• Reklama

Pismo od urzędu celnego

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pismo od urzędu celnego

Postprzez komputerab » 30 paź 2014, o 22:42

Witam,
niedawno przyszło mi pismo od celników, ponieważ zatrzymano mi telefon Xiaomi MI3 oraz powerbank któy dostałem w zestawie z telefonem.
Cena zestawu 402$. Na piśmie mam teraz napisane "Towar według deklaracji, wartość 65USD, brak rachunku". Co teraz mam zrobić? Czy jeśli wyśle im skany kupna z Aliexpress oraz skany dowodu to tylko doliczą mi cło i jakieś opłaty celne? Czy jak?
komputerab

Telefon:: ZTE V970M
ROM: BRUNO MOD

Reklama

Re: Pismo od urzędu celnego

Postprzez blue_voyager » 30 paź 2014, o 22:45

Ciekawe kto w końcu dostanie chociaż tygodniowego bana za zakładanie kolejnego wątku z tym samym pytaniem.
Kolego, na litość boską, są przynajmniej dwa duże wątki, w których to o co pytasz jest wałkowane po kilka (kilkanaście) razy dziennie. Czytaj!!!

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez bergmen » 30 paź 2014, o 23:02

komputerab napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

teraz poczytaj forum...na każdej stronie każdego tematu ktoś się pyta o samo co Ty. W ogóle wójek google na zapytanie "cło paczka" czy każde podobne wyrzuca miliony odpowiedzi od 1 strony 1 pozycji.

Masz jakieś problemy? depresja? czy zwykłe obrzydliwe lenistwo?
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez filozof71 » 30 paź 2014, o 23:15

IMHO jest to o tyle dziwne, że chyba normalnie nie przysyłają takiej informacji tylko standardową uproszczoną deklarację celną do wypełnienia.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez bergmen » 30 paź 2014, o 23:19

to nie ma znaczenia, przeciez to nie On opisywal paczke tylko Chińczyk... niech UC sobie Chińczyka łapie :D
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Re: Odp: Pismo od urzędu celnego

Postprzez dytruff » 31 paź 2014, o 09:23

filozof71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O czym piszesz? Jaką uproszczoną deklarację? To jest standardowa informacja z celnego pocztowego z numerem księgi.

Wysyłane z mojego ZTE V975 za pomocą Tapatalk 2
dytruff
AKTYWNY

Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez fake4r » 31 paź 2014, o 12:20

Proszę się nie obrażać nawzajem. W sprawie pism z UC jest masa postów wystarczy poszukać w tym dziale. Zamykam bo chyba już najwyższy czas.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI