• Reklama

Pęknięty ekran Y100 Pro...

Pęknięty ekran Y100 Pro...

Postprzez sharon12 » 18 lis 2015, o 00:46

Witam
Więc tak jak w tytule, pękł mi ekran, czyli niby "Gorilla Glass". I takie pytanie mam, czy lepiej kupić nowy telefon czy wyświetlacz, bo na Allegro wyświetlacz 300 złotych. Więc, ale Allegro to Allegro. Więc forumowicze pomozecie, co mam zrobić. :) Dodam, że pęknięcie jest od klawisza wstecz aż do połowy ekranu, a spadł z łóżka około 20 centymetrów nad ziemią i spadl na panele. Pozdrawiam
sharon12

Pochwały: 3
Telefon:: Lg

Reklama

Re: Pęknięty ekran Y100 Pro...

Postprzez fake4r » 18 lis 2015, o 00:57

Oj niefortunny upadek. No ale tak, gorilla ma chronić głównie przed rysami.
Na ali ok 40$+ komplet lcd + digitizer, więc sam musisz sobie zadać pytanie czy opłaca Ci się wymieniać, czy wolisz sobie nowy telefon kupić.
Sama wymiana powinna być stosunkowo prosta.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez sharon12 » 18 lis 2015, o 01:01

Hm 40 dolarów do tego wysyłka. Poczekam do świąt i coś kupie z Chin. Ale w tym telefonie Gorilla, nawet rysy łapała, miałem folie Doogee, tą z zestawu. Ale i tak dziękuje za pomoc. Wykończę ten telefon i coś nowego kupie. Poza

Wysłane z mojego Valencia2_Y100pro przy użyciu Tapatalka
sharon12

Pochwały: 3
Telefon:: Lg

Postprzez fake4r » 18 lis 2015, o 01:05

Z wysyłką 40$. W zasadzie na części jak go sprzedaż to coś dostaniesz, albo ktoś sobie wymieni ekran i będzie miał dobry telefon. Gorilla nie powinna się rysować.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez ddr » 18 lis 2015, o 01:09

Na złość żaden z moich sprzedawców nie ma na stanie żadnych części do tego telefonu.
Każde szkło się rysuje i każde pęka przy uderzeniu w krawędź.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez gotenks-china » 18 lis 2015, o 08:40

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Właśnie jestem w trakcie procesu wymiany ekranu z digitizerem w Nubii Z5S. Aktualnie czekam, aż dotrze do mnie ekran za 33$. Na szczęście tel już "rozebrany" na czynniki pierwsze.

Powiem tak - wg mnie, każdy kto twierdzi, że wymiana ekranu jest prosta - najprawdopodobniej nigdy tego nie robił. Taka wymiana to jest "odjazd". Zależy oczywiście od telefonu, ale coraz częściej ekrany są lepione do konstrukcji nośnej. Demontaż takiego to horror. Samo odpięcie taśm od złącz na płytce, bez mocnej lupy i delikatnych rąk nie ma szans powodzenia.

W sumie pluję sobie w brodę, że poszedłem w wymianę, a nie w kupno nowego telefonu :(
gotenks-china

Postprzez Herezja » 18 lis 2015, o 10:26

Dobre pół roku temu wymieniałem cały ekran w Nokii 635 czy może 735 nie pamietam dokładnie. Wymiana w punkcie napraw u mnie w mieście to koszt około 250 do 300 złotych gdzie komórkę udało mi się kupić za 350 złoty. Na allegro ekran kosztował 110 + 15 złoty wysyłki. Dodatkowo odpowiedni zestaw śrubokrętów jakieś 30. Sama wymiana sprowadzała się do dokręcania kilku śrubek, wyjęcia jednej taśmy transmisji danych i przełożenia głośnika. Ten ostatni uległ przy okazji lekkiemu uszkodzeniu (głośnik troszkę harczy w momencie wybierania numeru i nigdzie poza tym). Tak jak widzisz wymiana czasem się opłaca i bywa możliwa.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez filozof71 » 18 lis 2015, o 11:30

gotenks-china napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Witam,

Czy możesz napisać czy była duża rozbieżność cen tych ekranów na Ali? Ja musze wymienić w Nexus 5. Nie liczę że będzie orygibał, ale ceny sa od ok 30USD do pona 50 USD. Czy one są z jednej fabryki?

pzd Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez ddr » 18 lis 2015, o 12:02

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I taki o to zenfone grzebany jakiś czas temu przyszedł do mnie z opisem "nie działa". Za swoje grzebalstwo musiał łącznie dopłacić około stówy jeżeli dobrze pamiętam. Jak widać nie zawsze się opłaca.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Herezja » 18 lis 2015, o 12:07

Widzisz @DDR ja zanim zakupiłem ekran itd na początek poszukałem wiadomości o wymianie w internecie i oceniłem czy będę w stanie sam naprawić komórkę. Dodam może, że pierwsze komputery jakie składałem to były wyposażone w pierwsze serie celeronów (choć fakt nigdy nie składałem kompów zawodowo).
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez gotenks-china » 18 lis 2015, o 12:29

Rozbieżność cenowa była mniej więcej od 32$ do ponad 80$. Zależnie od tego czy wersja czarna czy biała. Ja brałem jeden z najtańszych znalezionych, nie bacząc na kolor i nieco ryzykując sprzedawcę, bo nie za bardzo mi się podobał. A czy to oryginał czy nie, nie mam bladego pojęcia, bo jeszcze do mnie nie doszedł.

Tak przy okazji, to wymiana ekranu/digitizera nie jest mi obca, bo kiedyś wymieniałem digitizer w Bluboo. Też był to koszmar i cudem nie uszkodziłem telefonu, bo też był przyklejony, ale na szczęście tylko do konstrukcji nośnej, a nie do ekranu. Ale się udało i telefon służył dzielnie mojej córze, dopóki nie urwała gniazda ładowania :). Dlatego raczej odradzam własnoręczną wymianę, szczególnie w nowszych telefonach. Te są zrobione znacznie solidniej niż dawniej (tzn. więcej kleju) :)
gotenks-china

Powrót do DOOGEE