• Reklama

[Urząd Celny] Pisemko, co dalej?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[Urząd Celny] Pisemko, co dalej?

Postprzez bartkk » 13 sie 2014, o 12:02

Witam,
sikor został zatrzymany przez UC, po czym napisałem do nich, że nie spodziewałem się żadnej przesyłki, nie znam jej zawartości, w związku z czym nie mogę niczego deklarować i proszę o jej zwrócenie do nadawcy.

Dziś otrzymałem następujące pisemko:
http://imgur.com/GVOmSXc

Jakieś pomysły, co powinienem teraz zrobić?

Jak się domyślam, Kancelaria dostanie stosowną informację z prośbą o decyzję, co zrobić z danym towarem. Czy fakt, że się do tego nie przyznałem, cokolwiek zmienia?
bartkk

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: [Urząd Celny] Pisemko, co dalej?

Postprzez TwojPsycholog » 13 sie 2014, o 12:23

Napisz jeszcze raz że się nie spodziewałeś żadnej paczki.
Pośrednicze w zamawianiu telefonów z Chin ! Najniższe prowizje ! http://telchina.pl/kupno-telefonu-na-twoj-adres-t10812.html
TwojPsycholog

Pochwały: 9
Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez maciekpitrus » 13 sie 2014, o 12:40

Chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby zadzwonić i zapytać o co chodzi i przy okazji zaznaczyć, ze nie zamawiałeś żadnej paczki, niech wyjaśnią jak masz rozumieć to pisemko.
maciekpitrus

Pochwały: 2

Postprzez benggun » 13 sie 2014, o 12:46

spokojnie, nic Ci nie grozi... musieliby Ci udowodnić, że to Ty dokonałeś zamówienia.
Odpisz, że nie dokonywałeś zakupu i nie wiesz dlaczego jesteś adresatem,a w związku z tym nie rościsz sobie praw do tej przesyłki i mogą ją sobie w d*pę wsadzić. W najgorszym razie stracisz wartość zegarka jeśli go nie odeślą do nadawcy...
benggun

Pochwały: 1
Telefon:: ZTE V970
ROM: BRUNO

Postprzez ra-vau » 13 sie 2014, o 12:54

bartkk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz 1 POST, dołączyłeś do forum godzinę temu... eh hh... Chcesz zaryzykować, zobaczyć czy paczkę zwolnią? Jest tam jeden zegarek czy trzy, ... ? ;)

Trzeba było NIE ODPOWIADAĆ na jakąkolwiek korespondencję - jeśli miałeś zamiar nie odbierać paczki (nie do ciebie, to po co odpowiadasz ;] )

Teraz odpowiedz na list, że nic nie zamawiałeś i nie wiesz o co chodzi. Zwrócą do nadawcy.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez Grech » 13 sie 2014, o 12:54

Art. 23 o którym mowa w tym pisemku.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 08&from=EN
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez mkgga » 13 sie 2014, o 12:57

bartkk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaki zegarek zamawiałeś podaj link.Nie odpowiadaj na pismo miej w to CENZOR.Niepotrzebnie wcześniej do nich odpisywałeś.Zmartwiłeś mnie bo ja zamówiłem sobie casio edifice.
mkgga

Pochwały: 17
Telefon:: lg

Postprzez bontek » 4 wrz 2014, o 00:46

Nie podawaj tu zadnych linkow tymbardziej pism z UC - gwarantuje Ci ze chlopaki z UC I Pocztowego z Łączyny tez tu zagladaja i kojarza przesylki :) badz czujny. Nie odpowiadaj im juz na zadne pisma, zero kontaktu i tyle. No chyba ze lubis sobie pisac to zrob tak: przedstaw im zdjecie z aukcji gdzie zakupiles zegarek a tam domyslam sie ze na zdjeciu nie bylo zadnego logo producenta i z tym zamyslem kupiles bo ci sie podobal. Nie sadziles ze dostaniesz jakiesz zegarek z logo ktorego na fotce nie bylo. Wybor co zrobisz nalezy do Ciebie. Ogolnie to olej te pisma niech zatrzymuja/zwracaja. Pozdro
bontek
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI