• Reklama

(Ph/F)ablet do 1900 PLN (z VAT)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

(Ph/F)ablet do 1900 PLN (z VAT)

Postprzez 8urn75n0w » środa, 9 listopada 2016, 19:55

Cześć wszystkim, forum przeglądałem już wiele raz, ale po raz pierwszy coś tu napiszę... Aż się specjalnie zarejestrowałem po to :D.

Szukam telefonu od 5.7" wzwyż, czyli zasadniczo od drugiej strony max +/- 6,5", żeby wlazło do gogli Weebo na które się zasadzam. Mam obecnie pierwszego Ascend Mate'a od Huawei, czyli ździebko ponad 6 cali, więc wiem, na co się piszę i jestem pewien, że rozmiar ogarnę, a do dzwonienia z "kafelka" jestem już przyzwyczajony :D.

Co do bebechów - co najmniej 4 GB RAMu, proc nie słabszy niż Snap 652. Ekran FullHD a najlepiej QHD (normalnie by mi wyżej od FHD było zbędne, ale planuję pobawić się trochę w VR, więc...

Grafika mniej ważna, bo nie planuję bawić się w VR na samym telefonie, tylko przesyłać na niego obraz kablem/WIFI/czymśtam z kompa. Wystarczy, żeby ogarniała androidowe This War Of Mine czy XCOM.

Bateria: 4000 mAh i więcej, w ramach wyjątku w dół do 3500 mAh może być, ale to musiałoby być coś naprawdę wartego uwagi.

Dobrze byłoby, żeby dało się podłączyć słuchawki bezpośrednio na jacka, ale to nie mus. Są przejściówki.

Mile widziane - slot na karty SD, dual SIM (hybrydy też ok), pamięć wbudowana UFS, AMOLED albo lepszy niż przeciętny LCD, przyzwoity (ale bez fajerwerków) aparat

I teraz ważna rzecz - taki, na którym jest w miarę przyjazne UI albo na który da się wgrać - nie będąc Mr. Robotem tylko jako tako ogarniętym użytkownikiem elektroniki - jakiś sensowny ROM. Oxygen, Cyanogen albo chociaż MIUI. Przy możliwości wgrania ROMa mam tu na myśli, żeby po pierwsze taki tel miał społeczność, która takie rzeczy do niego wypuszcza, a po drugie żeby odblokowanie telefonu było obarczone niskim ryzykiem i nie wymagało kursu hakera. Dla orientacji - wgrywanie Cyanogena na tego starego Mate'a którego mam to poziom, który jeszcze ogarniam.

Oczywiście sam już "trochę" poszperałem w sieci i mam paru kandydatów. Na ten moment w kolejności prawdopodobieństwa zakupu są to:

1. XIAOMI Mi Max (wersja 4/128 ze Snapem 652)
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mimaxprime/Xiaomi-Mi-Max-Prime.html
PLUSY: dużo wewnętrznej pamięci, MIUI ma ponoć dużą społeczność a i innych ROMów trochę ponoć jest i telefon jest dość przyjazny do mieszania z nimi, bateria
MINUSY: do VR przydałoby się QHD

2. Honor Note 8
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/honor/note8/Honor-Note-8.html
PLUSY: bateria, dual sim, QHD
MINUSY: cena, słaba dostępność i problemy z dostępem do sensownych ROMów, no i ekran ciut powyżej 6'5", więc muszę jeszcze dopytać ludziów od Weebo czy szerokość nie będzie za duża.

3. LeTV/LeEco LeMax 2 (X820)
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/leeco/lemax2/LeEco-Le-Max-2.html
PLUSY: QHD, ponoć nienajgorzej jest z ROMami, Snap 820
MINUSY: bateria!!!, ekran z QHD mógłby być wiekszy, brak slotu na SD

4. LeTV/LeEco LeMax (X900)
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/leeco/lemax/LeEco-Le-Max.html
PLUSY: QHD, rozmiar niewiele większy od mojego Mate'a, tylko ciut dłuższy
MINUSy: starawy już Android na pokładzie, ponoć mało ROMów, słaba bateria jak na taki ekran i rozdzielczość, Snap 810 ponoć lubi się grzać, choć w recenzjach piszą, że ten telefon akurat większych problemów z tym nie ma, brak slotu na SD

5. Lenovo Phab 2 Pro
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/lenovo/phab2pro/Lenovo-Phab-2-Pro.html
PLUSY: QHD, nowe możliwości Tango i zdaje się dość "goły" Android 6.x na start
MINUSY: cena!!!, no i na ten moment nie wiem gdzie go nawet kupić, a i treściwych recenzji zero, no i nie wiadomo jak ROMy będą ogarniały cały ten Tangowy hardware, choć jeśli jest tam w miarę goły Android to brak kombinacji z ROMami byłby do przejścia

I tu teraz pytanie do Was drodzy forumowicze - czy możecie coś doradzić/odradzić, wskazać jakieś nieznane mi zalety/wady tych lub ewentualnie innych modeli? Będę wdzięczny, bo budżet już prawie uzbierany i chętnie zrobiłbym sobie prezent pod choinkę.
8urn75n0w

Reklama

en.001phone.cn=

Re: (Ph/F)ablet do 1900 PLN (z VAT)

Postprzez Rafal1435 » środa, 9 listopada 2016, 20:16

Poszukaj xiaomi mi Note 2 teraz jest gdzieś promocja i z kuponem wychodzi coś koło 1700zl czy coś koło tego
Edit /
Pierwszy lepszy sklep Original Xiaomi mobile phone MI Note 2 Note2 64GB ROM Snapdragon 821 Quad Core 22.56MP Fingerprint ID NFC 5.7 inch Quick charger
http://s.aliexpress.com/iMNFNN7r
(from AliExpress Android) wysyłka z UK 540$ - 75$ z kuponu który można wyrwać daje 465$
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez 8urn75n0w » środa, 9 listopada 2016, 21:31

Dzięki, aczkolwiek raczej interesuje mnie zakup w Polsce, ew. od jakiejś firmy w EU, bo to będzie zakup na firmę i VAT i tak sobie odliczę. Zresztą, jak przyjdzie co do czego to już ofert dobrych poszukam - najbardziej mi zależy na wrażeniach użytkowników modeli, które rozważam, albo propozycjach jakichś alternatyw, które z jakiegoś powodu przegapiłem wyszukując na mgsm.

Co do Mi Note 2 - z jakiegoś powodu ten bajer z zakrzywionym ekranem zupełnie do mnie nie trafia. Coś takiego jak ten nowy Mi MIX, to już prędzej, ale to już w ogóle zaporowa cena. Wąskie ramki to już dla mnie wystarczający luksus :D
8urn75n0w

Postprzez marik1 » środa, 9 listopada 2016, 22:58

A Samsung C9 Pro lub podobne urządzenia?
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez ra-vau » czwartek, 10 listopada 2016, 00:43

Nubia Z11max a rezte sobie zostaw, przyda sie jak za rok ja bedziesz zmieniac :P
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez saroo » czwartek, 10 listopada 2016, 01:45

x900 również pracuje na Androidzie 6.0.1, więc nie rozumiem dlaczego przy LeTV wymieniasz to jako wadę, a punkt niżej umieszczasz tę samą wersję Androida w plusach.
saroo

Postprzez 8urn75n0w » czwartek, 10 listopada 2016, 12:24

marik1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dodatkowe 2 GB i Snap 653, plus AMOLED... Niby brzmi dobrze, ale nie wiem, czy za te akurat parametry i logo Samsunga chcę aż tyle dopłacać :). Mi Maxa miałbym zdaje się za 2/3 jego ceny. Chyba że ma jeszcze jakieś inne zalety? Bo ten Honor Note 8 z kolei też jest wciąż tańszy, a słabszy ma tylko RAM, mając za to QHD. Fakt, bydlasty jest przy tym, ale to dla mnie najmniejszy problem - rzadko muszę korzystać z telefonu jedną ręką, więc myślę że nawet 6.8" bym ogarnął.

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A ma jakieś przewagi nad Mi Maxem poza AMOLEDem? Bo po speckach innych nie widzę, a droższa jednak nieco jest.

saroo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może to niejasno ująłem, ale chodziło mi o to, że u Lenovo to ponoć czysty Android, jak w Nexusach, a nie z całą chińską menażerią (chyba że ten ekosystem LeEco ma jakieś zalety i jest sens korzystać z niego będąc co najmniej osobą anglojęzyczną - jeśli wiesz coś o tym to chętnie przeczytam, recenzenci byli tu albo mało informatywni albo wypowiadali się negatywnie). Akurat w tym modelu Lenovo nie ładuje ponoć swojego standardowego UI, pewnie z racji Tango i bliskiej współpracy z Google właśnie. Może nie dla każdego to istotny plus, ale z racji tego, że używam poczty i chmury od Google w pracy zależy mi żeby nie było problemów na linii UI-usługi Google (i stąd też zależy mi na dostępności dobrych ROMów w przypadkach, gdy dany telefon ma albo zasyfiony UI albo kiepsko współgrający z Google. Akurat o ile wiem np. na MIUI 8 problemu nie ma, wystarczy trochę poszperać w pozwoleniach dla aplikacji.
8urn75n0w

Postprzez saroo » czwartek, 10 listopada 2016, 12:38

EUI od LeTV to bardzo przyjazna nakładka. Usługi Google trzeba oczywiście doinstalować, chyba że wgrasz już zmodyfikowany ROM, a tych kilka jest, wtedy jesteś pozbawiony zbędnych, chińskich dodatków i masz język polski, w stocku tylko chiński i angielski. A jak chcesz to również MIUI 8 na x900 też jest.
saroo

Powrót do Jaki telefon kupić ?