• Reklama

[Problem] Podróbka w UC

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [Problem] Podróbka w UC

Postprzez tranc » 12 sie 2014, o 18:24

maru96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ostatnio czytałem jakąś intepretację Sądu Najwyższego, który stwierdził, że Pani sprzedająca buciki nike na straganie po 50 zł, jakości podłej, nie może być skazana, bo przestępstwo popełnia tylko i wyłącznie ten, który umieści zastrzeżony znak towarowy i dokona PIERWSZEJ sprzedaży.

Poza tym, próbowali jeszcze podciągnąć do pod paserstwo, ale tutaj sąd też jednoznacznie wskazał, że paserstwo to nie jest.
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI

Reklama

Postprzez Yooperek » 14 sie 2014, o 02:13

Witam własnie dowiedziałem sie o tym "chińskim allegro" i potrzebuje małej pomocy. Otóz planuje zamówic swoją pierwsza rzecz mianowicie buty roshe run (oczywiscie podrobki to wiadome ) , jednak troche obawiam sie UC. Otoz slyszalem miedzy innymi historie o tym jak jakas dziewczyna kupila sobie torebke firmowa i UC ukarało ją grzywna 2000zł. Jak postepować zeby te buty dostać bez zadnej kary ? Dodam ze planuje oczywiscie kupić tylko jedną pare w celu uzytkowania własnego a nie sprzedazy. Czy jak Celnicy dobiora sie do paczki moge dostać grzywne? Czy lepiej wtedy im nie odpisywac i trudno wiadome ze lepiej stracic te pieniadze wydane na buty niz placic wysoka grzywne (lub dogadac sie z chinczykami) . Slyszalem ze wtedy paczka wraca spowrotem do Chin . Wiem wiem ze było juz mnóstwo tematów z takimi pytaniami ,wszystkie przewertowałem jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Czy jak nie odpisze się nic przez te 20dni to moge mieć jakies problemy czy tylko jedynym minusem jest utrata (lub odeslanie)paczki i w tym moich pieniedzy. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć i jak postepować ? Slyszalem tez ze to ze sprawdza jedna jedyna paczke ktora zamowie jest wrecz znikome.
Yooperek

Telefon:: Samsung Galaxy Ace

Postprzez maru96 » 14 sie 2014, o 11:00

Witam, odpowiem Ci z własnego doświadczenia :) Zamawiałem już kilka podróbek, prosiłem żeby chińczyk oznaczył jako gift- wtedy ryzyko sprawdzenia przez celników zmniejsza się do minimum. No ale jednak nie ma 100% pewności bo w końcu kilka dni temu zatrzymano mi paczkę. W takiej sytuacji masz dwie opcje:
1) odsyłasz dokumenty i modlisz się że nie otworzą paczki Ci przyślą -tu jest większe ryzyko że otworzą
2) nie odpowiadasz i modlisz się że po 20 dniach nie otworzą -tu jest dużo mniejsze ryzyko ze nie otworzą, ale też nie ma pewności
Otworzyć mogą zawsze, wystarczy że im się coś nie spodoba, mają zły dzień. Ja już wiele razy zamawiałem i było ok, teraz też powinni odesłać i raczej obędzie się bez problemów. Nie zachęcam Cię ani nie zniechęcam, jednak ryzyko zawsze jest, ale jeśli chińczyk oznaczy jako gift i w razie czego nie odpowiadasz, to jest ono prawie zerowe :)
maru96

Telefon:: umi zero

Postprzez krzysssiooo » 14 sie 2014, o 11:39

jesli chodzi o roshe runy to w tym momencie jestem posiadaczem dwoch par :)
powiem ze sprzedawca pakuje buty bezposrednio do worka foliowego tudziez reklamowki i owija tasma :) wiec buty przychodza "luzem", jeszcze nie zdarzylo mi sie ( odpukac) zeby UC zatrzymal mi jakakolwiek paczke w przeciagu dwoch miesiecy zamowilem ok 10 paczek w przedzialach cenowych od 10 do 40 $ tylko za kazdym razem na paczce byl napisany gift oraz wartosc zanizona tj max 25 $.
krzysssiooo

Telefon:: Nokia
ROM: WP8.1

Postprzez Yooperek » 14 sie 2014, o 15:08

czyli mimo wszystko nawet jak nie odpisze gdyby UC zatrzymalo mi paczke i nic bym nie odpisał moge mieć problemy jak otworzą?

