• Reklama

Pomoc i wytłumaczenie paru kwestii

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Pomoc i wytłumaczenie paru kwestii

Postprzez nikt1092 » 19 maja 2016, o 22:50

Witam,
mój wieloletni telefon powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa, więc zacząłem szukać czegoś nowego. Kolega zainteresował mnie głębiej tematyką chińskich smartfonów. Rzecz w tym, że jestem kompletnie zielony w tych sprawach i chciałbym spytać o kilka kwestii, które mnie nurtują.
Najbardziej do gustu przypadł mi Redmi 3 Pro. Polecacie ten telefon? Warto dopłacać do wersji Redmi Note 3 Pro?
Gdzie kupować telefon? Polskie sklepy? Allegro? A może sprowadzać z Chin?
Czy może mi ktoś mniej więcej wytłumaczyć o co chodzi z tym bootloaderem ( wiem co to jest w teorii)? Czemu to służy? Jest to konieczny zabieg czy opcjonalny? Wiąże się z jakimś ryzykiem? Słyszałem, że podobno Xiaomi w 2016 r. zaczęła uniemożliwiać ten zabieg ( wiąże się to z utratą gwarancji, niepoprawnym działaniem telefonu?).
Kolejne kwestia jest następująca. Zamawiam telefon, przychodzi z Chin lub z polskiego Allegro bądź innego sklepu. I co dalej? Jest on gotowy do użycia? Wkładam kartę i cieszę się nowym sprzętem? Czy jednak dostaje chińskie znaczki i jestem zmuszony wgrywać nowe oprogramowanie i jeżeli tak to czy to również jest bezpieczne ( głownie chodzi mi o problemy z gwarancją, złym działaniem telefonu)?
Jak wyglądają sprawy gwarancyjne w przypadku telefonu zakupionego w Chinach jak i polskich sklepach ( widziałem, że różne serwisy oferują gwarancję, ale czy to prawdziwe gwarancje, czy może "pseudo")?

Z góry dziękuję jakiejś obeznanej duszyczce, która by mogła odpowiedzieć na moje pytania. Nie mogłem na forum znaleźć postu od laika, który by prosił o takie łopatologiczne wyjaśnienie sprawy, lecz jeżeli takie coś istnieje to proszę się nie krępować, opieprzyć mnie i kazać szukać dalej ( bądź troszkę naprowadzić jakimś linkiem).

Pozdrawiam. :)
nikt1092

Reklama

Re: Pomoc i wytłumaczenie paru kwestii

Postprzez woody » 19 maja 2016, o 23:10

Na temat redmi nie mam zielonego pojęcia.
xiaomi-redmi-note-3-pro-ze-snapdragonem-650-t24937-96.html#p264337

bootloader
http://komorkomania.pl/9304,czym-jest-z ... owalskiego

Zdarza się tak że kupując w Polsce przy nie dużej różnicy cenowej(drożej w Polsce) masz 24 miesiące gwarancji a u chińczyka tylko 6 lub 12 może więcej tego nie wiem.

Dużo telefonów posiada polskie menu , często zdarza się że sprzedawca dogrywa j.Polski lub wgrywa już spolszczony system.Chińskie znaczki też się zdarzają.

Wgrywanie systemu/softu/romu zawsze wiąże się z ryzykiem (choćby -chwilowy brak prądu w mieszkaniu i kaput) Jest wiele poradników co i jak -do opanowania.

Z gwarancją różnie , mi za jeden telefon zwrócili pieniądze a za drugi dostałem inny i byłem zadowolony zależy u jakiego sprzedawcy kupujesz i w jakim sklepie.

Poczytaj trochę , nie zaszkodzi a zaraz znajdziesz to co cię interesuje.

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html

jak-placic-na-aliexpress-t2154.html

paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165-504.html#p271733

android-slownik-pojec-t2427.html

Tak na początek.
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16

Postprzez filozof71 » 20 maja 2016, o 03:22

woody napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A to kolega bzdur naopowiadał. W wiekszości przypadków jak ktoś ściąga telefon z China a potem pcha go tutaj lub na Allegro nie daje gwarncji. Oficjalni dystrybutorzy dają Ci 24 gwarancji ale wtedy cena nie jest atrakcyjna.

podr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez filozof71 » 20 maja 2016, o 03:37

nikt1092 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety nie jest to wiedza prosta. Podstawowe problemy to :

1. Możliwośc lub nie zapłacenia 22% VAT-u przy zakupie z Chin.
2. Sa sprzedawcy wysyłający za większą opłatą z krajów EU - wtedy nie ma VATu
3. Jeśli telefon jest przewidziany tylko na rynek Chiński to sprzedawcy z Chin root-ują go i wgrywają soft pozbawiony chińskich dodatków a posiadający aplikacje Google (które w Chinach są zakazane) Użytkownik musi umieć powtórzyć ten proces jak chce wgrać nową wersję ROMu czyli ogarniać temat ROOT, ROM, booloader

https://www.androidpit.com/custom-rom-a ... -explained

Do konkretnego (najlepiej z popularnymi) telefonu/ ROMu jest najczęsciej opis jak się robi, ale zawsze przy popełnieniu błędu można trwale uszkodzić telefon.

4. Są marki jak Xiaomi oferujące polski i europejski soft lub jak nie oferują oficjalnie to mają dobre wsparcie.

Ogólnie uważam, że Chińskie telefony są dla osób które chce się "bawić" i poznawać technologię.

Tradycyjnie bootloader zabezpiecza telefon przed wgraniem nieautoryzowanych przez producenta wersji ROM (systemu operacyjnego). Robi się tak z różnych powodów. Niektórzy chińscy producenci odchodzą od tego zwyczaju.

pozdr Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Postprzez woody » 20 maja 2016, o 05:41

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A to kolega bzdur naopowiadał. W wiekszości przypadków jak ktoś ściąga telefon z China a potem pcha go tutaj lub na Allegro nie daje gwarncji. Oficjalni dystrybutorzy dają Ci 24 gwarancji ale wtedy cena nie jest atrakcyjna.

podr Filozof71

Przyjacielu , nie doprecyzowałem chodziło mi o sieciówki - X-komp, RTV I tak dalej i wtedy masz te 24 miechy-Meizu, Coolpad.
A w moim przypadku -Meizu M2 Note na promocji kosztował 700 zł a ja z vatem zapłaciłem 650 zł.
Meizu M2 Note
woody
VIP

Pochwały: 16

Postprzez filozof71 » 20 maja 2016, o 20:53

woody napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

OK, dzięki za wyjaśnienie.
filozof71
AKTYWNY

Powrót do Xiaomi