• Reklama

[zakupy] podróbki nie tylko telefonów, np. zegarków?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[zakupy] podróbki nie tylko telefonów, np. zegarków?

Postprzez qkiz_xt » 15 lis 2012, o 21:30

Witam wszystkich forumowiczów.
Pytanie jak w temacie czy kusicie się na podróbki telefonów, zegarków z "oryginalnym" logo?
Wiem że w razie kontroli grozi to poniesieniem kosztów za zniszczenie podróbki, możliwa też sprawa sądowa?
co o tym myślicie?
Sam bym się skusił na podróbkę mojego ulubionego ROLEX'a który stał by jako replika ale się boję.
Co wy kupujecie?
Bać się czy nie?
Proszę o szczere odpowiedzi :)
qkiz_xt

Pochwały: 1
Telefon:: STAR

Reklama

Postprzez marx » 15 lis 2012, o 22:37

Kupisz to będziesz miał podniesioną adrenalinę, trudno coś doradzać bo to twoje pieniadze.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez adamfon » 16 lis 2012, o 14:57

Dokładnie. Do czasu kiedy pojawi się pierwszy status na tracingu poczty polskiej jest luz, a później nerwy czy wpadnie do kontroli czy nie. Ja jeśli chciałbym kupić coś podrobionego to za małe kwoty, aby w razie czego nie przyznawać się do przesyłki i ponieść jak najmniejsze straty.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 16 lis 2012, o 19:59

No ok czyli odradzacie...
Widzę że niektórych krajów nie interesuje co się sprowadza. Ludzie biorą i pewnie nie mają kontroli celnej.
A jeśli ja nie wiem ile kosztuje ROLEX i kupuje bo myślę że tam tania siła robocza itd. to dlaczego ja mam za to odpowiadać a nie sprzedawca? To nie jest paserstwo bo przecież nie wiem ile kosztuje i czy jest oryginalny czy nie.
Co za kraj...byleby zarobić w dowolny sposób.
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 16 lis 2012, o 20:51

To tak samo jak z oznaczeniem Gift i zaniżoną wartością. Jeśli tak jest to paczki w ogóle bez wyjątków nie powinny być zatrzymywane, a jednak mogą. Ogólnie gdyby była taka możliwość to każdą przesyłkę by łapali, ale tego tak normalnie to nie idzie ogarnąć. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 16 lis 2012, o 21:05

ja rozumiem że podróbki to strata dla producenta, ale ja chcę tylko replikę do kolekcji a tu zonk...
Nie kupuje 1000szt tylko 1 więc wiadomo że chyba nie na handel?
Ale jednak nie kupię bo po co mi problemy?
Wolę żyć zgodnie z prawem.
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 16 lis 2012, o 22:16

Cóż zrobić, takie prawo. Ale jak mówię, jeśli stać Cię na to, aby ewentualnie stracić to co byś zapłacił za ten towar to możesz zaryzykować. Ja 100 zł straciłem i mi starczy, a jak sobie pomyślę jakie miałbym problemy to te 100 zł to nic. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez qkiz_xt » 16 lis 2012, o 22:18

adamfon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A możesz opisać jakie problemy miałeś?
qkiz_xt

Postprzez adamfon » 17 lis 2012, o 01:47

No problemów wielkich nie miałem, ale kupiłem coś podrobionego, wpadło na kontrol, przyszło pisemko, a że to była moja pierwsza przesyłka, którą zatrzymano to ja bez doświadczenia jeśli chodzi o clenie, itp. napisałem do nich pismo, że nie spodziewałem sie przesyłki i odmawiam jej przyjęcia jednocześnie nie chcąc ponosić za nią odpowiedzialność. Oni odesłali ją bo sprawdzałem numer trackingowy i ostatnim punktem było opuszczenie Polski przez przesyłkę i jakoś poszło.
A po jakimś czasie na różnych forach czytałem, że dobrze zrobiłem bo gdybym się przyznał do przesyłki to oni zrobiliby rewizję paczki, a tam podróba i koniec. :-)
adamfon
AKTYWNY

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI