• Reklama

PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez zalesiu » 12 sty 2017, o 00:00

W jaki sposób kupić przez apke mobilna, żeby naliczylo ?
Już znalazłem na stronie planet+
zalesiu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 paź 2016, o 18:15
Telefon:: Xiaomi Mi4c

Reklama

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez survivour » 12 sty 2017, o 13:15

Panowie, kupiłem przed 8, zapłacę o 13. Naliczy mi te 14% ?
survivour
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 11:19
Pochwały: 4
Telefon:: Samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez fake4r » 12 sty 2017, o 13:19

Raczej nie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez survivour » 12 sty 2017, o 13:46

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety masz rację. Dostałem oficjalną odpowiedź, że nie :(
survivour
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 11:19
Pochwały: 4
Telefon:: Samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 sty 2017, o 14:18

Dziwię się, że ludzie kupują coś (co chcą oczywiście) i nie płacą od razu. Czemu czekać kilka godzin (albo dni jak niektórzy)?
Szczególnie przy takich jednodniowych promocjach (albo nawet kilkugodzinnych).

Czy powodem zwłoki jest czas przelewu złotówek (lub dolarów) na konto walutowe? O ile wiem kantory (pewnie nie wszystkie) współpracując z wieloma bankami robią te przelewy natychmiastowo. Sam korzystam z konta złotówkowego i kantoru walutowego, gdzie przelewy (w obie strony) idą natychmiast, więc jak coś kupuję, to najpierw zapewniam sobie odpowiednią ilość dolarów (przelew złotówek, wymiana na dolary w kilka chwil) a potem kupuję i płacę od razu (szczególnie korzystając z GA lub PP), żeby wszystko zrobić w jednej sesji.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 12 sty 2017, o 14:28

Żeby było jasne. Pomimo konkretnego zapisu w regulaminie PP, nie jest konieczne kupowanie i płacenie w jednej sesji. Sam płacę często nawet na drugi dzień bo czekam na zmianę ceny przez sprzedawcę (masz odpowiedź dlaczego czasami nie płaci się od razu) i cashback jest nalicazny. Tu jest inna sytuacja, bo po prostu jest przekroczony czas obowiązywania promocyjnej stawki cashbacku.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez survivour » 12 sty 2017, o 14:54

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


marcoos1 przyjacielu nie wszystko jest czarno białe :) 6 rano robię zakupy na kwotę 400$(takie było wieczorne założenie). Wpadam do pracy kilka minut po 7, gadka z kumplem kupujemy następny telefon. W walutomacie PLN na koncie szybka wymiana i przelew na konto walutowe. "Oczekuj przelewu około 8". 7:59 kilkukrotne odświeżanie strony bankowej i nic... Kilka minut po 8 dolary na koncie. Nasuwa się na usta klasyk "sorry taki mamy klimat" :)

Żeby nie było off topu podaj proszę w którym kantorze internetowym pieniądze idą natychmiast i do jakiego banku. Mam T-mobile UB i sytuacja tak wyglądała jak opisałem.
survivour
 
Posty: 100
Dołączył(a): 14 kwi 2014, o 11:19
Pochwały: 4
Telefon:: Samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 sty 2017, o 15:18

@blue
Niby nie trzeba płacić w jednej sesji, ale po co czekać? Jedyny sensowny powód czekania to właśnie jakiś ugadany rabat od sprzedawcy i czekanie na to kiedy zmieni cenę

@survivour
Złotówki trzymam tak jak ty w T-mobile UB. Przelewy do kantor.aliorbank idą natychmiast, tam od razu mogę je sobie wymienić na walutę. Całość od przelewu złotówek do dolarów na koncie trwa mniej niż 5 minut przy popijaniu herbaty.
To nie jest personalny atak na ciebie. Nie ty jeden tak robisz i czasem są potem problemy (np posty w stylu w weekend nie mogę [z jakiegoś dziwnego powodu] wymienić waluty lub złotówki do kantoru przyjdą dopiero w poniedziałek itd). Ja się staram wszystko sobie upraszczać (taki ze mnie leń) i dlatego czasem zadaję na forum takie pytania.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez moth » 12 sty 2017, o 15:48

są różne powody kiedy taka opcja późniejszego opłacenia się przydaje. np jak ktoś trzyma gotówkę w skarpecie, albo właśnie w innym banku i chce w dolarze zapłacić, a nie każdy ma tak dobrze że konto w alior/tmobile bankowe i drugie w kantor alior. no albo coś dogadać ze sprzedawcą czy np żeby dokonać płatności z wersji desktopowej ale zakupu z mobilnej.

a tak odchodząc od tematu to zdecydowanie polecam ich support na wykopie, odpisują bardzo szybko i sprawnie. kilka minut i miałem odpowiedzi na wszystkie pytania, nawet mi sprawdził czy cała transakcja została przez ich system przeczytana
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 12 sty 2017, o 15:55

Swego czasu zachęcałem człowieka z PP aby się tu udzielał, nie wiem dlaczego z tego nie skorzystali.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 sty 2017, o 17:15

@moth
Nie twierdzę, że ta kombinacja jest jedyną słuszną, ale np z innego kantoru też tutaj polecanego
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli inny bank lub inny kantor nie wyklucza szybkiego transferu PLN<->USD
Dogadanie ze sprzedawcą i czekanie na zmianę ceny to jak już wspomniałem jedyny (wg mnie) rozsądny powód do czekania na zapłatę kilka godzin lub nawet kilka dni.
Kupowanie z apki a płatność z PC to przecież też kilka minut zajmuje.
A trzymanie waluty w skarpecie to właśnie utrudnianie sobie zakupów (szczególnie czekając na fajne okazje) i dla mnie to jest nielogiczne i potem może się właśnie skończyć tym, że braknie czasu by załapać się na promocję (czasem czas na zapłacenie jest krótki przy flash sale).

@blue
Pamiętam, że mówiłeś, że za kilka dni (to już było dość dawno) się pojawi przedstawiciel i szkoda, że jednak się rozmyślił.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez fake4r » 12 sty 2017, o 21:45

Informuję że wszystkie transakcje z 11.11 zostały właśnie zatwierdzone. Przynajmniej u mnie ;)
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron