• Reklama

Pomoc przy zamówieniu dla laika

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pomoc przy zamówieniu dla laika

Postprzez TheStrzelec10 » 29 mar 2014, o 14:30

Witam. Nie ogarniam tych wszystkich spraw z przewalutowaniami, kontami itp. Zawsze płaciłem na allegro przy odbiorze :)
Ja nie posiadam żadnego konta bankowego, lecz mój brat ma takie konto w kredyt banku bodajże, że idzie tam do placówki wpłaca sobie 100zł i przelewa na konto komuś przez internet taki przelew robi, żeby zapłacić na allegro. Czy tak samo można zrobić na aliexpress?

Przykładowo chcę zamówić koszulkę arsenalu za 20dolarów, to ile bym zapłacił po takim przewalutowaniu czy jak to tam sie nazywa, w kredyt banku?
TheStrzelec10

Telefon:: Live

Reklama

Re: Pomoc przy zamówieniu dla laika

Postprzez drago68 » 29 mar 2014, o 14:35

Przelew bankowy jest to drogi sposób płacenia, bo za samą operację banki pobierają 30-90 zł + przewalutowanie.
Jak brat ma kartę do konta, to może zapłacić właśnie kartą.
Jeżeli karta jest w walucie PLN, to trzeba doliczyć około 8-15 gr do każdego USD.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez TheStrzelec10 » 29 mar 2014, o 14:40

Czyli co, jak zamawiam tą koszulkę i wybieram sposób płatności to co mam wybrać? Bo tam nie ma kredyt banku, ani żadnego polskiego chyba...
TheStrzelec10

Telefon:: Live

Postprzez bartazzz » 29 mar 2014, o 14:42

Jest o tym temat. Zamykam

jak-placic-na-aliexpress-t2154.html

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI