• Reklama

Podróbki z aliexpress coraz trudniej dostępne.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Podróbki z aliexpress coraz trudniej dostępne.

Postprzez marx » 23 mar 2016, o 21:45

Nie wiem czy już wszyscy wiedzą, ale zaczyna się nasilona walka z podróbkami na aliexpress, ale chyba nie tylko na aliexpress.com. Może to dotyczyć wielu chińskich sklepów zwłaszcza handlujących zegarkami, ubraniami itp.

Napiszcie co wy o tym sądzicie, czy handel podróbkami dalej będzie kwitł, czy może to koniec podróbek prosto z Chin ?
marx
Administrator

Pochwały: 214

Reklama

Re: Podróbki z aliexpress coraz trudniej dostępne.

Postprzez ra-vau » 23 mar 2016, o 22:41

dhgate.com tam kwitnie teraz... :-)

Ja nie kupuję tego typu przedmiotów, ale sa miejsca w sieci, gdzie ludzie chwala sie "oryginalnymi z ali" (fb) ... Wiec dla mnie strata żadna. Popyt jest duzy, pewnie ktos postawi sklep jakis z dala od chinskiego nowego prawa z platnoscia paypal i zarobi kokosy...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 113

Postprzez szymi » 23 mar 2016, o 23:23

gardzę podróbkami, gardzę tymi którzy sprzedają i tymi którzy kupują
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69

Postprzez Setral » 23 mar 2016, o 23:27

A ja dla odmiany gardzę wielkimi markami, których sukces oparty jest na wyzysku.
Setral
AKTYWNY

Pochwały: 17

Postprzez blue_voyager » 23 mar 2016, o 23:41

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Gdyby ta podrabiana marka należała do Ciebie, to byś inaczej patrzył na to, że ktoś zarabia na Twojej własności.
Ogólnie rzecz biorąc zgadzam się z szymim. Kupowanie podróbek po to by pokazywać znaczek, w sytuacji gdy za te same pieniądze można mieć dużo lepszy produkt bez topowego brandu, jest dla mnie głupotą.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Postprzez marx » 24 mar 2016, o 00:37

Mnie tez to nie rusza, ale młodzież gimnazjalna i starsza jest strasznie podatna na markową odzież.
I ci mniej zamożni i nie tylko wybierają produktu oryginałopodobne :)
Na fejsie działa masa buticzanek które żerują na innych dziewczynach, które chyba inteligencją nie grzeszą.
marx
Administrator

Pochwały: 214

Postprzez leoxxx » 24 mar 2016, o 01:02

Gdyby oryginał był warty ceny to rzeczywiście gardził bym podróbkami. Ale gdy kupuje okulary za 800zł a do tego by włożyć soczewki plastikowe gówno za 120zł (warte 10 groszy) i to się nie trzyma (w ogóle nie trzyma) to ktoś tu robi mnie w kakao.

Ale ogólnie preferuje dobrze wykonana rzeczy nieznanych producentów.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez slavo22 » 24 mar 2016, o 08:40

Też dorzucę coś od siebie. Nigdy nie miałem markowych ciuchów sygnowanych metką firmy zagranicznej. Od kiedy zacząłem zarabiać jakieś tam pieniądze wybieram polskie produkty polecane przez znajomych, są przeważnie dużo lepszej jakości od zagranicznych - marynarki i garnitury z Bytomia, buty z Wielunia, jeansy polskie też są wg mnie z lepszego materiału niż te w sklepach typu Diverse. Jedynie elektronikę sprowadzam bo niestety polski przemysł został zarżnięty i nie ma wyboru. Co do podróbek to śmiać mi się chce jak widzę kogoś z metkami ba wierzchu albo błyszczącym zegarkiem z którego farba schodzi.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 50

Postprzez Byrd » 24 mar 2016, o 10:34

Ja po wyrzuceniu kolejnej paru butów po 3-4 miesiącach chodzenia kupiłem na Ali za podobną cenę NB i są wygodniejsze i znacznie trwalsze. Jak nie będzie znaczka to mi to nie przeszkadza byle cena i jakość była taka sama. Jinbeile robi dobre i wygodne buty.
Byrd
AKTYWNY

Pochwały: 9

Postprzez bonano » 24 mar 2016, o 11:55

Slavo, z tego co wiem, Diverse jest akurat polską firmą, więc to nie był najbardziej trafiony przykład ;)
bonano

Pochwały: 1

Postprzez slavo22 » 24 mar 2016, o 12:45

No to mnie masz ;) Chodzi mi o producentów, poza tym rzadko zaglądam do centrów handlowych. Wiem że jestem dziwny ale mam już trochę lat i niepokoję się tym co obserwuję wokół siebie.
Reasumując - staram się wspierać polskich producentów, nie kupuję rzeczy kierując się metką znanej marki a tym bardziej podróbek. Wobec czego wisi mi że likwidowane są sklepy z tymiż podróbkami na ali.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 50

Postprzez Flyagaric » 24 mar 2016, o 15:15

bonano napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale nie szyją w PL - Chiny, albo Bangladesz.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI