• Reklama

Płacenie kartą na aliexpress w $$

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Płacenie kartą na aliexpress w $$

Postprzez 10minut » 20 paź 2013, o 18:06

No więc będę kupował smartfon Lenovo a820 bo jest bezkonkurencyjny w tej cenie od chinatonic, tylko że muszę płącić na aliexpress karta której nie posiadam i to wydaje sie dobry sposób na zapłacenie:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No dobra, jak już dostane tą eKartę to skąd na tym subkoncie wezmą się dolary którymi zapłacę? Jak je przelać na to konto? Bo mam swoje dolce w domu które dostałem w prezencie i chciałbym nimi zapłacić
10minut

Telefon:: SE Xperia X8

Reklama

Re: Płacenie kartą na aliexpress w $$

Postprzez Gonza » 20 paź 2013, o 18:42

Kasę na tą ekartę przelewasz ze swojego Ekonta, normalnie złotówki. Przed zakupem policz sobie mniej więcej ile zł musisz sobie przelać na kartę (oczywiście z drobną nadwyżką na wszelki wypadek) korzystając z bieżącego kursu dolara z tabelki na stronie mBanku (kursu sprzedaży).
Swoje papierowe dolary musisz w takim razie sprzedać w kantorze i już jako złotówki wpłacić na ekonto.
Gonza

Pochwały: 5
Telefon:: Coolpad 7320

Postprzez 10minut » 20 paź 2013, o 20:05

W mBanku będzie mnie kosztowało to przewalutowanie po 2,95 za 1$, nie sądźcie że to mało opłacalne? :-/ Sprzedaż jest po 3,14zł
Czyli 430zł wyniesie mnie 145$
A po kursie 3,14zł wychodzi 442zł, w sumie 12zł różnicy to tragedii nie ma o ile dobrze to policzyłem
10minut

Postprzez 10minut » 20 paź 2013, o 21:33

A i jeszcze jedno, nie ma żadnego ryzyka kupowania na aliexpress? czytałem że ktoś miał taki przypadek że jego zlecenie zostało cofnięte/anulowne, czy coś w tym stylu, co o tym wiadomo?

Sry za Double-Post ale nie widze opcji edytuj przy wcześniejszym
10minut

Postprzez drago68 » 20 paź 2013, o 21:51

10minut napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak masz kartę Visa Electron w walucie PLN to musisz zapłacić dolara po kursie sprzedaży mBanku na dzień dzisiejszy 3,14, ale do tego dochodzi dwukrotne przewalutowanie USD> EURO>PLN + 3 % opłaty od przewalutowania, czyli dodatkowo od każdego dolara musisz zapłacić 10-14 gr tak przeważnie wychodzi, więc 145$ wyniesie cię około 468 zł.
Pierwszy zakup,to proponuję zrobić na małą kwotę 2-3$ i jak płatność po 24 h przejdzie zamówić za 145$. Taka moja propozycja.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Gonza » 20 paź 2013, o 21:55

Ja Ci powiem tak - tydzień temu kupiłem Lenovo A760 na ali za 111$, z konta ściągnęło mi ostatecznie 365 zł, czyli kurs sprzedaży dolara + 2% prowizji mbanku i wyszło bodajże 3,28 za dolara. Płaciłem zwykłą kartą debetową mbanku Mastercard, kiedyś miałem ekartę ale zlikwidowałem ze względu na roczną opłatę 25 zł, a mbank kiedyś wydawał debetówki bez możliwości płacenia w necie, teraz normalna debetówka daje możliwość robienia zakupów w necie. Był to mój pierwszy zakup na ali, szukałem sprzedawcy z jak najlepszymi komentarzami jak i dużą ilością komentarzy. Padło na sklep z opiniami pozytywnymi 99,3% i kilka tysięcy komentarzy. Zamówione w piętek wieczorem, wysłane w poniedziałek, póki co czeka w Singapurze wg trackingu.

Odnośnie zakupów na Ali - najpierw zamów coś za kilka $, bo jak od razu na pierwszy raz zamówisz coś drogiego, to duża szansa że system odrzuci automatycznie Twoją płatność. Sam tak miałem, musiałem konto na drugiego maila zakładać i najpierw kupiłem futerał na 4$, jak przeszła płatność to zamówiłem telefon i też zaakceptowano.

PS. Kolega wyżej mnie wyprzedził o chwilkę :]
Gonza

Postprzez tacim » 20 paź 2013, o 22:01

Załóż AliorSync ja mam w ING i nie mam prowizji.
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez 10minut » 20 paź 2013, o 22:03

aha, takie buty ;-)
o jak z tym przewalutowaniem w końcu jest? Po co Euro? Jak chce z PLN na USD to musi być najpierw PLN>EUR>USD? :shock:
A możesz mi dokładniej wytłumaczyć o tym Alior Sync? Ile za karte i takie sprawy? I czy jest tam wirtualna karta?
10minut

Postprzez Gonza » 20 paź 2013, o 22:08

10minut napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z przewalutowaniem jest tak, że karta debetowa mbanku jest rozliczana w przypadku płatności za granicą w euro, jeśli kupujesz coś w innej walucie, na przykład $ to muszą przeliczyć 2 razy: z dolara na euro a potem dopiero na złotówki. Co do Aliora to się nie znam, niech tacim Ci dokładniej wytłumaczy, albo poszukaj na forum bo była dyskusja.
Gonza

Postprzez marx » 20 paź 2013, o 22:57

tu masz poradnik jak płacić na aliexpress
drugi sposób jest najtańszy, bez podwójnego przewalutowania.

Temat zamykam bo odpowiedzi są w temacie wyżej.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI