• Reklama

[aliexpress] Pomoc w kupnie na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez wariorex » 4 mar 2012, o 17:51

Ok znalazłem tylko jeden z zakupionych produktów odlicza się już przy nim Extend Processing Time do końca 4 dni(This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within) czy muszę coś klikać...Chinol ma 4dni na wysyłkę towaru dobrze zrozumiałem :)
wariorex

Reklama

Postprzez Domoslaw » 6 mar 2012, o 21:55

Witam,zakupiłam na Aliexpress telefon,a nie widzę opcji płacenia przez PalPey,a pieniądze są przelane na PalPey,jak przelać pieniądze za telefon chinczykowi?
Domoslaw

Postprzez marx » 6 mar 2012, o 23:26

marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez Domoslaw » 6 mar 2012, o 23:57

A z PalPeya mogę przesłać dolary na moneybookersa i ile trzeba więcej przelać mam 81$
Domoslaw

Płatność

Postprzez bruceu » 7 mar 2012, o 01:58

Witam

Kupiłem na Aliexpress mp3 niestety nie dopatrzyłem, że już PayPal nie obsługują. Przechodze do płatności i mam do wyboru Visa, MasterCard, Moneybookers(Skrill) i Inne. Chciałem zapłacić przez Skrill, ale mam pewne wątpliwości. Na stronie Skrill o Escrow jest napisane
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a dalej w FAQ o Escrow jest napisane:

Na stronie Aliexpress

Więc darmowe czy nie darmowo przez Escrow ?
Załóżmy, że kupuję za 20 USD i wybieram metodę płatności przezMoneybookers to ile odejmą mi z konta ?
20 USD +2% +2 euro ? Czy tylko 20 USD ?

Wie ktoś może gdzie można sprawdzić kurs po jakim Skrill przeliczy USD na PL w momencie zapłaty ?
Widziałem taką stronę z MasterCard więc może będzie po tym samym kursie. A może po bieżącym kursie z Forex'a ? :idea:

===
Domoslaw --> Z tego co się orientuję to bezpośrednio z Pay Pal (o to Ci chodzi ?) na Moneybookers nie da się przelać pieniędzy.
bruceu

Postprzez marx » 7 mar 2012, o 10:29

kupując na aliexpress i wybierając płatność skrill Moneybookers masz ochrone Escrow za strony aliexpress i nic cię to nie kosztuje, pieniądze wpływają na konto aliexpress, jak dostaniesz przesyłkę i zakończysz transakcję na stronie aliexpress.com to wtedy dopiero pieniadze dostanie twój sprzedawca.
W przypadku nie otrzymania przesyłki lub niezgodnej zawartośći wchodzisz w spór i pieniądze do ciebie wracają- na konto w skrill Moneybookers.
raczej unikaj płacenia na aliexpress za pomocą paypal na prywatne konta sprzedawców bo możesz nie otrzymać paczki ani nie odzyskasz pieniędzy.
marx
Administrator

Postprzez marx » 7 mar 2012, o 10:31

Co do kursu to doliczają ok 8 groszy do kursu dolara w NBP czyli podobnie jak w kantorze
marx
Administrator

Postprzez wariorex » 7 mar 2012, o 15:19

może mi ktoś powiedziec jak to jest chinczyk wysłał 1 przesyłke i inny chinczyk druga wysyłke sprawdzam na http://17track.net/IndexEn.html i ta która wysłali mi dzisiaj pisze ze przesyłka zaksiegowana ,a tą drugą którą wysłąli 3dni temu nic nie wyskakuje;/
A gdy wejde na honkong post nic nie wyskakuje ani w 1 wysyłce ani w drugiej :'
wariorex

Postprzez LukC » 7 mar 2012, o 18:14

wariorex napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Śledzenie przesyłem z Chin to porażka, więc nie przejmuj się jak po numerze nic nie znajdziesz ;-)
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Mi5 Pro
ROM: MIUI 8

Postprzez bruceu » 7 mar 2012, o 19:05

Czy ma znaczenie jeśli w Aliexpress mam podanego innego mejla niż w Moneybookers :?:
bruceu

Postprzez wariorex » 7 mar 2012, o 19:49

Nie to dwa różne serwisy.A co zamawiasz :)Po kupnie wyskakuje okno a tam zaznaczasz kropeczką moneybookers lub karty kredytowe i inne i podajesz email skill i pass i odrazu przekierowuje cie na strone skill i dokonujesz zapłaty za towar.Piszesz do chinola o szybką wysyłkę :)A potem czekasz

[ Dodano: 2012-03-07, 17:54 ]
A bym był zapomniał sprawdz przed kupnem ile osób kupiło dany towar od chinolka i ile jest na expressie i czy ma pozytywy
wariorex

Postprzez bruceu » 7 mar 2012, o 20:03

myślę nad jakimiś mp3/mp4, słuchawki. może jakaś inna elektronika. Chińczyk prawie 98% pozytywów i po o 100-200 konkretnej rzeczy ma sprzedane więc raczej pewny. Tylko nie wiem czy opłaca się jakiegoś dolara więcej zapłacić żeby był numer przesyłki hmm.
Pierwszy raz będę zamawiał więc wszystkiego chcę się dokładnie dowiedzieć. A i tak nie wiadomo czy nie oclą i o'vatują ;)
bruceu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI