• Reklama

Pierwszy zakup z Chin na alixpress - jakiego wybrac kuriera?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pierwszy zakup z Chin na alixpress - jakiego wybrac kuriera?

Postprzez oranos7 » 27 paź 2013, o 13:50

Planuje zamowić 4 loty tego produktu:
http://www.aliexpress.com/store/product ... 02592.html

Teraz pytanie jaki rodzaj przesyłki wybrać ?
1 Poland Via China Post Air Mail - czy to nie jest aby zwykły list którego w razie zaginięcia nie mogę reklamować ??
2. Jaką z firm kurierskich wybrać z dostępnych (Feedex, EMS, DHL) by było najtaniej i najprościej przy ocleniu ??
3. Powiedzcie mi jaki dodatkowy koszt poniosę (nie licząc kosztów towaru i kuriera) za oclenie , wat itd ?
4. Jak bedzie wygladała procedura oclenia? Czy po prostu kurier feedexu przywiezmie mi paczkę i zapłacę wat oraz cło przy odbiorze ?? Czy musze im wczesniej wysyłać fakturę ?
5. O co zapytać chinskiego sprzedawcę przed zakupem by nie bylo problemów - czy dołacza prawdziwą fakture , certyfikat ??

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI