• Reklama

PenDrive /dysk zewnętrzny - warto?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

PenDrive /dysk zewnętrzny - warto?

Postprzez janek92 » 23 lis 2014, o 23:27

Witam, ma ktoś doświadczenie w kupowaniu pamięci z aliexpress lub DH? Jeśli tak to może ktoś z was polecić jakieś pendrivy (tak około 32gb)? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi ;)
janek92

Telefon:: nokia

Reklama

Re: PenDrive /dysk zewnętrzny - warto?

Postprzez blue_voyager » 23 lis 2014, o 23:38

Różne rzeczy kupiłem i kupię w Chinach, ale nigdy żadnych nośników pamięci. To taka loteria i tak duże ryzyko kupna oszukanego produktu, że moim zdaniem nie ma co ryzykować.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez ddr » 24 lis 2014, o 01:19

Nośników z aliexpress nie kupujemy.

Dziękuję, dobranoc.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez TiTuS » 24 lis 2014, o 02:00

janek92 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

32 gb? Spoko, kup takiego 32GB na ali najtańszego, jest duże prawdopodobieństwo że będzie miał właśnie 32 gigabity ;) Jak ci sie uda to może nawet 64 Gigabity ci sie trafią jako "bonus" ;)
TiTuS

Pochwały: 8
Telefon:: JiaYu G3C

Postprzez bergmen » 25 lis 2014, o 14:05

obawiam sie, ze niezależnie czy GB czy gb czy nawet Gb to i tak to będą "Gówniane bity"... z Wielkiej litery.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez tatagenek » 25 lis 2014, o 14:24

kupiłem 64 GB i taką wartość pokazywał system , ale po skopiowaniu pliku nie można było go odtworzyć . Po formatowaniu całkiem się pokiełbasił . Założyłem spór i dostałem full refund a pen leży w szufladzie jako przestroga .
Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez hellhammer » 25 lis 2014, o 14:41

tatagenek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bo na tym własnie rzecz polega :) że softwarowo np z 8 lub 16GB robi się 32 lub 64GB. Ale co z tego jak fizycznie i tak jest dużo mniej. Jest ok jesli wrzucamy na pena malo rzczy i nie przekraczają one jego fizycznej pojemnosci, wtedy taki pen da sie normalnie uzytkowac, ale wrzuć chociazby o troszke wiecej i juz sie zaczynają schodym, np film nie dziala, plikow tekstowych nie da sie otworzyc itp itp. Formata nie da sie dokonczyc itp itd. Owsze, ,pzma sprobowac odczytac ile faktycznie ma pojemnosci taki pen i sprobowac go przeksztalcic, ale przewaznie sie to nie udaje i zostajemy z badziewiem.

Dlatego moim zdnaiem nie warto kupwoac, kart sd, pendrivow, ssd w chinach i na allegri tez bym odradzal przynajmniej pendrivy o cudownej pojemnosci za smieszne pieniadze, wtedy an 100% mamy podrobke.
Peny i karty sd polecam kupować w normalnych sklepach. wtedy nie bedzie płaczu, że dane zostały utracone albo nie sa sie sformatowac pena.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Adam B » 27 lis 2014, o 21:25

Uu to prawdopodobnie wyrzuciłem w błoto 30 zł, bo się zasugerowałem pozytywnymi komentarzami na ali, że niby pen ma taką pojemność jak napisali. Zobaczę co to dojdzie :mrgreen: Miał być pen do ps3
Adam B

Telefon:: Xperia T3

Postprzez kaszob » 28 lis 2014, o 14:15

A ja mam zupełnie inne zdanie na temat pendrive-ów z chin lub kart sd. Zamawiałem 4 paluszki w ciągu ostatniego roku , jeden dla żony , dwa dla mnie i dla siostry (z zakresem pojemności od 8gb do 32gb ) i muszę powiedzieć, że jestem naprawdę bardzo zadowolony. Cenowo są naprawdę relatywnie bardzo tanie. Formatowanie, kopiowanie już od prawie roku czasu i jestem bardzo zadowolony
kaszob

Telefon:: LG L3

Postprzez zawel » 28 lis 2014, o 15:29

kaszob napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To podaj może gdzie kupowałeś bo jednak zwykle te chińskie pamięci to crap.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 41
Telefon:: Le Max 2 x829
ROM: ResurrectionRemix

Postprzez ddr » 28 lis 2014, o 15:54

Najpierw zrób test, a nie bajki opowiadasz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Gravis » 28 lis 2014, o 16:11

Dokładnie, kolega chyba nie zdaje sobie sprawy, że jedzie na fejkach. No chyba, że to jakieś pendrive 4/8GB to mogą być prawdziwe..
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Następna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić