• Reklama

Pierwsze zakupy, płatność mBank

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Pierwsze zakupy, płatność mBank

Postprzez Wujoooo » 19 paź 2013, o 11:38

Witam, posiadam e-Konto w mBanku i żeby zapłacić za zakupiony towar, muszę otworzyć e-Kartę, tak? Nie posiadam zwykłej karty kredytowej, bo jest mi zbyteczna. Są jakieś koszty za stworzenie e-Karty? Czy kupując coś przykładowo za 6$ zapłacę ok. 20zł, czy dojdą do tego jakieś dodatki za przewalutowanie itp.? Tak samo ma się sprawa z większymi kwotami, typu 150+$? Trochę o tym czytałem, ale z tego co widzę to dużo się w mBanku pozmieniało i nie jestem pewien. Pozdrawiam!
Wujoooo

Pochwały: 1
Telefon:: Cubot GT99

Reklama

Re: Pierwsze zakupy, płatność mBank

Postprzez drago68 » 19 paź 2013, o 12:11

Wujoooo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Popytaj na info mBanku. Poczytaj dobrze forum o płatnościach, było wałkowane to kilkadziesiąt razy.....
Na pewno e-karta do konta walutowego kosztuje 25 zł na rok pobierana jest z góry co roku.
Jak będziesz miał e- kartę w $ to płacisz tyle $ i nic więcej- żadnych innych kosztów.
drago68
VIP

Pochwały: 85
Telefon:: Xiaomi RN4

Postprzez Gonza » 19 paź 2013, o 13:17

Wujoooo - posiadasz zwykłą kartę debetową do ekonta (taka którą wybierasz kasę z bankomatu czy też płacisz w sklepie?). Bo jeśli tak, to możesz nią płacić na ali, wystarczy zmienić w systemie transakcyjnym limity karty dla płatności internetowych, bo domyślnie są ustawione na 0.
Bank za przewalutowanie bierze 2% jeśli dobrze pamiętam, tak dla Visy jak i Mastercarda.
Tydzień temu kupiłem Lenovo A760 za 111, z konta ściągnęło mi ostatecznie 365 zł.

Ekarta, ze względu na roczną opłatę 25 zł będzie się opłacać jeśli masz zamiar robić tam częściej zakupy, bo jest rozliczana bezpośrednio w dolarach.
Gonza

Pochwały: 5
Telefon:: Coolpad 7320

Postprzez Wujoooo » 19 paź 2013, o 13:54

Właśnie w tamtym tygodniu zamknąłem kartę taką zwykłą, ponieważ nie używam jej, jestem zwolennikiem 'papieru'. Co do tej 2 opcji, właśnie chyba tak zrobię, 25zł rocznie mogę zapłacić, a na pewno będę robił więcej zakupów niż 1x/rok, także opłaci się. Dzięki Panowie za odpowiedzi, pozdrawiam:)
Wujoooo

Pochwały: 1
Telefon:: Cubot GT99

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI