• Reklama

podrobiony mi3

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Re: podrobiony mi3

Postprzez dytruff » 3 maja 2014, o 15:57

MTK to nie jest na moje oko. Raczej Qualcomm Snapdragon S4 Play. Wszystko pozmieniane w build.prop.

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Reklama

Re: podrobiony mi3

Postprzez kupiec1985 » 3 maja 2014, o 16:07

no właśnie w każdym programie co innego pokazuje
kupiec1985
 
Posty: 107
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 22:09
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 5
Telefon:: MI5 64Gb
ROM: MIUI Polska

Re: Odp: podrobiony mi3

Postprzez twolipan » 6 maja 2014, o 09:07

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ciekawe masz podejście, rzekłbym takie z ciężkiej komuny: niewolnik siedzi cicho i wypełnia polecenia.
Tymczasem trzeba się czegoś trzymać, bo inaczej może Ci się urwać... na dziś proponuję polskiego prawa. A to dlatego, że to "wredny chińczyk" proponuje sprzedaż do Polski, ZARABIA NA TYM i powinien się (jak cała reszta cywilizowanego świata) dostosować do pracodawcy/klienta z którego żyje (już pomijam, że to jest jasno określone: firmy działają zgodnie z prawem danego kraju).
A co za tym idzie, trzeba go oceniać z punktu widzenia K.C. lub K.K.
A to nic innego jak ordynarne oszustwo: sprzedaż podróbki i art. 286 § 1 k.k. oraz art.305 ustawy "Prawo własności przemysłowej".
A Sąd nie będzie się śmiał, że chińczyk podrabiał innego chińczyka, bo grozi mu odpowiedzialność karna. Osoba uznana za winną wprowadzania do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym może zostać skazana na grzywnę, karę ograniczenia wolności a nawet zostać pozbawiona wolności na okres do dwóch lat. W przypadku uznania przez sąd, że dana osoba uczyniła sobie ze sprzedaży podróbek stałe źródło dochodu (coś jak sprzedaż hurtowa na ali?), kara pozbawienia wolności może zostać zwiększona do pięciu lat. Obrót podróbkami może zostać uznany również za czyn nieuczciwej konkurencji...itd.

Podliczając: same koszta zastępstwa procesowego dla chińczyka w takiej sprawie: liczę min. 6-8 tysięcy
Koszty postępowania, w tym ekspertyzy biegłych: 2-3 tysiące.
Pełny zwrot wartości towaru kupującego, koszty ekspertyz (jeśli poniesie), dojazdów itp. oraz zadośćuczynienie ( ot choćby za stras i pozbawienie możliwości użytkowania fona w pracy).Do tego kara nałożona przez Sąd i oczywiście sprawa wyroku i masz bardzo kosztowny komplet.

Więc kolego szacowny: mały "wredny chinol" tak naprawdę wykręca się sianem zostawiając ten fon u kogoś kogo ordynarnie usiłował oszukać z chęci zysku. Już ktoś wspomniał o innych, mniej kumatych którzy pozwolili mu sporo zarobić
Powinien tak naprawdę wysłać mu wersję 64 mb z pełnym wyposażeniem i pocałowaniem ręki. Tylko chińskie prawo go od tego chroni. A dokładnie kraj w którym uważa się europejczyków za zgniłych kapitalistów którym przy pierwszej okazji trzeba wprowadzić komunizm i to krwawą rewolucją zgodnie z naukami Marksa i Engelsa.
twolipan
 
Posty: 24
Dołączył(a): 1 maja 2014, o 22:43
Pochwały: 4
Telefon:: Xperia

Re: podrobiony mi3

Postprzez tommist » 7 maja 2014, o 18:28

Witam. Mam tak samo kupiłem od gościa co miał 2500 opinii i 95% feddback w mega niskiej cenie(310 USD) Xiaomi Mi3. To był mój pierwszy zakup i otworzyłem spór bez zwrotu telefonu. Jestem wkurzony bo czekałem na tel blisko 30 dni i przyszła podróba z WIUI, bez możliwości root'a. Pytanie jak mogę eskalować spór? Chcę jak najszybciej to zakończyć.
tommist
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 14:16
Telefon:: Samsung

Re: podrobiony mi3

Postprzez tommist » 7 maja 2014, o 18:29

A i benchmarków nie mogę wysłać, bo nie mam nawet MI market, więc nawet nie mam jak zainstalować.
tommist
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 14:16
Telefon:: Samsung

Re: podrobiony mi3

Postprzez kupiec1985 » 7 maja 2014, o 21:09

możesz zainstalować ściągając poprzez przeglądarkę .akp - i chociażby z chomika albo nawet ze sklepu google, ja w swoim miałem roota włączającego w aplikacji uprawnienia , daj screeny z twojego egzemplarza chociaz cpu-z . możesz wejść w info o telefonie?? ja nie mogłem od razu wywalało na pulpit. ja za swój dałem 358.99 i wczoraj wieczorem kasę mi zwrócił serwis Ali i udało mi się jeszcze kupić oryginał na ibuygou w majowej promocji za 384,99 wersje 64Gb :) tak że mimo tego incydentu jest dobrze bo 16Gb za mało i ten podrobiony to była padaka nic tam nie chodziło z lepszych gier i programów ,
kupiec1985
 
Posty: 107
Dołączył(a): 29 cze 2013, o 22:09
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 5
Telefon:: MI5 64Gb
ROM: MIUI Polska

Re: podrobiony mi3

Postprzez dytruff » 7 maja 2014, o 21:13

No i co, odsyłałeś?

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: podrobiony mi3

Postprzez tommist » 8 maja 2014, o 00:11

Tak tylko problem w tym , ze CPU - z nice chce sie wlaczac. Po kliknieciu ikonki na 1s czarny ekran , a pozniej do pulpitu wywala
tommist
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 14:16
Telefon:: Samsung

Re: podrobiony mi3

Postprzez tommist » 8 maja 2014, o 00:45

Ok udało się z Cpu-z. Jutro wrzucę fotki, bo screeny nie chcą się robić, ale tak: Procek to ARM-5, pojemność dysku to 6 GB, a reszta na pierwszy rzut oka się zgadza rozdzielczość FHD, 2GB RAM i Adreno 330. Jeszcze jedna rzecz zblokowany Root. Antutu z kolei zawiesza się na 8%. No ale podróba jak nic, już zamówiłem również z Ibuygou.com, ale i otworzyłem spór. Powiedz jak długo trwał twój spór i jak szybko przyszła Ci kasa i przede wszystkim, czy odesłałeś słuchawkę?
tommist
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 14:16
Telefon:: Samsung

Re: Odp: podrobiony mi3

Postprzez dytruff » 8 maja 2014, o 01:27

kupiec1985 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sam sobie odpowiem, bo to niemożliwe... nie, nie odesłałeś. Czy existe się wypowie w sprawie zwrotu pieniędzy?

Wysłane z mojego ZTE V975 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: podrobiony mi3

Postprzez tommist » 8 maja 2014, o 08:56

Hej a słuchajcie u mnie sprzedający ma 4 dni na odpowiedź na dispute, ale wychodzi na to jak z nim gadam, że nawet nie wie, że ma dispute otwaty. Co się stanie po upływie tych 4 dni.
tommist
 
Posty: 20
Dołączył(a): 10 kwi 2014, o 14:16
Telefon:: Samsung

Re: podrobiony mi3

Postprzez bartazzz » 8 maja 2014, o 09:02

tommist napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jak nic nie zrobi to wyjdzie na Twoje
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron