• Reklama

[aliexpress] Pomoc w kupnie na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez Domoslaw » 7 mar 2012, o 20:30

Mam pieniądze przelane na PalPey a nie widzę tam opcji przelewu do banku tylko za towary.Jak z tego wybrnąć i przelać kasę za ten j... telefon na Moneybookers lub coś innego
Domoslaw

Reklama

Postprzez wariorex » 7 mar 2012, o 21:11

chyba wypłata z paypal ,a potem przelej kase na skill
wariorex

Postprzez Domoslaw » 7 mar 2012, o 21:46

wariorex napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale gdzie wypłacić?pierwszy raz kupuję poza granicami ,nie zwróciłem uwagi że aliexpres nie obsługuje PalPey,a kasa przewalutowana w PalPey czeka na przelew
Domoslaw

Postprzez wariorex » 7 mar 2012, o 22:18

masz konto w banku np.Mbank,Pko czy inny.Przelej kase z paypal na swoje konto.A potem wchodzisz na
Skrill moneybookers i bierzesz wpłata wybierasz bank lub zwykły przelew i przelewasz kase np.z pko na Srill.Chyba ze nie masz konta w banku to nie wiem czy idzie zrobić przelew z paypal na Skrill raczej chyba nie idzie z tego wygląda musisz mieć konto w banku

[ Dodano: 2012-03-07, 20:22 ]
po jaki :/ Przelewałes kase na Paypala na expresie już wyszli z PayPala najlepiej kożystać z Skrill moneybookers maż 100% pewności ,a nie jak na paypal przelejesz kase i szukaj wiatru w Polu Hee. :-P Chyba że pisz do chinczyka na czacie może ci poda email żeby kase mu wysłać na Paypalu...
Ostatnio edytowano 8 mar 2012, o 08:53 przez wariorex, łącznie edytowano 1 raz
wariorex

Postprzez Domoslaw » 7 mar 2012, o 23:22

Wielkie dzięki :-D Pozdrawiam
Domoslaw

Postprzez marx » 8 mar 2012, o 09:34

Obecnie idealny duet do zagranicznych zakupów to konto bankowe np darmowe w mBank do tego konto darmowe w skrill lub paypal (nie wszędzie respektowane)
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Piotr_21 » 19 kwi 2012, o 15:45

Witam zakupiłem ostatnio telefon i9100 na aliexpress
telefon przyszedł pocztą polską po 11 dniach od wysyłki, chińczyk wybierał się 3 tygodnie na pocztę dopiero jak go postraszyłem otworzeniem sporu wysłał tel.
Całkiem fajny tel :) ale mam 1 problem nie działa poprawnie GPS tzn nie widzi satelit
Zapytałem chińczyka czy może mi pomóc ale okazało się że nie może.
Napisał żeby mu odesłać telefon i nie otwierać sporu, że przedłuży czas a jak otrzyma telefon to zwróci kasę .
Do końca zostało jeszcze tylko 8 dni.
Proszę o poradę
czy wierzyć Chińczykowi i nie otwierać sporu czy nie i otworzyć spór no i czy odesłać tel?
Nie chciałbym stracić kasy i telefonu.
Pozdrawiam Piotr
Piotr_21

Postprzez adamfon » 19 kwi 2012, o 17:00

Ja nie otworzyłem sporu i pożałowałem. Mieli mi zwrócić kasę, albo wysłać inny produkt i mnie olali. Nie wiem czy opłaca Ci się pakować pieniądze w wysyłkę. Na dodatek zaufanie do Chińczyka nie jest na tyle dobre skoro dopiero po trzech tygodniach wysłał Ci paczkę. Powiedz co mu zrobisz jak nie dostaniesz ani zwrotu pieniędzy, ani telefonu? Nic mu nie zrobisz. Jeżeli mi coś przychodzi z Chin i jest uszkodzone (rzadko, ale się zdarza) to po prostu taguję to jako ryzyko przy zakupie z Chin i się z tym godzę.

Moja ostatnia paczka przyszła w tym tygodniu Hong Kong Postem. W 7 dni od wysyłki. Na razie mój osobisty rekord. Ale była dodatkowo ofoliowana, porozcinana, w Polsce jeszcze raz zapakowana, oznaczona jako uszkodzona. Nie wiem czyja to sprawa, myślałem, że może rewizja paczki, ale okazuję się, że została rozcięta w Chinach. Na szczęście to co było w środku nie zostało uszkodzone. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez wariorex » 25 kwi 2012, o 17:27

Raz rozcieli mi Przesyłkę listową koperta ale rozcieli z głową na brzegu i zaklejili taśmom.Dopiero zauważyłem po kilku dnich jak dobrze się przypatrzałem..

[ Dodano: 2012-05-07, 11:28 ]
witam mam małe pytanie.Zamówiłem towar od innego chińczyka.Zawsze zamawiałem od sprawdzonych lecz teraz cena wygrała:) Co tu pisać wysłałem pieniążki przez Skrill odlicza czas,chinczyk nie odpisuje na email ani na czacie do wysyłki zostało 1 days 21 hours 28 minutes 37 seconds .A co potem co mam zaznaczyć żeby kasę oddali.Powiem tylko tyle że nie jestem sam kilku Polaków też kupiło;/ Ceny ma rewelacyjne 10$ mniejsze :)

[ Dodano: 2012-05-07, 12:51 ]
witam mam małe pytanie.Zamówiłem towar od innego chińczyka.Zawsze zamawiałem od sprawdzonych lecz teraz cena wygrała:) Co tu pisać wysłałem pieniążki przez Skrill odlicza czas,chinczyk nie odpisuje na email ani na czacie do wysyłki zostało 1 days 21 hours 28 minutes 37 seconds .A co potem co mam zaznaczyć żeby kasę oddali.Powiem tylko tyle że nie jestem sam kilku Polaków też kupiło;/ Ceny ma rewelacyjne 10$ mniejsze :)
wariorex

Postprzez pawelek » 16 maja 2012, o 16:26

Kupując na np aliexpress jakim sposobem jest najlepiej zapłacić, w sensie jaki sposob naliczy najmniejszą prowizję ? mBank + przelanie środków na konto w moneybookers.com i zapłata za przedmiot z moneybookers, czy bezpośrednio przelew zagraniczny z banku w polsce np mBank ?
pawelek

Postprzez marx » 16 maja 2012, o 19:39

wybierz mBank + przelanie środków na konto w Skrill moneybookers.com aby prowizji nie płacić wybierz w skrill Wpłata > Przekaz bankowy (2-5dni)

Wybierając mBank (mTransfer) zapłacisz 0.90 % prowizji, ale za to pieniądze pojawia sie natychmiast
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez wariorex » 16 maja 2012, o 20:00

Może mi ktoś pomoże mam małe pytanie.Ubiegam się o oddanie pieniążków Status tranzakcji Transaction Frozen co to oznacza :?:
wariorex

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI