• Reklama

Pomoc Redmi 2

Xiaomi

Pomoc Redmi 2

Postprzez kurczak81 » poniedziałek, 27 lipca 2015, 19:19

Witam,
(pisałam w innym wątku, ale nie wiem, czy nikt tam nie zagląda, czy nikt nie wie jak mi pomoc)
jako, że dostał do mnie Redmi 2 i pomału, bardzo pomału się go uczę, proszę Was o pomoc.
1. Czy gdzieś można znaleźć instrukcję to tego telefonu?
2. Jak ustawić czas w zakładce czas i data, bo jak ustawiam, automatyczny, wybieram strefy czasowe, to pokazuje mi 2 różne czasy. Na widżecie na ekranie jest jeden, a w lewym górnym rogu jest drugi czas, oba czasy różnią się 1 godziną. A jak telefon się wygasi, to też pokazuje inną godzinę. Między godzinami jest 1h różnicy. Jak ustawię poprawnie czas na widżecie to alarm też jest poprawnie ustawiony, ale w lewym górym rogu czas jest inny i jak wejdę w telefon, to tam czas wybranych/odebranych rozmów jest o 1h późniejszy niż na widżecie.
3. Czy da się zrobić tak i gdzie to ustawić, żeby zawsze pytał mnie czy ma się łączyć z netem przez wi-fi czy przez internet operatora? Jeśli się nie da, czy można nastawić tak, aby nigdy nie łączył się z internetem od operatora? --> Tu już chyba doszłam sama, wykasowałam ustawienia - zarządzanie SIM - informacje o sim - punkty dostępu - APN internet skasowałam (chyba zadziałało)
4. Czy wynik 3 dni trzymania baterii jest dobrym wynikiem? Czy można jeszcze go jakoś zoptymalizować. Głównie dzwonię i sms-y piszę, czasem włączam wifi. (Tyle pokazywało przed napisaniem tego posta w innym wątku, a ogólnie to będzie 5 dni, więc chyba dobry wynik)

Na razie tyle pytań, bo cięgle się bawię, uczę i zaglądam.
Pozdrawiam
kurczak81

Reklama

Re: Pomoc Redmi 2

Postprzez fake4r » poniedziałek, 27 lipca 2015, 19:32

1. Ogólnie to nie ma teraz instrukcji do telefonów z androidem, a na temat miui i jego obsługi poczytaj ichniejsze forum.
2. Nie wiem które masz miui ale na dole zaznacz auto strefa czasowa i powinno być ok. Co do odświeżania zegarka to tak już jest, jak wybudzisz ekran to on wtedy aktualizuje godzinę.
3. Tak trzeba usunąć APN albo wyłączyć przesył danych mobilnych. Ogólnie jak jesteś podłączona do wifi to z niego korzysta nawet jeśli masz włączony internet mobilny.
4. Tak to dobry wynik.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez kurczak81 » wtorek, 28 lipca 2015, 14:04

Wersja MIUI 5.2.13 i na chwilę obecną, jak klikam aktualizacje to pisze mi, że mam najnowszą wersję.
Dalej mam problem z godziną, jak już na ekranie i widżecie czas się zgadza i kliknę w widżet, aby np.: ustawić budzik, to tutaj pokazuje mi na tym zielonym wskazówkowym zegarze godzinę wcześniej niż na całej reszcie, jak ustawię budzik, to też źle pokazuje, o godzinę za późno to budzenia :) Chyba, że tak jest w tym telefonie i budzik nastawiam o godzinę wcześniej.
kurczak81

Postprzez bartazzz » wtorek, 28 lipca 2015, 14:34

kurczak81 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

do redmi jest wersja co piątek, a Ty masz wersję z lutego. Musisz manualnie ściągnąć rom i zainstalwoac go poprzez wskazanie go w aplikacji "AKTUALIZACJA"
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez kurczak81 » wtorek, 28 lipca 2015, 15:38

Super, dziękuję za pomoc. Zaraz biorę się za "ulepszanie".
kurczak81

Powrót do Pomoc techniczna