@up krzysioo dasz mi link do twojego zaufanego jakiegos sprzedawcy roshe runow? i jak ogolnie z ich jakoscia i wygladem ? duzo sie roznia od orginalow?
wstawilbys jakies zdjecia?
Yooperek

Telefon:: Samsung Galaxy Ace

Postprzez Grech » 16 sie 2014, o 14:14

Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez majkel_94 » 16 sie 2014, o 17:50

Teoretycznie jak zamiawiasz okulary za 15-30$ i na ali nie ma logo ani nazwy, to jak przyślą podróbkę z logiem to nic nie powinni zrobić - zamawiałeś normalnie okulary, nie podróbkę :P

Gorzej jeśli na akcji jest napisane że zrobione innym producentem i są loga, wtedy ma się przewalone :D
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez marx » 16 sie 2014, o 18:32

marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez maru96 » 5 paź 2014, o 22:49

Do wszystkich którzy chcą wiedzieć jak zakończyła się sprawa:
na list z UC nie odpowiedziałem, do dziś nie dostałem od nich żadnego listu, telefonu czy wezwania więc chyba paczkę odesłali. Na trackingu wciąż pisze ze zatrzymana w UC. (Jeśli ktoś wie czy po odesłaniu powstaje nowy tracking proszę o informacje) Na chwilę obecną pozostaje mi spór na Ali. Żądałem full refund z informacją że paczka została odesłana, jednak nie mogłem tego udowodnić bo nie mam żadnego trackingu. Sprzedawca wciąż dawał modify i sprawą zajęło sią Ali. Teraz podobno badają sprawę i mam nadzieję że zdobędę choć częściowy refund. Na teraz to wszystko, dla zainteresowanych będę wrzucał informacje o dalszym przebiegu :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za pomoc wszystkim którzy się udzielili w tym temacie :)
maru96

Telefon:: umi zero

Postprzez usuniety » 18 lis 2014, o 11:10

I jak sprawa się potoczyła ??? odesłali bez problemu do Chin?
usuniety

Telefon:: SG
ROM: android

Postprzez hellhammer » 18 lis 2014, o 11:35

maru96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bzdura bzdura pogania bzdure :D a co ma do tego napis gift :D ? Kolejny wierzacy w cudową moć zanizenia wartosci paczki do 10-14$ i napisu gift :D? No tak napis gift i celnicy omijaja paczke szerokim lukiem :D a 99% zamawiających w PL i na całym świecie ma rodzine, znajomych w Chinach którzy,im paczki-prezenty wysylaja :D
Napis gift w niczym nie pomaga. Ani nie uchroni Cie od VATU/CLA ani przed kara jeśli jest to podróbka!
Myslisz, że celnicy to debile? Napis gift nie zwieksza ani troche szansy ze dana paczka nie zostanie przeskanowana, otworzona czy oblozona oplatami.
Tak samo jak nie urchorni nas zanizona wartosc paczki ani napis mp3 player :D

A co do reszty nie bedę komentował po za jedną uwaga! Własnie przez takich cwaniaków i b.... jak Ty co dają takie rady i tak robią potem Chinczyc nie chca wysyłać do PL!
Jak zamawiasz podróbke, to miej swiadomosc ze grozi Ci za to konekwencja prawna, ze moze przejsc bez kontroli ale mozesz i miec nieprzyjemnosci. Więc odbierz ta paczke a nie doradzasz zeby nie odbierac, ze to nie Twoje, miejcie troche odwagi i godnosci. Zamawiacie swiadomie podobke, wiecie ze to podrobka, wiecie ze moze sie tak stac, wiec??

Zrozumie jesli ktos zamawiał cos ale po screenach ani wogole w auckji nie bylo zaznaczone ani widoczne ze to podrobka itp to owszem taka osobe zrozumie. Takich cwaniakow jak TY nigdy.

Autor postu otrzymał pochwałę
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez fake4r » 18 lis 2014, o 11:38

Spoko ale nie odkopuj starych tematów..
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3