• Reklama

[aliexpress] Pierwszy zakup "Chińczyka" - brak doś

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Pierwszy zakup "Chińczyka" - brak doś

Postprzez xSirLancerAlotx » sobota, 30 marca 2013, 00:17

Witam :)
Chciałbym się przywitać, mam na imię Kuba i dzisiaj się zarejestrowałem na tym forum. Przejdźmy do rzeczy.

Zamierzam kupić telefon z Alienexpress.com, a dokładnie taki, jaki jest na końcu posta. Teraz mam kilka pytań odnośnie transakcji...
1)Posiadam konto "Maxx" w banku BGŻ (posiadam tam również kartę mastercard z napisem "debit") Czy będe mógł bezproblemowo i bezpiecznie zakupić telefon tą kartą?
2)Czy naliczą mi cło, jeżli wybiorę darmową przesyłkę? Jeżeli już tak, to jaki procent od kupna?
3)Czy oferta, do której wkleiłem link wygląda na "bezpieczną"? Zdaję sobie sprawę, że ryzyko ZAWSZE jest, ale chciałbym wiedzieć jakie mniej więcej.
4)Jak już kupię i dojdzie, to się nie będe musiał martwić, że w każdej chwili może zapukać listonosz mając dla mnie list z urzędu celnego z nakazem o zapłaty?

To by były wszystkie pytania. Zaznaczam, iż ma to być JEDNORAZOWY zakup detaliczny, a na dodatek jestem niepełnoletni. Wiem, że pytania są dla niektórych bardzo oczywiste i banalne, ale kupuję pierwszy raz coś zza granicy. Pozdrawiam, i z góry dziękuję za odpowiedź :)

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
xSirLancerAlotx

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez marx » sobota, 30 marca 2013, 00:31

sprawdz limit na karcie, jak mały to podnieś go i dasz radę kupić. Zapłacisz o kilka procent drożej ze względu na przewalutowanie euro> dolar niż w przypadku kart z alior sync lub wirtualnej z mBanku.

Sprzedawca sprawdzony.
Cła nie zapłacisz.
na vat masz 5 % szans
Coś na tej aukcji jest poknocone bo tel ma procesor Quad Core Exynos 4412 a nie MTK 6589
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez xSirLancerAlotx » sobota, 30 marca 2013, 00:41

@marxxx
Opłaca mi się zakładać drugie konto na jeden zakup?
xSirLancerAlotx

Postprzez marx » sobota, 30 marca 2013, 00:51

Na jeden zakup może nie warto, o ile na jednym poprzestaniesz.
marx
Administrator

Pochwały: 193

Postprzez pilaw90 » sobota, 30 marca 2013, 02:23

A ja mam takie pytanko a nie bede nowego tematu zakladal.

Kupiłem na ali. 26 marca kase przelałem i mam na dzien dzisiejszy taki status:
Status:
The supplier is processing your order

kiedy dostane jakies info odnosnie przesylki? czy zostala ona juz wyslana
?
pilaw90

Postprzez dmisieekk » sobota, 30 marca 2013, 10:00

pilaw90 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Status oznacza ze Sprzedający przygotowuje Twoje zamówienie, tak więc jeszcze nie wysłał. Jak wyśle to status się zmieni i otrzymasz nr nadania.
dmisieekk

Postprzez bumbum » sobota, 30 marca 2013, 11:01

xSirLancerAlotx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

1. tak, to dobry sprzedawca
2. Nie wybieraj kurierów to bedzie OK. Popros sprzedawcę o singpost.
Jak dostanie zieloną pieczatke na paczce ze dopuszczony to nie musisz się martwic.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Postprzez xSirLancerAlotx » sobota, 30 marca 2013, 19:47

Zasłużyliście panowie na odznakę "pomógł" :)
Po świętach go zamówię i na pewno trafi się jakiś unboxing lub recenzja. To będzie mój pierwszy "chinol" i jestem strasznie podjarany :). Dziękuje Wam za pomoc koledzy. Na pewno będę się udzielał na forum.

Pozdrawiam.
xSirLancerAlotx

Postprzez pablo84 » sobota, 30 marca 2013, 21:36

xSirLancerAlotx, od razu nastaw się na kiepski kontakt ze sprzedającym. W zasadzie nie odpisał mi na żadną wiadomość.
Sam właśnie czekam na paczkę od niego.
pablo84

Postprzez xSirLancerAlotx » niedziela, 31 marca 2013, 01:12

pablo84
Jaki masz status paczki, proszę poinformuj mnie czy wszystko OK jak dojdzie :)
xSirLancerAlotx

Postprzez pablo84 » niedziela, 31 marca 2013, 11:00

xSirLancerAlotx, aktualnie paczka wyleciała wczoraj z HK. Towar zakupiłem chyba 16-tego albo w tych okolicach. prawie 7 dni przetwarzali i podali mi numer paczki, który przez prawie tydzień w ogóle nic nie pokazywał na trackingu. Nagle 23-go pojawiła się informacja o odebraniu paczki od klienta.

Firma niby jest OK. Ale kontakt tragedia. Chyba po prostu nie ogarniają wszystkiego - tyle zamówień mają.
pablo84

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI