• Reklama

Pierwsze chwile z Xiaomi Redmi 3

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Xiaomi Redmi 3 Bateria

Postprzez marx » sobota, 5 marca 2016, 02:55

Bateria to kolejny mocny punkt urządzenia, producent zdecydował się zabudować w telefonie baterię o pojemności aż 4100mAh. Jest to bardzo duża pojemność jak na telefon za niespełna 150 dolarów. Wiele chińskich marek chwali się ogromnymi akumulatorami, ale nie zawsze przekłada się to długi czas pracy urządzenia. Przeprowadziłem test polegający na odtwarzaniu materiałów wideo z youtube. Telefon miał ustawioną głośność i jasność ekranu na maksymalnym poziomie. Urządzenie pracowała nieprzerwanie przez 8 godzin i 15 minut. Jest to wynik lepszy niż można było się spodziewać i jest niewiele gorszy niż uzyskany przez Ulefone Power i Oukitel K4000 Pro
marx
Administrator

Pochwały: 193

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Pierwsze chwile z Xiaomi Redmi 3

Postprzez sebuli » sobota, 5 marca 2016, 03:36

wooow! swoja droga marx, jak mierzysz czas w takim tescie? Patrzysz od czasu do czasu na telefon czy nadal gra? :D
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43

Postprzez fake4r » sobota, 5 marca 2016, 09:07

No u mnie robię na ekranie ok. 10h przy normalnym użytkowaniu. Jestem bardzo zadowolony z baterii. Dla porównania na Note LTE który miał 3100mAh to bylo około 3-4h.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez marx » sobota, 5 marca 2016, 15:11

Odpalam filmy, lecą sobie, ja w tym czasie pracuje na kompie, czasem nawet skupie uwagę na filmie. Mam go stale na oku.
marx
Administrator

Xiaomi Redmi 3 test kamery, przykladowe zdjęcia

Postprzez marx » sobota, 5 marca 2016, 15:26

Aplikacja aparatu nie wyróżnia się na tle innych telefonów xiaomi, jest prosta i przejrzysta. Przeciągając palcem od dołu ekranu uzyskujemy dostęp do kilku trybów fotografowania i ustawień aplikacji aparatu. Zaś przeciągając palec z górnej belki uzyskamy dostęp do 12 różnych filtrów.

Przednia kamera w Redmi 3 ma 5 megapikselowy sensor f / 2.2, natomiast tylna kamera posiada 13-megapikselowy sensor Samsung ISOCELL z przysłoną obiektywu f / 2.0. W swojej kategorii cenowej telefon robi dobre zdjęcia zwłaszcza przy słabym oświetleniu. Aparat jest kolejna mocna pozycją tego telefonu, widać tu znaczny postęp w stosunku do swoich poprzedników z serii Redmi. Zdjęcia dzienne są na średnim poziomie dla chińskich telefonów w tej klasie cenowej, to już zdjęcia nocne, z użyciem lampy błyskowej telefonu są w Redmi 3 powyżej średniej.

Poniżej kilka przykładowych zdjęć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Zdjęcia z lampą LED
Obrazek
Obrazek
Obrazek
marx
Administrator

Postprzez Flyagaric » sobota, 5 marca 2016, 16:44

Pełne zaskoczenie. Sample, które widziałem do tej pory nie powalały, ale tutaj jest naprawdę dobrze. To są chyba najlepsze zdjęcia w budżetówce, jak dotąd.
Ten telefon naprawdę pokaże pazur jak jego cena umocni się gdzieś na poziomie 120$. Musi się zrobić wyraźnie tańszy od takiego X600, który jednak stoi półkę wyżej, wtedy nie będzie miał sobie równych.
Za to w 5-ciu calach, to teraz chyba najlepsza opcja w budżecie.

Jeszcze kilka fotek bez lampy bym prosił - nie w kompletnej ciemnicy oczywiście. Jeszcze parę uwag na temat szybkości robienia zdjęć i dokładności i szybkości łapania ostrości (w auto oczywiście) - szczególnie we wnętrzach - proszę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Mario80 » środa, 30 marca 2016, 22:25

Witam.
Mam pare pytan do uzytkownikow powywzszego modelu :) :

1. Czy cos sie ruszylo z bootloaderem i nowszym MIUI?

2. Czy ktos z Was ma porownanie jakosci fotek do tych z LG L90?

3. Czy czujnik oswietlenia dziala wlasciwie?

4. Czy minimalna jasnosc jest komfortowa do pracy w nocy?

5. Czy telefon posiada radio i czy dziala dobrze?

6. Czy ma dzialajce LTE? Jesli nie to jakie predkosci osiagacie po 3G?

Waham sie pomiedzy tym fonem a Galaxy A3 2015, Redmi 2 Pro, ALCATEL OneTouch Idol 3 4,7. A3 idealnie lezy mi w dloni, a do 5 cali mam na razie opor ze wzgledu na trudna obsluga 1 reka.
Wczesniej mialem wlasnie LG L90 ktory mial wymiary na styk, no ale poszedl do zwrotu. Zalezy mi m.in. na w miare dobrym aparacie (lepszym niz w L90), baterii, dobrym czujniku oswietlenia.
Ostatnio edytowano środa, 30 marca 2016, 22:34 przez Mario80, łącznie edytowano 1 raz
Mario80

Postprzez fake4r » środa, 30 marca 2016, 22:29

1. Tak, można odblokować, są nowe wersje romów
3. Wydaje mi się że tak, ja ustawiam jasność manualnie
4. Tak, ustawisz na 1 czy 2% i można spojrzeć po przebudzeniu na ekran i nie będzie razić ;)
5. Tak
6. LTE dobrze działa, a na 3G w sumie nie sprawdzałem specjalnie
PS. zawsze masz jeszcze w miui tryb jednej ręki
fake4r
VIP

Postprzez Mario80 » czwartek, 31 marca 2016, 00:22

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

;)
Mario80

Postprzez sebuli » piątek, 27 maja 2016, 17:43

Kupował ktoś szkło hartowane do tego modelu? Kupilem z allegro i na dole pod przyciskami pojemnościowymi szkło ewidentnie nie chce przylegac jakby tam zagiecie jakies bylo.
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43

Postprzez fake4r » piątek, 27 maja 2016, 20:19

Powinno idealnie przylegać, ekran jest płaski. Z resztą odpisałem Ci na pw ;)
fake4r
VIP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin