• Reklama

Pierwszy zegarek z AliExpress do 70$ - Jaki?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Pierwszy zegarek z AliExpress do 70$ - Jaki?

Postprzez szymi » 3 wrz 2014, o 17:29

Pakulek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ponoć wszystko działa
http://www.aliexpress.com/item/JA007-Fr ... 82620.html
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Reklama

Postprzez tatagenek » 3 wrz 2014, o 19:11

Chciałem kupić takie casio :
( http://www.aliexpress.com/item/New-EQW- ... 68751.html )
Początkowo były same pozytywy 100% enjojed , lecz po dwóch miesiącach zaczęły się pojawiać negatywne opinie .
W zegarku nie działa solar panel i radio control , a na tym mi przede wszystkim zależy . Działa podobno kalendarz i stoper .
Może ktoś ma namiary na zegarek z działającym radio control ?
Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez a8021844 » 3 wrz 2014, o 22:31

Kolego nie kupuj żadnych tag-ów, kupiłem Calibre 17 RS za $33 i jestem srogo rozczarowany. Napisy brzydko pomalowane, niedokładnie, brudne z farby, pasek zdarł boki przy pierwszym założeniu które były pokryte gumą. Spód paska też poplamiony tą gumą. Funkcjonalność: zegarek się blokuje po automatycznej zmianie daty i się zatrzymuje mimo zapasu naciągu, nie da się z tym nic zrobić, naprawa nieopłacalna. Funkcjonalność inna niż w oryginale - da się przyciskiem po prawej na dole zmienić tarczę po prawej która nie mam pojęcia do czego jest:) Tutaj nie spodziewałem się cudów, jednak oczekiwałem zegarka który działa z jakimś błędem w końcu to automat. Był to sklep który oferował również podkładki pod mysz 3D z Honkongu - obecnie się zwinął. Sprzedawca oferował śmieszne refundy i nie zgodził się na odsyłkę na mój koszt + 100% refundu. Inne opcje też go nie interesowały - naciągacz. Obecnie dispute jest escalated i czekam na Ali. Moja teoria jest taka że z początku ktoś puścił na ali serię dobrych replik a później zaczęli sprzedawać wszystkie jakie mieli.
a8021844

Telefon:: Samsung

Postprzez wpc » 3 wrz 2014, o 22:46

a8021844 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czego się spodziewałeś w podróbie za 100pln?
Pieniądze wyrzucone w błoto,.... a i to nie są repliki, to są podróby ;-)
wpc

Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Postprzez a8021844 » 3 wrz 2014, o 23:51

wpc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak już pisałem wcześniej spodziewałem się dokładnie tylko i aż zegarka który po prostu działa ;-) Ten ani nie działa ani nie wygląda. Pozdrawiam!
a8021844

Postprzez wpc » 3 wrz 2014, o 23:58

Widzisz z podróbami zegarków jest tak jak z podróbami smartfonów, rzadko który działa tak jak oryginał.
Jeżeli podoba się zegarek, a nie nazwa producenta i napis ''swiss made'' warto poszukać u chińskich wytwórców, pewnie znajdziesz podobny.
Pozdrawiam
wpc

Postprzez a8021844 » 4 wrz 2014, o 01:13

Właśnie kupując nie wiedziałem że to podróba. Spodobał mi się jako całość, na zdjęciu nie było żadnego loga. Nie róbmy już OT.
a8021844

Postprzez faraon20 » 4 wrz 2014, o 14:58

tatagenek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

naczytałem się o tym EQW że mnie głowa boli i niestety ale wszyscy na alliexpres oferują wersję w której nie działa ani solar panel ani radio control + nie działa przycisk z lewej strony zegarka.
faraon20

Pochwały: 3
Telefon:: Huawei Y300

Postprzez tranc » 4 wrz 2014, o 17:51

Pakulek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mam z działającym chronografem, ale to kwarc więc dokładność jest do 1 sekundy :D
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI

Postprzez Pakulek » 4 wrz 2014, o 20:53

Wg mnie na początku należy rozróżnić o co chodzi z tym chronografem.

Rozróżniamy 3 rodzaje chronografów:
1. Chronografy malowane - atrapa
2. Chronograf działające - wszystkie wskazówki się kręcą, jednak nie dokonują żadnych pomiarów.
3. Chronograf funkcjonujący - spełnia swoje zadanie, mierzy czas i inne funkcje przypisane do danej tarczy.

Atrap mamy na Ali pełno. Wygląda to tandetnie. Jak kolega zapyta o zegarek, na pewno z bliska mu go nie pokażę ;-)
Zegarkiem z działającym chronografem chętnie się pochwalimy kolegom, damy przymierzyć. Generalnie będzie zachwyt, o ile jest dobrze wykonany. Tak mam ze swoją starą OMEGĄ. Wszystko się kręci i wygląda jak należy.

Jednak sam dla siebie chcę zegarki zarówno ładne z działającym chronografem, ale również mieć z 1-2 w pełni funkcyjny. Dobrze, gdyby to była replika.

Tak więc kolego. Twój sikor to 2 czy 3?

Dajcie namiar na ładną 3. :-)
Pakulek

Telefon:: LG

Postprzez wpc » 4 wrz 2014, o 21:40

...ale to nie ma co rozróżniać, chronograf jest tylko jeden:

Jeszcze można znaleźć tzw. multidata, subtarczki wskazują rok, miesiąc, dzień, czyli taki lepszy kalendarz.
wpc

Postprzez tranc » 4 wrz 2014, o 22:32

Oczywiście nr 2.

Trójki szukałbym raczej poza aliexpress. Pewnie te podróbki po 200-300 USD mają działający.
tranc
AKTYWNY

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić