• Reklama

[aliexpress] Pierwsze zakupy. Prośba radę dotyczącą konkretn

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

[aliexpress] Pierwsze zakupy. Prośba radę dotyczącą konkretn

Postprzez Geralt » 23 kwi 2013, o 11:40

Witam wszystkich
Jest to mój pierwszy post na waszym forum i myślę, że nie ostatni ;) Od jakiegoś czasu noszę się z kupnem telefonu na 2 karty na aliexpress jednak mam pewne wątpliwości, które mam nadzieję, że Wy pomożecie mi je rozwiać.

Telefonem jaki chcę kupić jest lenovo a820 z tego linku na końcu postu. Mam jednak kilka pytań związanych z zakupem
1. Posiadam kartę debetową VISA w Banku Spółdzielczym w Jarosławiu. Czy będę mógł bezpiecznie i bezproblemowo zapłacić tą kartą za telefon? Jak wygląda sprawa zwrotu pieniędzy przy tej płatności, jeśli nie otrzymałbym przesyłki?
2. Czy sprzedającego z oferty do, której link wkleiłem można uznać za godnego zaufania, u którego można zrobić bezpiecznie zakup?
3. Czytałem na forum, że płatności przez paypal nie są już wspierane. Czy jest jeszcze jakiś inny system bezpiecznych płatności?
4. ekonta nie posiadam i nie chciałbym go na razie zakładać, bo będzie to mój pierwszy zakup robiony za granicą i jak na razie ostatni

Jest to mój pierwszy zakup na jakimkolwiek serwisie międzynarodowym i proszę o wyrozumiałość oraz pomoc

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 29082.html
Geralt

Reklama

Postprzez mlb » 23 kwi 2013, o 13:12

ad.1 ) Normalnie mozesz zaplacic ta karta, ustaw sobie limit przelewow internetowych na zblizona kwote do telefonu plus jakies 20-30zl za ewentualne inne koszty . Po tranzakcji zmniejsz kwote na 0.01 zl . Dlaczego twierdzisz ze nie dostaniesz telefonu ? Poczytaj forum, raczej paczki dochodza :)
ad.2 ) Jak ogarniasz allegro to tu tez ogarniesz, po prawej stronie masz info , ze sprzedajacy ma ponad 1800 komentarzy za sprzedaze .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez Geralt » 23 kwi 2013, o 14:20

mlb napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zawsze można trafić na nieuczciwego sprzedającego lub paczka może zaginąć. Zawsze lepiej wiedzieć co zrobić w takim przypadku przed zakupem i jaka jest szansa na odzyskanie wtedy pieniędzy ;-)

Jeszcze mam pytanie co do formy przesyłki, a dokładnie tego, które częściej sprawdzają celnicy, te wysłane hongkong air mail, czy te wysyłane kuriem?
Geralt

Postprzez sh9 » 23 kwi 2013, o 14:28

Bierz przez Singapore albo HK, nie bierz kuriera jeżeli nie chcesz zapłacić vat'u, kurier to 90 % ze zapłacisz. Napisz do chińczyka zeby wpisał total value na 27 $ +- 38 $ jak chcesz, wtedy paczka przejdzie bokiem. :mrgreen:
sh9

Postprzez Geralt » 25 kwi 2013, o 11:01

Sprawdzałem sobie limit przelewów i niestety przez internet nie mogę tego sam zrobić, tylko musiałbym się udać do banku :-/ Czy komuś z forum się zdarzyło, by z ich konta pobrano więcej pieniędzy niż za zakup i koszt zmiany waluty z PLN na USD?
Geralt

Postprzez mlb » 25 kwi 2013, o 11:08

Mi pobrano 11gr wiecej za $ , ale dopiero po 3 dniach . Zrobili przewalutowanie z PLN na EUR i dopiero na $ .
mlb
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez Qman » 25 kwi 2013, o 13:27

Witam.
Jestem tu nowy i mam takie szybkie pytanko, po pierwszych zakupach na ALI wiem że allegro odejdzie w zapomnienie :) więc:
Czy paczki które idą przez HK są jakoś rejestrowane w UC wiem że takie zakupy będę robił raz w tygodniu przynajmniej :)
Qman

Postprzez pyton » 28 kwi 2013, o 13:00

Też nosze się z zamiarem zamówienia w/w telefonu... po przeczytania milionów postów nie ogarniam kilku rzeczy...

Ile wynosi cło na telefony komórkowe? Chce wiedzieć na wszelki wypadek.
Oczywiście Vat to 23% ?

Pewnie może zdążyć się tak że nie zapłacę nic ponad cenę telefonu jednak na wszelki wypadek lepiej wiedzieć ile może być dodatkowych kosztów.

W PKO BP można robić takie przelewy za granicę? (tego jeszcze nie doczytałem)
pyton

Postprzez marx » 28 kwi 2013, o 15:18

cła na telefony z chin nie ma.
przelewu nie rób bo strasznie drogo wychodzi, tu masz bezpieczne i tanie sposoby płatności.
http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-vt2154.htm
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI