• Reklama

Pierwsze chwile z Xiaomi Redmi 3

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Pierwsze chwile z Xiaomi Redmi 3

Postprzez marx » wtorek, 1 marca 2016, 23:35

Od kilku dni bawię się Xiaomi Redmi 3, na razie za wcześnie na większe podsumowanie, ale możecie zapoznać się z wyglądem telefonu.
Telefon podobnie jak Cubot X17 ma metalowy korpus i 5 calowy wyświetlacz. Obydwa telefony kosztują w gearbest poniżej 600zł z przesyłką. http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_294232.html

Silna konkurencja na chińskim rynku spowodowała że Xiaomi zmuszone zostało do wypuszczenia w krótkim czasie kilku nowych telefonów W niedługim czasie po Redmi Note 2 firma zaprezentowała Note 3, a kilka tygodni później kolejny telefon z metalowym korpusem, REDMI 3
Xiaomi Redmi 3 jest jednym z najtańszych telefonów w metalowym korpusie, z 5-calowym wyświetlaczem i 8-rdzenioym procesorem Qualcomm Snapdragon 616
Obrazek

Xiaomi Redmi 3 specyfikacja
Qualcomm Snapdragon 616 octa-core
2 GB pamięci RAM
5-calowy wyświetlacz HD, rozdzielczość 1280 x 720
16 GB pamięci wewnętrznej , z możliwością rozbudowy za pomocą karty microSD do 128GB
13-megapikselowy aparat z tyłu, detekcja fazowa AF
Przednia kamera 5 megapikseli
DUAL SIM
3G, LTE
WiFi, Bluetooth, GPS, A-GPS
Bateria 4100mAh

UNBOXING
W pudełku poza telefonem znajduje się ładowarka USB, kabel micro USB, instrukcja obsługi i klucz do tacy kart.Obrazek

Sam telefon jest w złotym kolorze, ma klasyczny elegancki wygląd.
Obrazek

BUDOWA
Wśród producentów smartfonów panuje trend w którym obowiązkową pozycja staje się metalowy korpus i skaner linii papilarnych. Do tej pory było to zarezerwowane dla telefonów z górnej półki, tymczasem chińskie marki montują metalowe obudowy nawet tanich, budżetowych telefonach.
Xiaomi zaczęło przygodę z metalowymi korpusami od Redmi Note 3, Redmi 3 jest kolejnym przedstawicielem tego trendu. Obrazek

Na przednim panelu widzimy czujniki światła i zbliżeniowy, mikrofon i kamerę.
Obrazek

Pod 5-calowym wyświetlaczem HD IPS umieszczono fizyczne przyciski pojemnościowe które są w czarnym kolorze i nie są podświetlane. Nad przyciskiem Home znajduje się dioda powiadomień.
Obrazek

Dookoła ekranu biegnie ramka w złotym kolorze z połyskiem.
Obrazek

Po lewej stronie znajduje się wysuwana taca kart, jest to slot hybrydowy, może obsługiwać dwie karty SIM lub kartę pamięci i kartę sim.Obrazek

W górnej części telefonu znajduje się jack 3,5 mm oraz IR Blaster, który staje się powoli standardem w chińskich telefonach. Umieszczono tam tez mikrofon do redukcji szumów otocznia.
Obrazek

Na dolnej krawędzi telefonu znajduje się port micro USB.
Obrazek

Z tyłu telefonu znajduje się obiektyw 13 megapikselowej kamery, z detekcją fazy AF, która wspomagana jest przez diodę LED. Obrazek

W dolnej części ulokowano podłużny grill głośnika, jest też wypustka która zapobiega zasłonięciu otworów głośnika kładąc telefon na pleckach. Obrazek

Na pierwszy rzut oka telefon jest bardzo solidna konstrukcją. Niestety po dokładniejszej analizie można zauważyć że plastikowe elementy na tyle obudowy podczas przyciskania wydaja dziwne dźwięki, wygląda na to ze elementy plastikowe są niedbale zamocowane.
Tylna pokrywa w złotym kolorze ma wzorek w kratę.Obrazek

Telefon waży 144 gramy, ma 8,5mm grubości, ma 69.5mm szerokości i 139,3mm wysokości.
Telefon nie ma tak atrakcyjnego wyglądu jak Cubot X17, ale jest za to znacznie lżejszy i mniejszy, jedynie Cubot jest znacznie smuklejszy, mierzy bowiem tylko 6,7mm grubości.

EKRAN

5-calowy rozmiar ekranu jest idealny do obsługi jedną ręką. Wyświetlacz ma rozdzielczość HD, ale mały ekran sprawia że nie widać pojedynczych pikseli. Jakość obrazu jest dobra, kąty widzenia też są bardzo dobre, podświetlenie jest równomierne, a czułość na dotyk prawidłowa.

SYSTEM
Redmi 3 tak jak wszystkie telefony Xiaomi pracują pod kontrolą autorskiej odmiany androida, MIUI 7. Telefon który otrzymałem z Gearbest posiadał już oprogramowanie multijęzyczne z dostępnym językiem polskim. Niestety nie jest to takie oczywiste, Xiaomi zdecydowało się zablokować bootloader, co uniemożliwią zmianę oprogramowania. Telefony fabrycznie są wyposażone w MIUI z językiem chińskim i angielskim i wiele sklepów taki telefon wysyła. Na szczęście można ubiegać się o kod do odblokowania bootloadera. Mój telefon posiada MIUI 77.1.1.0. który pracuje w oparciu o androida 5.1.1. Spolszczenie obejmuje około 60% systemu, dużo słabiej niż w ostatnio testowanym Xiaomi Redmi Note 3.

Sam system działa płynnie nawet gdy mamy wiele aplikacji działających w tle. podczas testów nie zauważyłem wielu lagów lub opóźnień. Rozwijając górną belkę zobaczymy powiadomienia, a gdy ich brak, ukarzą się nam przełączniki systemowe.
Dla tych którzy jeszcze nie mieli okazji zapoznać się z MIUI, to nadmienię że jest to modyfikacja Androida która nie oferuje app drawera, czyli szuflady w której znajdujemy wszystkie zainstalowane aplikacje.
Wszystkie nowo instalowane aplikacje wylądują na pulpicie, można je grupować w foldery. Domyślnie mamy zainstalowane takie aplikacje jak radio, kompas, MiPilot, dyktafon, skaner kodów kreskowych, menadżer plików,

Dobrze też prezentuje się panel sterowania, gdzie mamy do dyspozycji narzędzia do czyszczenia pamięci, monitor danych, Firewall, tryby pracy akumulatora (wydajny lub normalny), antywirus i zarządzanie uprawnieniami (autostart, dostęp do root).

Wśród ciekawszych funkcji systemu można wymienić:

– „godziny ciszy” czyli tryb nie przeszkadzać.
- "lite mode" ustawia minimalistycznu pakiet funkcji telefonu w postaci kafelek jak w windowsie. (opcja zwłaszcza dla starszych osób, duże czcionki)
– zarządzanie powiadomieniami – począwszy od tego czy mają się w ogóle wyświetlać, a jeśli tak, to w jakich miejscach oraz czy ma włączać się dioda LED, jak również dźwięk i wibracje,
– „przypadkowe użycie” – blokuje ekran gdy telefon jest w kieszeni
– kontrola rodzicielska -dostęp do wybranych aplikacji,
– tryb obsługi „jedna dłoń” – zmniejszenie wyświetlanych treści do 3,5”, 4” lub 4,5”,ułożony po dowolnej stronie, dla leworęcznych i praworęcznych.
– możliwość przypisania koloru diody powiadomień do zdarzeń: połączenia przychodzące, wiadomości SMS/MMS lub powiadomienia aplikacji. Do wyboru następujące kolory: niebieski, czerwony, pomarańczowy, zielony, błękitny, różowy i fioletowy,
- możliwość przypisania trybu dźwięku pod zdefiniowane słuchawki .
- przyciski systemowe – można przypisać do nich inne funkcje niż domyślnie
– nagrywanie połączeń telefonicznych,
– możliwość włączenia/wyłączenia dźwięku migawki aparatu,
– tryb poufny: ukrywa rejestr połączeń, SMS-ów, zdjęcia i ustawienia pulpitu.

