnie pięcioma modelami telefonu. Myślę, myślę i wybrać nie mogę. Telefon chciałbym kupić na dłużej, nie ukrywam że miałby mi posłużyć minimum 2-3 lata. Także zrobiłem sobie małe zestawienie telefonów które biorę pod uwagę, oto 5 z nich (jeśli nie polecacie nic z tego co wypisałem, proszę o argument i swój model godny polecenia. Będę bardzo wdzięczny jeśli będzie ktoś chciał podyskutować):
1. LeTv Le Max 2 - wersja 4/32 i 6/64
2. Xiaomi Mi5 - wersja 3/32 i 3/64
3. Zuk Z2 - wersja 4/64
*4. Xiaomi Redmi Note 3 Pro - wersja 3/32
*5. Sony Xperia Z3 Dual - wersja 3/16

Najbardziej z tego grona jestem napalony kupić LeTv LeMax 2, tylko w tym przypadku nie wiem czy będzie duża różnica między obiema wersjami. Jednakże nie odrzucam dwóch kolejnych telefonów czyli Xiaomi mi5 i Zuk Z2.
Jeśli powiecie mi, że bezsensu wydawać tyle pieniędzy na ktoryś z tych telefonów, to chciałbym wiedzieć czy Xiaomi Redmi Note 3 Pro, byłby dobrym wyborem, czy jednak klasyk Sony Xperia Z3.
Tak jak już mówiłem chcę zainwestować pieniądze w bardzo dobry smartfon z fajną specyfikacją i przy tym nie przepłacać za dużo (xperia z3 w ostateczności).
Ostatnio edytowano 20 sie 2016, o 20:43 przez andy01, łącznie edytowano 1 raz
andy01

Reklama

Re: Pomoc w wyborze telefonu do 1600zł (podane modele)

Postprzez blue_voyager » 20 sie 2016, o 20:21

Dodaj obowiązkowy szablon w przeciwnym razie kosz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 219
Ostrzeżenia: -1

Postprzez Rafal1435 » 22 sie 2016, o 08:33

A może one plus 3?
Rafal1435
VIP

Pochwały: 14
Ostrzeżenia: 1

Postprzez ra-vau » 22 sie 2016, o 09:11

Dobra rozkmina, sam mialem podobna, jedynie co boli pezy letv x820 to fakt ze weraje 32gb sa tylko golden rose, wiec wybor innego koloru=64gb i inna zupelnie kwota.

Mi5 jest dla mnie chyba zbyt delikatny...
W zestawieniu dodales redmi 3 pro... To zupelnie inna półka niz pozostale propozycje, no moze oprocz starej sonowki ktora ja bym odrzucil na starcie, na rynku juz jest z5 czy tam X a design leży i kwiczy wzgledem leeco, gdzie juz modele x500/600 sa duzo ladniejsze niz to sony.

Jesli nie przeszkadza ci brak realnej pewnej gwarancji, ja bym kupil letv x820.
Jesli chcesz xiaomi to tylko z ibgu z gwarancja w PL.
Jesli chcesz miec spokój to dołożyć musisz te dwoe stowki i kup OnePlus3.

Ps. Gdzieś posrodku stawki umieściłbym jeszcze jeden telefon, jesli ci rozmiar nie przeszkadza - Nubia Z11 max. Amoled, duza bateria, snap 652, swietny design.

Ps2. Jest jeszczw jeden model, moze cie zainteresowac:
XIAOMI REDMI PRO. Dwa aparaty na tyle, piekna obudowa, slot kart microsd, ekran... ale cena bliska podatawowej wersji mi5. ;]
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez galakty » 22 sie 2016, o 12:51

Jak masz brać Mi5 to lepiej dołożyć do OP3, Mi5 jest zbyt delikatny, Redmi 3 go bije na głowę wykonaniem.
galakty

Postprzez andy01 » 22 sie 2016, o 23:43

Dzięki za odpowiedź, więc tak : redmi note 3 pro napisałem jako ostateczność, bo chcę wiedzieć czy warto dopłacać żeby mieć fona już na parę lat, bo wątpię żebym w pełni wykorzystał 4 czy 6 gb ramu. Telefon ma mi posłużyć dłużej, mieć dobry aparat i bateria żeby chociaż ten 1 dzień trzymała przy większym użytkowniu. Piękny to nie musi być, jednak ten róż trochę odstrasza. No i dobrze byłoby żeby dobrze trzymał zasięg lte itp. Dzisiaj chodziłem po lombardach to widziałem prawie nowe na gwarancji sony. Xperia x - 1300zł~ xperia z5- 1600zł xperia z3 - 1200zł i tak sobie myślę co byłoby lepszym zakupem, za te kwotę mam le max 2 6/64, który mi osobiście imponuję, tylko nie wiem jak u niego wygląda sprawa wytrzymałości. Na pewno oglądałbym dużo filmów, używał neta i grał, więc na pewno w pełni nie wykorzystam możliwości. Pytanie czy posłuży mi 3 lata?
andy01

Postprzez ra-vau » 22 sie 2016, o 23:55

Mi niedobrze było patrząc na to jak go wygina.
Podpowiem, że MI5 strzeliłby jak z procy, iphony tak samo...

Ogladać i wnioski samemu można wyciągnąć :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez elephant_ml » 23 sie 2016, o 00:39

Nie wiem czy się wcinać w temat, ale ja dorzuciłbym jeszcze Honor 8.
Sam się teraz zastanawiałem na co mógłbym wymienić obecnego Honora 6 i z ręką na sercu muszę stwierdzić, że godnego następcy nie znalazłem. On ma wszystko co potrzebuję. Od irdy i otg po tak podstawową dla mnie rzecz jak slot na SD. Inne flagowce ładne, piękne ale zawsze czegoś im brakuje.
Dopiero jak zobaczyłem specyfikację i wideo recenzje H8, to stwierdziłem, że mogę "odświeżyć" model. Też ma prawie wszystko co mi potrzebne i tak samo elegancki.
Tylko gdzie można dostać czarny???

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2

Postprzez Flyagaric » 23 sie 2016, o 01:06

Ale w 1600PLN, to on się raczej nie zmieści. Chyba, że chińskie ceny będą na tyle atrakcyjne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez elephant_ml » 23 sie 2016, o 01:09

W Polsce ma być koło 2000zł, ale z Chin powinien się spokojnie zamknąć w 1600zł. Oczywiście w opcji optymistycznej bezvatowej.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml

Pochwały: 2

Powrót do Jaki telefon kupić ?