Ogólnie MIUI podobnie jak CyanogenOS czy Flyme pozwala na szerokie dostosowanie systemu do swoich potrzeb. Ale jest to dosyć ciężka nakładka, Telefon posiada 2GB pamięci RAM, i przy wielu uruchomionych aplikacjach mogą pojawić się drobne przycięcia.
Obrazek Obrazek Obrazek

Pochwały przyznane za posta: 2
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Pierwsze chwile z Xiaomi Redmi 3

Postprzez fake4r » wtorek, 1 marca 2016, 23:46

Od wczoraj gości u mnie i jestem mile zaskoczony. Bateria zapowiada się miodzio. Jedynie poczekać jeszcze chwilę na porządny rom od miuipolska.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez sebuli » wtorek, 1 marca 2016, 23:57

Gdybym nie miał Meizu to brałbym właśnie ten telefon. Wg mnie najciekawszy fon ostatnich miesięcy.
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43

Postprzez fake4r » środa, 2 marca 2016, 00:04

Malutki minusik za brak podświetlanych przycisków. Po za tym chyba bateria to największy atut no i kształtem oraz wymiarowo bardzo podobny do m2 mini. Acha i dodam jeszcze że ma bardzo jasne podświetlenie ekranu. Jedynie wersja dark gray myślałem że będzie dark gray a ona jest zwyczajnie srebrna.

PS. marx dookoła ekranu ta ramka to jest raczej plastik, bo skoro u mnie w wersji dark gray zrobili z tworzywa to w tej srebrnej wersji zapewne też, jedynie pokryta farbą.
fake4r
VIP

Postprzez Kuloczek » środa, 2 marca 2016, 00:29

Telefon posiadam od piątku. Na zewnątrz wygląda bardzo solidnie, dobrze się trzyma w ręce i wszystko ok, oprócz tych nie podświetlanych przycisków, jednak powoli można się do tego przyzwyczaić. Oprogramowanie działa bardzo ładnie i szybko. Jednak podczas oglądania filmików 360° na YT lub Cardboard ekran trzęsie się do tego stopnia, że nie możliwe jest oglądanie. A reszta jak w recenzji :)
Kuloczek

Postprzez fake4r » środa, 2 marca 2016, 00:37

Też mi się trzęsie i pewnie to wina romu, tak że mam nadzieję że niebawem zostanie to wyeliminowane.
fake4r
VIP

Postprzez marx » środa, 2 marca 2016, 00:51

A nic wam nie skrzypi ten plastik gdzie jest głośnik i kamera?
Macie polskojęzyczne romy ?
marx
Administrator

Postprzez fake4r » środa, 2 marca 2016, 00:54

Żadnego skrzypienia nie zauważyłem. Ja mam wgrany ten kombinowany rom z dokładką polskiego. W zasadzie już jest zapowiedziany rom do wgrania na zablokowany bootloader z miuipolska. Tylko czekać na piątek albo dłużej, konkretnie nie wiadomo.
fake4r
VIP

Postprzez tpawel » środa, 2 marca 2016, 00:54

Tez wczoraj zamowilem:-)
Boli brak lte800,przez co pewnie pozegnam sie z nim jeszcze w tym roku, ale te moje standardowe 4-5 miesiecy pouzywam.
Marx jak mozesz to porownaj baterie,jakosc fotek i dzwieku w porownaniu do ulefone power.

Wyslane z G7 przez Tapatalk
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez marx » środa, 2 marca 2016, 08:28

zrobię porównanie telefonów z dużymi bateriami 4000+ mAh
marx
Administrator

Postprzez benny90 » środa, 2 marca 2016, 13:05

Redmi 3 mam od kilku dni, trochę już przetestowałem, wiadomo sporo bugów przez system, trzeba czekać na miui polska :))

Minusy to:
- irytująca wibracja (według mnie zbyt mocna)
- slot na karte sd/sim gdzieś widziałem że idzie to połączyć ale troche januszing...
- dioda powiadomień mogłaby być na górze
- brak podświetlenia przycisków funkcyjnych
- hmm więcej już chyba nie ma :D

Reszta jak wiadomo to same plusy; bateria, miui, wyświetlacz, wygląd, głośnik itd itd :)

Wysłałem prośbe o odblokowanie bootloadera i czekam :) w sumie ma wyjśc rom na zablokowane bootki ale co tam :)
benny90

Postprzez martenz » środa, 2 marca 2016, 19:32

Trochę myląca jest wzmianka o skanerze linii papilarnych. Redmi3 tego nie ma.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
martenz

Następna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin